Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/134 anonim ***** válasza:
44%

Ha téged szeret, akkor aláírja.

Ha nem írja alá, akkor az azt hiszem mindent elárul.

2016. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/134 A kérdező kommentje:
azt mondja, jóban rosszban, akkor is ha lent akkor is ha fent. s vhol én ezt megértem, de.... ez nem a házasságról szól hanem válásról.
2016. ápr. 6. 14:08
 53/134 anonim ***** válasza:
80%

Ha holtomiglan holtodiglan gondolja, akkor miert is nem akar alairni egy olyan papirt ami olyasmirol szol, ami szerinte SOHA nem kovetkezhet be?


En barkinek barmikor alairom hogy fizetek tizmilliot ha a nagy feher rinoceroszmadar radioaktiv tojasa a hetfeju sarkany torkan akad.

2016. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/134 anonim ***** válasza:
67%

azt simán aláírhatná, hogy keresetek arányában osztozzatok, kiv. mikor otthon van gyesen.


én is mondtam a páromnak, hogy legyen külön kassza, mivel többet keres, ő mondta hogy legyen közös. ha ő különt akart volna, belementem volna.

2016. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/134 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet hogy azt érzi a barátnőd, hogy ő is hozzásegített téged a sikereidhez vagy a vállalkozásodhoz stb amit most nem akarsz elismerni? Vagy korábban hozott egy nehéz döntést, hogy a saját karrierjét válassza vagy a tiédet és inkább melletted döntött amit már megbánt? Csak találgatok
2016. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/134 anonim ***** válasza:
79%

100%-ig száraz, racionális, gépi logikával neked lenne igazad, de a világ nem ilyen, főleg nem a kapcsolatok.


Érthető a te helyzeted is, de az is, ha már az ötlet miatt is nagyon megbántva érzi magát a barátnőd, hiszen ha a válás és a megcsalás gondolata akár csak lehetőségként is megfordul a fejedben, az jele annak, hogy nem 3 méterrel a föld fölött lebegsz a szerelemtől...


Nem írtad, hogy mennyit keres ő, de gondolom a magyar/budapesti átlag környékén valahol, amivel szembeállítva a te fizetésedet tényleg óriási a különbség, de nem lehet mindenkiből senior fejlesztő.


Szerintem rendes tanácsot itt nem kapsz, te ismered a barátnődet és a kapcsolatotokat, neked kell tudni, hogy számára és számodra mennyire kardinális kérdés az egymásba vetett bizalom - hiszen a házassági szerződés ebből vesz el egy komoly adagot. Ha ki is bírja, joggal érezheti megbántva magát, szóval a dolog érzelmi motivációiról is beszélj vele.

2016. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/134 anonim ***** válasza:
92%
Nekem még az jutott eszembe, hogy a kérdezőnek ez azért lehet fontos, mert sok rossz esettel találkozott a környezetében, akár családban, akár baráti körben, és azok után nem mer kockáztatni. Egy volt kolléganőm hasonló okból nem házasodik és marad csak élettársi kapcsolatban, a párjával így egyeztek meg, gyerekeik is vannak, de azt mondta, hogy annyi házasság végződött válással a környezetében, hogy ő már babonásan tart attól, hogy házasság esetén velük is az lesz, régóta együtt vannak már.
2016. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/134 anonim ***** válasza:
72%

Én azért megkérdezném néhány ezelőtti kommentelőtől:


ha a házasság nem az anyagi javakról szól, valamint nem is terveznek soha elválni, mert életük végéig tart majd a szerelem, akkor miért is olyan nagy cucc aláírni egy papírt, amire elvileg soha nem lesz szükség?


Ha a nő valóban nem a pénze miatt megy hozzá a kérdezőhöz, akkor az esetleges válás esetén se azt nézze.

2016. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/134 A kérdező kommentje:
ő azt mondja neki mi jut ha elválunk és ő háztartásbeli lesz közben. De ha nem lenne háztartásbeli akkor lenne ingatlana ő fizetne mindent? én támogatom, s nem kérek belőle semmit ha elválunk. ami rám vonatkozik az rá is, és fordítva is így gondolom, csak ha vki ragaszkodik hozzá hogy ő papírt nem ír alá, akkor okkal merül fel a kérdés amit feltettem itt.
2016. ápr. 6. 14:52
 60/134 anonim ***** válasza:
39%

#58, mert a papír gondolata is kézzelfogható bizonyíték arra, hogy a másik félben igenis felmerült a lehetőség, az pedig alapjaiban kérdőjelezi meg az egymásba vetett bizalmat amire minden kapcsolat(nak) épül(nie kellene).


Na ezért hülyeség gyakorikérdésekre ilyeneket kiírni, mert csupa okoskodó 19 éves válaszol, akik közelében sincsenek nemhogy a házasságnak, de még egy tartósabb kapcsolatnak sem és azt hiszik, hogy így kellene tanácsokat adniuk a témában...

2016. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!