Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi "költőpénzt" adjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi "költőpénzt" adjak a férjemnek havonta (aki jelenleg munkanélküli, és egyáltalán nem tud a pénzzel bánni)?

Figyelt kérdés

3 hónapja keres állást. de már 2 hónap alatt teljesen kiürítette a közös számlánkat. mikor már a megtakarításunkhoz kezdett nyúlni akkor kaptam csak észbe és elvettem a kártyáját


sajnos teljesen képtelen bánni a pénzzel, ugyanannyit költene, mintha még meglenne az ő fizetése (ami sokkal több volt mint az enyém).


ha a fizetésemből lejönnek a fix költségek (rezsi, kaja), akkor marad olyan 80 ezer minden hónapban.

ebből adtam neki a felét most, ami nagy hiba volt, mert 3 nap alatt elköltötte, aztán ki kellett hívnunk a villanyszerelőt, szóval azt választhattam h a megtakarításunkból fizetjük (nem szerettem volna), vagy a hónap végéig nem veszek semmit magamnak.


tanultam a hibámból és megmondtam h ezentúl, szóval már ebben a hónapban max 20 ezret kap. persze nagy hiszti, az semmire nem elég, duzzogás, veszekedés stb.

nincs ötletem, hogy lehetne ezt normálisan megoldani, szerintetek?


2019. jún. 2. 19:51
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma nagyobbik része, úgyh mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat. Talált munkát az új szakmájában viszonylag hamar. Csak egy kis motiváció kellett, pontosabban az elkölthető pénz hiánya.


Viszont mivel tanultam a hibákból, továbbra is csak egy viszonylag kisebb összeget, 25 ezret kap. Ezt is igazából már azért mert talált munkát. Annak idején is így egyeztünk meg, bár ő ezt már tagadja.


Szerinte ez kevés, mivel a kollégák kinézik, ha nem megy el velük sörözni. Meg persze, mindennap étteremben ebédelni. Mondtam neki, h nyugodtan főzhet magának ebédet és beviheti. Amíg párezer félretett forintunk volt, én is mindig vittem magamnak a kaját. Most is főzök néha h vihessen, de mindennap, nyilván nem érek rá.

Meg még ezernyi más dologra költene persze, amit viszont nem szeretnék, mert megint elszalad vele az egész, és ugyanott vagyunk mint az elején.


Úgyhogy nagy haladás van, de a kérdés ugyanaz maradt, hogy mennyi költőpénzt kéne neki adnom? A fizetése hány százalékát?

2019. okt. 29. 18:55
 42/55 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Màs a helyzet így màr, h ő is tesz a közösbe. Mennyi az összbevétel? Ebből vond le a rezsit, hitelt ,ha van, havi élelmiszert és a pénzt,amit havonta félretennél, és ami így marad, azt felezd meg. Ugyanis neked is jàr, mégha nem is költöd el.
2019. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. Az összbevételből lejön a rezsi, a törlesztő, a kaja, a bérlet, üzemanyag, akármi amit közösen fizettek. A maradékot lehet elmulatni. Illetve a maradék harmadát fejenként. Egy harmadot meg tegyél félre, mert lesz amikor szükség lesz rá.
2019. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
47%
5000 buszjegyre, abból elég messzire el tud menni
2019. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Nem a gyereked.
2020. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
20%
Szia Kriszta! Ugye te vagy az? Csak a tróger urad miatt ismertem rád. Ezek szerint megint kirúgták?! Nézd a cigije meg kell hogy legyen, a napi két csomag, szerintem töltsétek, úgy is 60 ezerbe van havonta. Na meg a sör, amit ugye megengedsz neki..., az ca 600 naponta, a sunyiba megivott röviedeket meg majd összeszedi ő ha elmegy valakivel napibérbe melózni vagy vezet ( ittasan ugye mint mindig)! Szóval azt mondom add oda neki azt a 80-at, jobbat te úgyse kapsz, túlórázz Kriszta! Ha nem jut piához megint meg fog verni, kell ez neked?
2020. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Èn költőpènzt nem adnèk neki főleg ha tudod nem tud vele bánni.


Az okè, hogy egyedül fizeted a rezsit, a kaját, tisztálkodószereket ilyesmiket mert tènyleg ez bárkivel előfordulhat, hogy nem lesz munkája ès normális ha ideiglenesen ezeket beválalja egy nő is akár mert szereti a párját ès a szeretet nem csak arról szól, hogy csak a jóba vagy vele.

Ez a rèsze így tök okè.


De ő nem egy gyerek akinek költőpènzt kell adni. Ráadásul ha elkènyezteted èlvezni fogja a helyzetet ès egyántalán nem azon lesz, hogy keressen munkát.

2020. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Közbe látom már hiába válaszoltam megoldodott a kèrdès.
2020. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

Félig oldódott csak meg.

Most 25 ezret kap plusz kajára 12 ezret. Így a hónap második felében már főznie kell magának ami szerintem rendben van, szerinte nem.

Elég sokszor nyavalyog emiatt, meg nyaggat, hogy adjak neki többet.

Mivel szeretett volna venni egy drágább dolgot magának és sehogyse tudott rávenni h a közös kasszából fizessük, csinált pár maszek alkalmi munkát h meglegyen rá a pénz. Nagyon örültem neki hogy mostmár nem olyan lusta mint régebben volt.

Karácsony után vettem magamnak pár új ruhát és egy táskát. Ezután megint nekem esett, hogy önző vagyok és magamra költök pénzt a közösből rá meg nem. Megmondtam hogy adja el előbb a rengeteg fölösleges ruháit, játékait én félévente egyszer veszek magamnak drága dolgot ő meg régebben minden héten vett egyet.

Nem igazán tudom, h továbbra is próbáljam a pénzt kézben tartani vagy hagyjam rá h csináljon azt amit akar mint régen. Akkor a veszekedés, nyaggatás megszűnne..

2020. jan. 26. 23:58
 50/55 anonim ***** válasza:

A sör heti min 5000.

A cigi havonta kb. 50.000

Havonta kétszer prostinál szopatni 30-40 ezer.

Ha ezek meg vannak neki, befogja a pofáját. Nem vicc!

2020. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!