Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
29%
A házassági szerződés szerintem alap.Jogos az igényed. Tudod a nő olyan, mint a tornádó: mikor jön, meleg és nedves, mikor megy , viszi a házat, autót, gyerekeket.
2016. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 A kérdező kommentje:
#40-es, ne legyen igazam, és nem kívánom ezt, de ha esetleg nálatok rosszul sülne el a házasság, akkor nem ezeket írtad volna most le. Szerintem jól tudod hogy nem a péksüti nem a szőnyeg meg a többi használati tárgyra gondolok, hanem ha zenei szerzemények jogdíjaiból befolyó összegek, a férj jövedelméből származó ingatlanok, stb... amik élvezeti jogait a házasság alatt mind2 fél élvezi, függetlenül hogy ki szerezte. Ámde ha felbomlik a házasság akkor szerintem nem mind1 hogy ki szerezte. Hisz ha engem szeret akkor a hozott dolgaimmal szeret, ha már nem szeret akkor a hozott dolgaimat se szeresse. Én ezt tartom fernek.
2016. ápr. 6. 13:54
 43/134 A kérdező kommentje:
És fordítva is igaz részemről, én se szeressem házasság után a hozott dolgait, ami lehet anyagi vagy szellemi. csak a szellemit megfogalmazni nehéz.
2016. ápr. 6. 13:55
 44/134 anonim ***** válasza:
42%
Én még mindig nem értem: ő dolgozni fog továbbra is, nem? vagy mostantól otthon KELL lennie, mert te azt akarod?
2016. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
96%

az igény teljesen jogos. nem egy boldog kapcsolat/házasság alakult nagyon csúnyán az anyagiak miatt. bölcs dolog bebiztosítani magad, de nagyon nehéz a másik féllel megértetni és jól kommunikálni, hogy a szerződést akkor írjuk, amikor jóban vagyunk, arra az időre, amikor majd nem leszünk jóban és nem azért írjuk.


a legcsúnyább perek és viták oka szinte mindig az a mondat, hogy "jóban vagyunk, felesleges szerződést írni"...

2016. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
76%
ennyi erővel a nő is aláírhatja, hisz nem a pénz a lényeg, nem?!
2016. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 A kérdező kommentje:
én azt szeretném amit ő szeretne, ha ő dolgozni szeretne akkor tegyen úgy, segítek a házimunkába, nem akadályozom meg benne, ha otthon szeretne maradni akkor megteheti, csinálja, szabad kéz, nem döntöm én el hogy ő mit akar. ha hozzátesz a vagyonhoz mert úgy szeretné akkor az teljes mértékben őt illeti ha kenyértörésre kerül a sor. Én azt írom alá anyakönyvvezetőnél hogy minden megadok neki, ételt fészket biztosítok, jó és szerető férj leszek. Azt nem írom alá hogy ha meggondolja magát akkor elvisz mindent. Ez nem az én forgatókönyvem.
2016. ápr. 6. 14:03
 48/134 anonim ***** válasza:
85%

Balesetbiztositast vagy eletbiztositast se azert kotsz, mert nem bizol benne hogy eletben maradsz az utazas soran.


Mikor biztositast azert kot az ember, ep esszel bizik benne nyilvan hogy elkeruli a biztositasi esemeny bekovetkeztet, de jozanul tisztaban van azzal, hogy van ennek bizonyos szazaleka.


Vagy akkor mar forditsuk meg: a no nem bizik benned ha nem irja ala? Hiszen ha bizna benne, tudna, hogy soha nem lesz felhasznalva ez a papir, nem?

2016. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ha nem tudtok megegyezni, akkor nem kell házasodni és kész.

anélkül is lehet együtt élni, gyereket vállalni stb.


ha meg ennyire ellenkezik, akkor elgondolkoznék, mi lenne ha csődbe mennél... vajon maradna?

2016. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 A kérdező kommentje:
Egyébként ha azt mondta volna hogy igen, megérti, aláírja, akkor lehet nem is irattam volna, de nem így történt és ez a bajom...
2016. ápr. 6. 14:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!