Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/134 anonim ***** válasza:
75%

Az alapján, amit leírtál, jogos.


A vállalkozásodba besegít?

2016. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/134 anonim ***** válasza:
46%
A nő valszeg a pénzedre hajt. Ha nem így lenne akkor már aláírta volna.
2016. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/134 anonim ***** válasza:
60%

Mond meg neki,hogy válasszon.Vagy aláírja,vagy pakol.

Szerintem pakolni fog.

Kérdésedre válaszolva teljesen jogos a szerződés.

Kényelmesen él a pénzedből,és megalapozza a jövőjét.Nem vagyok rosszindulatú de részéről ez már nem szerelem.

Én a helyedbe ott hagynám, Bár tudom hogy kőnnyű mondani

2016. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/134 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mar az baleksag hogy "felrelepes" eseten ilyen merteku fajdalomdijat akarsz fizetni.


Ha ennyire aranytalanul tobbet keresel te, akkor ez legyen lepapirozva.


Enelkul el ne vedd. Akik azt mondjak hogy hazassagi szerzodest kotni olyan mint ha mar most a valasra gondolnal, azok nem latjak hogy ez olyan mint a balesetbiztositas, azt se azert kotod mert eleve azt feltetelezed hogy eltorod majd a labad egy nyaralason, hanem hogy HA ugy lenne, akkor keznel legyen.

2016. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/134 anonim ***** válasza:
18%

Én nem akarom hogy eltartsanak. De ha ilyet kérne a párom, akkor lehetséges hogy szakítanék és megoldódna a probléma. Mert ez a bizalom hiányára utal, vagyis hogy te azt feltételezed hogy ő megléphet valami olyasmit, amikor erre szükség lesz.

Úgyhogy lehet hogy az esetedben jogos, de akkor inkább ne vedd el, ha nem bízol benne.

2016. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/134 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jogos. Azért az érdekelne, hogy első meglepettségében nem hajlandó aláírni, vagy már gondolkodott rajta, és továbbra sem. Mert ha a meglepettségtől mondta, hogy nem írja alá, az egy dolog. Viszont, ha egyáltalán nem akarja, akkor én elgondolkodnék a dolgokon. Ragaszkodnék hozzá, hogy aláírja.
2016. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/134 anonim ***** válasza:
39%

Jogos. Szerintem eleve csak azt kell osztani válás esetén, amit közösen is vettek a felek. Ez alatt azt értem, hogy ugyanannyi pénzt adtak bele.

Ám mit mond a párod, miért nem akarja aláírni? Mitől fél?:)

2016. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/134 anonim ***** válasza:
78%
Jogos. Mellékesen a "vagy félrelépek" kitételt azt kihagynám a szerződésből. Ha egyszer elváltok, és rosszban lesztek, ez simán hivatkozási alap lehet a csaj számára ahhoz, hogy követelje a vagyonod felét. Jó pénzért bármikor akad valami nő, aki majd azt vallja a bíróság előtt, hogy a szeretőd volt...
2016. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/134 anonim ***** válasza:
78%
A te esetedben jogos, én nem is problémáznék miatta. Amúgy mit tennél, ha esetleg úgy adódna, hogy alólad csúszna ki a talaj? Mert az oké, hogy most jól keresel, meg minden, de jöhet olyan helyzet, ami az egészet borítja (kívánom, hogy ne legyen ilyen). Pl. apai nagyszüleim jól éltek, nagyapám részvényes volt, amíg nem jött a háború, az majdnem teljesen földönfutóvá tette a családot. Nálunk egyelőre nincs hadiállapot (ne is legyen), de bármikor jöhet nehéz helyzet, és akkor a te arányaid is borulhatnak.
2016. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/134 anonim ***** válasza:
82%

"De ha ilyet kérne a párom, akkor lehetséges hogy szakítanék és megoldódna a probléma. Mert ez a bizalom hiányára utal"


Ez a tipikus női ködösítés.

Az én párom nem azért kapcsolja be a biztonsági övet az autóban, mert nem bízik bennem és azt hiszi úgyis balesetezek.


Kérdező!

Ameddig a felek nem válnak el, addig mindkét fél élvezi a javakat. Ha elválnak, akkor érthető, ha a saját belerakott erőforrások arányában osztoznak.

Úgyhogy teljesen jogos az igényed!

2016. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!