Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi "költőpénzt" adjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi "költőpénzt" adjak a férjemnek havonta (aki jelenleg munkanélküli, és egyáltalán nem tud a pénzzel bánni)?

Figyelt kérdés

3 hónapja keres állást. de már 2 hónap alatt teljesen kiürítette a közös számlánkat. mikor már a megtakarításunkhoz kezdett nyúlni akkor kaptam csak észbe és elvettem a kártyáját


sajnos teljesen képtelen bánni a pénzzel, ugyanannyit költene, mintha még meglenne az ő fizetése (ami sokkal több volt mint az enyém).


ha a fizetésemből lejönnek a fix költségek (rezsi, kaja), akkor marad olyan 80 ezer minden hónapban.

ebből adtam neki a felét most, ami nagy hiba volt, mert 3 nap alatt elköltötte, aztán ki kellett hívnunk a villanyszerelőt, szóval azt választhattam h a megtakarításunkból fizetjük (nem szerettem volna), vagy a hónap végéig nem veszek semmit magamnak.


tanultam a hibámból és megmondtam h ezentúl, szóval már ebben a hónapban max 20 ezret kap. persze nagy hiszti, az semmire nem elég, duzzogás, veszekedés stb.

nincs ötletem, hogy lehetne ezt normálisan megoldani, szerintetek?


2019. jún. 2. 19:51
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
51%

Azért ez a nem adnék neki semmit dolog elég érzéketlen. Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy ideig óráig nincs bevétele. A házasság pont arról szól, hogy jóban-rosszban. Az egyik azzal tartozik a másik felé, hogy minél gyorsabban keres munkát, a másik meg azzal, hogy elviseli, ideiglenesen szűkebb a nadrágszíj.


Aszt hiszem, ebben az esetben már az elejétől nem működött a kommunikáció.amikor elvesztette az állását, meg kellett volna beszélni, hogy most egy ideig sokkal okosabban kell gazdálkodni. Erre lehet mondani, hogy ennek egyértelműnek kellene lennie, de nyilvánvalóan nem volt az ebben az esetben. Másrészt ha az ember nem tölt napi 10 órát munkával, akkor sokkal több ideje van pénzt költeni (magamon is észrevettem a gyed alatt sajnos).

2019. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

"munkanélkülit" 90 napig kapott, azt elköltötte egyből. hogy most mit kap, vagy kéne kapnia egyáltalán, azt nem tudom.


egyetlen dologban nem akarom szekálni az pedig h még nem talált munkát. azt is támogatom h átképezze magát egy tanfolyamon, akár a félretett pénzünkből.


de azt nem, h elszórja a pénzt, nekem meg nélkülöznöm kelljen...

2019. jún. 2. 20:33
 13/55 anonim ***** válasza:
83%

Az én párom fél évig volt munkanélküli. Nagyon élvezte a semmittevést, én közben másodállást vállaltam, hogy a számlákat tudjuk fizetni, heti 7 nap dolgoztam ebből 4X 12 órát. Ő nagyon jó elvolt. Ott szúrtam el, hogy hagytam.

Ne ess a hibámba. Ne veszekedj vele, segíts neki, mert csak rosszabb lesz. Csináljatok költségvetést, és segíts neki az álláskeresésben.

2019. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

mindig is tudtam róla, hogy nem tud a pénzzel bánni, csak amíg volt keresete, addig ez nem jött ki annyira.

félretenni csak azért tudtunk, mert egy megtakarítás számlára utaltuk a pénz egy részét ahogy megjött a fizu. a közös számlát régebben is lenullázta néha, de azért elég gyorsan visszapótolta után a pénzt. ezekkel a lenullázásokkal van a baj, meg hogy megszokta h kb a fizetése háromnegyedét elköltheti.

2019. jún. 2. 20:39
 15/55 A kérdező kommentje:
egész sokan írtátok, hogy semmit nem adnátok, vagy csak 5 ezret. nem kevés az? lehet, h a következő alkalommal már csak ennyit kap.. végülis minél kevesebb, annál jobban megbecsüli.. vagy nem...
2019. jún. 2. 20:44
 16/55 anonim ***** válasza:
16%
Azt mondod, eddig is sokkal többet keresett, mint te. Azért erre tekintettel lehetnél.
2019. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
81%

Eleve nem szabad közös takarékszámlát alapítani, csak sajátot és ahhoz nem fér hozzá,csak te.


Vendéglátásban és kereskedelemben állandó felvétel van, így ha el akar menni, akkor el is tud menni. Én lehet, ultimátumot adnék, hogy vagy elmegy árut pakolni, amíg nincs valami végzettségéhez passzoló, vagy mehet vissza lakni az anyjáékhoz, vagy ahova tud.

2019. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
87%

Tudod ki lenne együtt egy ilyen élhetetlennel. Ok,nem tud a pénzzel bánni. Az én párom (férfi) sem,megsem baxa ki az ablakon,mert olyanja van. Szépen megbeszéli velem,aztán elgondolkodunk,utána számolok és ha ok,akkor mehet a költés!


Csak tudod,a te párod önző,csak magára gondol,ráadásul semmibe nézi a munkád+felelőtlen. A "nem tud a penzzel bánni" és a "kihasznál" közt nagy a különbség. A tied az utóbbit teszi.

2019. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
72%

14: Akkor kár volt vagyonközösséget vállalni vele.

Én külön háztartásban maradtam volna és nem vettem volna a vállamra az ő problémáját úgy, hogy az nekem ártson.

Még mindig visszaléphetsz erre a szintre.

Ha biztosítod a létszükségleteit, semennyi pénzt nem kell adj neki.

2019. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
91%

De mégis mire ver el ennyi pénzt?


Ha ennyire nem tud bánni vele, akkor mindig annyit tol el amennyit adsz neki. Mennyi pénzt szeretnél havonta értelmetlenül "elégetni"? Na pont annyit adj neki!

2019. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!