Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/134 anonim ***** válasza:
37%
de ha htb lesz, akkor ne is legyen igénye mindennek a felére, a nők 90%-a el tudja látni a háztartást és dolgozik is. nem nagyon kunszt.
2016. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/134 anonim ***** válasza:
76%

"a nők 90%-a el tudja látni a háztartást és dolgozik is. nem nagyon kunszt."

Bizony nagyon igaz! A varázs vagina minden napot 48órássá változtat, így szuperanyunak van ideje dolgozni, gyereket nevelni, fölvakarni a ganét a kis család után, apukát minden nap meleg vacsival várni a konyhában és szexi fehérneműben a hálóban, természetesen mindeközben fit, kipihent, kiegyensúlyozott. Muszáj tartani az iramot, hiszen tudjuk, hogy ha a fönti felsorolásból akár csak egy is kimarad, akkor sz_ar anya, sz_ar feleséd, nem nő többé, a világ szégyene.

2016. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/134 anonim ***** válasza:
41%

sikerült a lényeget felfogni, igaz hogy a kérdező is írta, hogy ő is segítene. meg ha ilyen jól keres, akkor biztos futja ilyen csodagépekre, mint mosógép, mosogatógép, porszívó vagy esetleg heti 2-3* takarítónő.


ma már nem a kaszálóra kell járni, meg patakhoz mosni, miközben három gyerek van a nőre kötve.

2016. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/134 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki másképp gondolkozik, és mindkettőtöknek igaza van a maga módján. Én speciel nem írnék alá házassági szerződést, mert azt annak venném, hogy nem bízik bennem a párom (hozzáteszem, most én keresek többet, mint a párom, és mégis így gondolom). De értelek téged is...


Az a legnagyobb probléma itt, hogyha zöld ágra tudtok vergődni, az úgy lesz, hogy egyikőtök megadja magát a másiknak, és eltörik benne vmi... érdemes végiggondolni, hogyha ilyen dologban ennyire eltérő a véleményetek, akkor egymáshoz passzoltok-e egyáltalán.

2016. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/134 anonim ***** válasza:
80%
Én csak annyit mondok erre,hogy amit már megteremtettél,megvettél idáig,házasság előtt,az válás után is a tied marad. Ha mondjuk tegyük fel 5 év után elváltok, akkor is csak annak a fele lenne az övé,amit addig szereztek. Én nem hiszem,hogy a válás után neked a havi keresetedből nem sikerülne pár hónap alatt ugyanúgy helyretenned magad,mintha csak az x%-át adnád oda. Legalábbis ekkora fizetéssel én biztos nem sírdogálnék,meg nem kéne azon gondolkoznom,hogy miből teremtem elő következő hónapig a megélhetést. Persze,érthető valamilyen szinten,de egyben kicsinyes is.
2016. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/134 anonim ***** válasza:
71%

Engedd meg, hogy kicsit hosszabban válaszoljak.


A Te szempontodat maximálisan megértem - nem egy nőt látni aki megy a gazdagabbnál gazdagabb pasikhoz, amit tudnak kifacsarnak aztán dobbant. Jogosan félsz, tucatjával látom, hogy a nő aki "megbántva" bosszúhadjáratba kezd a válás miatt, mindent el akar vinni, amit csak tud (jelen helyzetben van egy ismerősöm, az örökölt házára fáj a csaj foga). Ezt megértem.


Ugyanott megértem a barátnődet is. Hat éve éltek együtt, könnyen érezheti úgy, hogy egy kalap alá vetted a hülye libákkal, a plázapiccsogókkal meg a kényes, lusta, hisztis gazdagfeleségekkel. Holott (ebben legyen igazam!) ő nem ilyen. Ebben az esetben azért én is rosszul érezném magam, nem is kicsit és nem írnám alá. Lehet, hogy attól is fél, amit az előbb leírtak. Hogy nem engeded dolgozni, stb - olvastam mit írtál, én hiszek neked, de nem ez a fontos, hanem hogy ő legyen az aki hisz neked.


Hogy mit látok, mint külső néző?

Túl egyoldalú a szerződés. Szerintem kérdezd meg, hogy ő mivel egészítené ki, ha rosszul sülne el a dolog. Kössetek kompromisszumot, hátha úgy megenyhül.


És még egy tipp: ne tegyél a feneke alá semmit - majd megdolgozik érte. Nem azt mondom hogy egy fillér se! Tegyük fel keres 120-at akar venni egy 200 ezres laptopot ne vedd meg neki, spóroljon rá két-három hónapig és ha nem elég egészítsd ki. Hülye példa, de remélem érted.


Kompromisszum és hagyd, hogy ő is vegyen magának dolgokat. Az a megérzésem nem tartatja el magát és nem is akarja - kezeld őt így! :)

19/L

2016. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/134 anonim ***** válasza:
85%

"Tegyük fel keres 120-at akar venni egy 200 ezres laptopot ne vedd meg neki, spóroljon rá két-három hónapig és ha nem elég egészítsd ki."


Tehát legyen az apukája?

2016. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/134 anonim ***** válasza:
96%

Sok véleményt kaptál, köztük sok hasznosat is.

Én annyit mondok, hogy ti ne házasodjatok össze. Ma már más világ van, mint régen, leélhettek akár egy életet is egymás mellett házasság nélkül szeretetben, békében. Mert nektek a házasság nem való.

2016. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/134 anonim ***** válasza:
30%

Sokadszorra: ez nem bizalmi kerdes. Bizunk a masikban, es ugy indulunk neki hogy nem lesz valas, de felnott emberek vagyunk, es tudjuk hogy van egy matematikai eselye ennek is, ezert felkeszulunk ra.


Aki nem bizik benne hogy nem zuhan le, az ne uljon repulore?

Amikor kimesz az utcara akkor is bizol benne hogy nem ut el az auto, megis van ellene biztositasod.

2016. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/134 anonim ***** válasza:
67%

Egyebkent ott rontottad el ezt a kapcsolatot, hogy mar az eleje ota eltartod. Megis, miert? Ez igy nem kapcsolat, nem vagytok egyenranguak.


Az oke, ha a magasabb berbol veszel neki luxuscuccokat, kenyzeteeted, mittudomen, de ELTARTANI, vagyis az alapveto megelheteshez szukseges dolgokat HELYETTE megszerezni, nem kell, es nem is szabad!


Ha csinalsz egy felnott emberbol egy gyereket, akkor az utana mar soha nem fog felnoni.

2016. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!