Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi "költőpénzt" adjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi "költőpénzt" adjak a férjemnek havonta (aki jelenleg munkanélküli, és egyáltalán nem tud a pénzzel bánni)?

Figyelt kérdés

3 hónapja keres állást. de már 2 hónap alatt teljesen kiürítette a közös számlánkat. mikor már a megtakarításunkhoz kezdett nyúlni akkor kaptam csak észbe és elvettem a kártyáját


sajnos teljesen képtelen bánni a pénzzel, ugyanannyit költene, mintha még meglenne az ő fizetése (ami sokkal több volt mint az enyém).


ha a fizetésemből lejönnek a fix költségek (rezsi, kaja), akkor marad olyan 80 ezer minden hónapban.

ebből adtam neki a felét most, ami nagy hiba volt, mert 3 nap alatt elköltötte, aztán ki kellett hívnunk a villanyszerelőt, szóval azt választhattam h a megtakarításunkból fizetjük (nem szerettem volna), vagy a hónap végéig nem veszek semmit magamnak.


tanultam a hibámból és megmondtam h ezentúl, szóval már ebben a hónapban max 20 ezret kap. persze nagy hiszti, az semmire nem elég, duzzogás, veszekedés stb.

nincs ötletem, hogy lehetne ezt normálisan megoldani, szerintetek?


2019. jún. 2. 19:51
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
54%
15: kölcsön fog kérni - és nem tőled!
2019. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Minek neki koltopenz? Amikor itthon voltam gyeden, a bevasarlast kozosen inteztuk hetvegen, kavezni is lehet otthon, peksutit is megsuti a suto ha annyira kell, ertesd meg a ferjeddel h ha 1 kereset van, meg kell fogni a penzt.

Max 5000et hagynek ott minden hetre de mar ezt is tulzasnak erzem. Amire szuksege van azt tervezze meg elore es amikor kozosen bevasaroltok, azt is kalkulaljatok bele. Gyakorlatilag honapok ota otthon vakarja.

2019. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Mire költ a férjed? Kíváncsiak vagyunk, hátha tudunk ötletet adni.

Munkaügyin is van tanfolyam, persze fontos, hogy értelmes legyen a számára, mert akkor csak bejár, felveszi a pénzt és megbukik vagy egy kettes megy csak át.

2019. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
20%

Jóban rosszban..


Hirtelen neki is a váltás, hozzá kell szoknia.


Kapjon pénzt a közös vagyonotokból, de vegyen vissza kicsit.


A megtakarítás pont olyan helyzetekre van, mint ez, pl, hogy egyikötök munkanélküli.


Ha normális szakmája volt, simán talál gyorsan munkát, ha nem, lentebb kell adnia az igényekből.


Jóval többet keresett nálad, nőként mondom, hogy a munkanélküliség mindkettőtök problémája, neked is vissza kell venned a költekezésekből, nem csak neki.


Remélem többet vállal a háztartásban, mióta nem dolgozik. Szerintem azért költ, mert sok a szabadideje, ha az ember otthon takarít és laptopon nézi az állásokat, nem tud mire költeni..


Vond be a házimunkába, havi 40 egyáltalán nem sok senkinek, ha elkölti 2 nap alatt, nem kap többet, na bumm.


Sokfajtaképpen lehet bánni a pénzzel, 40ből lehet egy nagyot bulizni, vagy naponta elkölteni kis részletekben, ki mit értékel jobban..


Ha fix összeget költhetek egy hónapban, akkor én is “nyomorgok”25 napig, a végén meg csinálok pár dorbézolós mindentbele napot. Engem ez tesz boldoggá, mást meg a napi apró szintemelés ugyanekkora összegben. Mind elköltjük ugyanazt, csak én egyszeri alkalommal drága dolgokra, más meg lassan apró dolgokra.


Én rezdületlen arccal hozzányúltam volna a megtakarításhoz, majd visszapótoltam volna legközelebb(én így szoktam) Tudod ki von meg magától alap dolgokat, ha futná rá. Magamnak fontosabb vagyok, mint a pénz.


Általában ez a kétféle mentalitás nem jön ki egymással, csoda, hogy házasok vagytok, de nagyon becsülendő a kitartásotok.

2019. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
78%
24: Mi a becsülendő a szenvedéstűrésben?
2019. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
98%
Max naponta adnék neki, de akkor is ha mondjuk elugrik a haverokkal. Otthon van étel, ital, minek neki extra amíg nincs munkája? Húzza össze a gatya szíjat. Ha talál munkát akkor meg majd pótolja a ki hagyott dolgokat.
2019. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
52%
Ez elég anyuka-fiú kapcsolatnak hangzik... Nem gondolod, hogy borzasztóan gyerekesek vagytok?
2019. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Lehet, h gyerekes, de a kérdező erre a megoldàsra kényszerül.
2019. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
Megis mire kolt? Kaja, rezsi megvan. Ne most vegyen uj telot meg ruhakat.
2019. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
67%

Én nem pénzt adnék neki, hanem utilaput kötnék a talpára!

1. Aki 3. hónapja nem dolgozik, az egy nagyon lusta ember!

Nem akar dolgozni, mert ma csak az nem dolgozik aki nem akar, mindenhol emberhiány van!

Úgy lőném hátsón a 2. hónapba, hogy hazáig repülne anyucihoz (már ha él neki).


2. Buta mint a tök, mert ha lenne egy ici-pici esze, akkor tudná, hogy a keveset be lehet osztani, a nincs öres kasszát nem!


3. Bárhova elhelyezkedik, és onnan lép tovább olyanba amit szeretne.

Eleve elítélem ha kilépett úgy, hogy közben nincs másik.


43ff

2019. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!