Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi "költőpénzt" adjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi "költőpénzt" adjak a férjemnek havonta (aki jelenleg munkanélküli, és egyáltalán nem tud a pénzzel bánni)?

Figyelt kérdés

3 hónapja keres állást. de már 2 hónap alatt teljesen kiürítette a közös számlánkat. mikor már a megtakarításunkhoz kezdett nyúlni akkor kaptam csak észbe és elvettem a kártyáját


sajnos teljesen képtelen bánni a pénzzel, ugyanannyit költene, mintha még meglenne az ő fizetése (ami sokkal több volt mint az enyém).


ha a fizetésemből lejönnek a fix költségek (rezsi, kaja), akkor marad olyan 80 ezer minden hónapban.

ebből adtam neki a felét most, ami nagy hiba volt, mert 3 nap alatt elköltötte, aztán ki kellett hívnunk a villanyszerelőt, szóval azt választhattam h a megtakarításunkból fizetjük (nem szerettem volna), vagy a hónap végéig nem veszek semmit magamnak.


tanultam a hibámból és megmondtam h ezentúl, szóval már ebben a hónapban max 20 ezret kap. persze nagy hiszti, az semmire nem elég, duzzogás, veszekedés stb.

nincs ötletem, hogy lehetne ezt normálisan megoldani, szerintetek?


2019. jún. 2. 19:51
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a havi 20-as, ha nincs vészhelyzet, mint pl. betegség. És ha jóban vagytok, ülj le vele, kedvesen magyarázd el, hogy ő is látja, nem tud a pénzzel bánni, de most itt a nagy lehetőség, hogy megtanulja, úgyhogy kezdje el írni egy kockás papírra. Az is jó ötlet, ha segítesz neki, együtt ötleteltek, átnézed az önéletrajzát... és meg kell értenie, hogy ha költeni szeretne, akkor ideiglenesen el kellene vállalnia valamit, amíg nem találja meg a tökéletest.
2019. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

De mire veri el a pènzt minden hónapban csak magára? Ez azèrt nagyon nagy problèma. Mèg akkor is, ha èpp van rá keret.

Őszintèn? Èn semmit nem adnèk. Takarodjon dolgozni. Számlák fizetve, kaja van, minden szüksèges dolog adott, teljesen szüksègtelen, hogy munkanèlkülikènt 2 kèzzel szórja a pènzt ki tudja mire. Biztos, hogy nem èletbevágó dolgokra kell neki.

Arról már ne is beszèljünk, hogy szánalmas, hogy 3 hónapja otthon lèbecol. Munkaerő-hiány van, az nem dolgozik, aki nem akar. Èn 3 gyerekes anyakènt 2 hónap alatt találtam munkát úgy, hogy ugye előtte èvekig itthon voltam, ès nem is arra a területre mentem vissza, amiben korábban voltam, plusz a gyerekek miatt eleve korlátozottak voltak a lehetősègeim (se több műszak, se hètvège,se túl korán kezdődő, vagy kèsőn vègződő nem jöhetett szóba stb)

.

Na akkor ne mondja már nekem senki, hogy egy fèrfi, aki korábban èvekig dolgozott, ès gondolom elèg jó pozícióban ha jó fizuja volt, akkor az 3 hónapja hiába keres. Inkább csak qva lusta. Csak az meg pláne nem megy, hogy költekezik ezerrel dolgozni meg nuku.

2019. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Én úgy érzem, h nem költőpénzt adnék, hanem ultimàtumot. Mellettem a férfi legyen A FÉRFI, és ne kelljen úgy vinnem egyedül egy hàztartàs anyagi terheit, mintha közben egy gyereket is eltartanék, holott a màsik is felnőtt. Mellette àllok, ha belàtja, hogy baj van, ha hajlandó szakember segítségét igénybe venni...de ha csak él, teng- leng, mert ő megteheti, neki jàr, ha elnézi, hogy a felesége aggódik a szàmlàk miatt, de neki annyi nem jut eszébe, h egy àrufeltöltőnek elmenjen, amíg nincs jobb...akkor végtelenül nagyot csalódnék , és nem tudnék rà úgy tekinteni, mint tàrsamra, szövetségesemre.
2019. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


hallgattam néhány hozzászólóra. mikor elfogyott a pénze rögtön neki állt feljebb, úgyhogy megmondtam hogy a köv hónapban csak 5000 Ft-ot kap,.. és mielőtt megszólalhatott volna.. - kiadtam az ultimátumot ha még akárcsak egy szót is szól a pénzzel kapcsolatban vagy pénzt kunyerál, nem kap egyetlenegy Ftot se. elmehet dolgozni egy gyorsétterembe vagy bánom is én. azóta érdekes módon hallgatás van, szóval kiváncsi vagyok, hogy alakulnak majd a dolgok.. de most sokkal nyugisabb így, eddig az volt a baj h nem álltam a sarkamra... de amúgy megmondtam neki, hogy ha normálisan viselkedik velem kaphat megint 20-at, és ha megtanulja beosztani, vagy látom h haladást ért el a tanulásban v a munkakeresésben, kaphat majd többet is.


sajnos csak így lehet motiválni de szeretem őt és úgy érzem segítenem kell neki.

2019. jún. 23. 19:53
 35/55 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdezö,aki 3 hónap alatt nem talál munkát,az ne követelödzön,hogy zsebpénz kell.A férjed azért nem talál munkát,mert neki nem jó akármi!Amig Te sajnálod,hogy szegénykém mennyi zsebpénzt kapjon,ö jól elvan a munka keresésben.Rá kell venned,hogy munkába álljon,mert ez hosszú távon nem müködik.Kevesebb pénzt kapjon,vagy adj neki határidőt,de valami melót találjon.Sok sikert!
2019. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
Nem olvastam csak kb fele választ. Mi végzettsége a férjednek? Hol laktok kertes vagy panel házban? Kertes házban mindig akad egy kis lom,nem hordott ruha amit pénzzé lehet tenni. Net világában 2 perc alatt fel lehet dobni egy hírdetést. Vagy ócskavasat értékesíteni.
2019. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
0%
Kidobnám, mint macskát...
2019. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Minden nap egy százast 4 zsömlére.

33/f

2019. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
17%
fake
2019. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Kérdező: megoldódott? Amúgy segítsd neki, h te is keresel munkát, vagy kérdezel ismerősöket, 1 évig akár egy kis fizikai útszéli munka is jobb a semminél segédmunkásként, vagy elmehet gyárba.
2019. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!