Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/134 A kérdező kommentje:
2 év telt el, s igazam lett. válni akar, megunt kb mindent. dolgozni, bulizni és szórakozni jár. A házasság után kb egyre pofátlanabb lett, mindenből kihúzta magát, s rám mint férfire jutott minden, a házimunka, a takarítás, a pénzkeresés, a bevásárlás, minden... még jó hogy lett házassági szerződés...
2018. okt. 2. 15:59
 132/134 anonim ***** válasza:
50%
Ember, te már 2 évvel ezelőtt is egy kibírhatatlan, önérzetes kocka képét festetted le a vitatkozásmániás kommentjeiddel, nem csodálom, hogy 2 év után feladta melletted...
2018. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/134 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, remélem kifogsz 1 hozzádhasonlót, azt vitatkoztok majd az utolsó gyufaszálon is, s remélem úgy, hogy közben a fejedre borít mindent, s nagyívben ki is nevet a háttérben. az olyan mint te, csak olyat érdemel mint saját magad.
2019. márc. 22. 23:56
 134/134 anonim válasza:
Nagyon jól tetted, hogy kötöttél szerződést. Én is kötöttem, de 4 éve pereskedek és még 3-4 év várható, a gyerekekkel egy szót sem beszélhetek a bírósági határozatok ellenére és az exem a halálos ellenségem lett, akinek egyetlen célja a teljes anyagi, erkölcsi, emberi tönkretételem. A házasság egy jogi kényszerzubbony, amivel a nőt felhatalmazzák, hogy a férfit teljesen tönkretehessék, cserébe semmit nem kell már tennie, se otthoni munka, se szex. Annyi hamis tanút hoz, amennyit akar, és mindent rád vernek, amit csak akarnak. A sok elmebeteg meg azt rikácsolja, hogy a házasság előtti vagyon különvagyon. Hát ez sem igaz. Ha előtte élettársak voltatok 6 évig, és utólag megházasodsz, akkor visszamenőleg vagyonközösség van (ha szerződésben ki nem zárod). Vagyis, ha 3 évvel a házasságkötés előtt szerzel 100 milliót és lakást veszel a nevedre, akkor az is közös lesz... sorolhatnám még, nálam minden van, nincs olyan hivatal, amely nem a válásunkon dolgozik jelenleg is... szóval a véleményem az, hogy a házasság és gyerekvállalás csak annak való, aki az utcán akarja végezni a végén... mert mindenben a nőnek fognak igazat adni, hiába hazugság az egész...
2019. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!