Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha egy férj megcsalja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férj megcsalja a feleségét, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ez egy szavazós kérdés, kérem csak az válaszoljon szövegesen, aki nem talál megfelelő opciót.

2022. máj. 8. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy van különbség.

Csak nekem furcsa, hogy az erkölcstelen embereket nem ítéled el.

E szerint magad se tartod be az erkölcsöt.

2022. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
48%

#51! Nem tudom, mert fogalmam sincs, milyen erkölcsi szabályra gondolsz. Azt már tisztáztuk, hogy az említettet betartom, hisz nem vagyok szerető.

De valóban nem sok embert ítélek el, nem is hiszem, hogy ez az én dolgom lenne. Ha nem muszáj, akkor nem szoktam mások fölött ítélkezni.

2022. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

Erre az erkölcsi szabályra gondolok, hogy párt nem robbantunk szét, és amúgy ez egy másik, nagyon fontos szabályon alapul: azon, hogy nem okozunk szándékosan kárt a másiknak.

Vagy másképp: csak olyat csinálunk, ami akkor se zavarna, ha valaki velünk tenné.

2022. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
60%
#53! Igen, értem, miről beszélsz és alapvetően egyetértek, de nem minden fekete és fehér. Ha valaki összejön egy másik emberrel, ott nagyon ritkán cél a szándékos károkozás. Elsődleges motiváció sokkal inkább a saját igénye. Maga a károkozás a szándékában meg se jelenik, legfeljebb egy szükségszerűen velejáró rossz. (Természetesen más, ha kifejezetten az a cél, azt természetesen elítélem.) Mint írtam, az se zavarna, ha "velem tenné", mert az én szemléletemben ő velem semmit nem tett, csak a párom.
2022. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez csak kisebb problémákat okozna, akkor én sem foglalkoznék vele.

De sajnos ebből emberi sorsok elromlása, komoly anyagi veszteség, fizikai sérülések, halál is lehet.

Az erkölcs azt jelenti, hogy AKKOR SEM okozol kárt másnak, ha neked ebből hasznod van.

Ha ez nem így lenne, akkor minden tolvaj és betörő bűntelen lenne.

2022. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
60%

#55! Igen, de te úgy veszed, hogy minden rossz ANNAK a megcsalásnak a következménye, miközben már maga a megcsalás is egy következmény. Nincs olyan, hogy mindenképpen tönkre kell menni anyagilag/meg kell halni, stb. Ahogy arra sincs garancia, hogy a szerető megjelenése nélkül ezek valamelyike nem következne be.

Mindenki kárt okoz valakinek, amikor neki haszna van. Igen, te is. Ha elnyersz egy állást, oda valaki mást nem vettek fel. Ha megveszed az utolsó kókuszgolyót, azt valaki más nem tudja megvenni. Ha te szívdonáciora vársz és kapsz szívet, lehet, valaki meghal, aki utánad volt a listán, pedig neked elég lett volna 2 hónappal később is, csak ugye senki nem tudta előre, hogy 2 hónappal később lesz mindkettőtök számára alkalmas szív. Nem lehet így élni, hogy mindenki más igényét a magadé elé helyezed. Ha létszámleépítés van a munkahelyeden és téged megtartanak, nem lenne erkölcsösebb azt mondani, rúgjanak ki engem szingliként a 3 gyerekes családanya helyett, mert én vélhetően könnyebben találok állást? Mégis hányan teszik ezt?

Könnyű lenne úgy, ha mindenki látná a jövőt előre. Ha a szingli nő tudná előre, hogy a nős pasi, aki számára csak egy kósza numera, rajta kívül soha senkivel nem menne félre, amúgy meg az ágyban is sz.r, biztos nem feküdne le vele. De mi van, ha van egy rossz házassága te lettél volna élete szerelme, de te erkölcsösen visszautasítod? Ő meg 5 évvel, és 2 gyerekkel később prostizni kezd, hazavisz valami súlyos nemi bajt. A házasságnak akkor is vége lesz, de mindenki SOKKAL rosszabbul jár, mintha te erkölcstelen lettél volna+ 2 gyerek is sérül, akik akkor ugye még nem voltak.

Van egy film, ha jól emlékszem A nő kétszer a címe. A pasi félremegy. Párhuzamosan fut két szál, hogy a nő eléri az utolsó metrót, vagy nem. Az alaphelyzet ugyanaz, mégis teljesen máshogy alakul a sorsuk. Az életben minden tettnek van valami következménye és annak a következménynek egy másik, és így tovább. Nem biztos, hogy az a jobb út, ami elsőre annak látszik.

2022. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%

"te úgy veszed, hogy minden rossz ANNAK a megcsalásnak a következménye"

Nem, egyáltalán nincs így.

De a bajt fokozni sincs jogod. Mindegy, hogy mekkora a baj - a TE részed ebből legyen nulla.


"De mi van, ha van egy rossz házassága te lettél volna élete szerelme"

Roppant egyszerű: váljon el, és másnap jöhet. Ha VALÓBAN ennyire fontos neki, akkor meg is teszi.


"Nem biztos, hogy az a jobb út, ami elsőre annak látszik."

Így igaz.

A különbség az, hogy amiről nem tehetsz, azért nem vagy felelős. DE amiről tehetsz, azért meg igen!

2022. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
60%

#57! Nincs jogom, de én nem is fokozom. Viszont mindenkinek joga van a saját baját enyhíteni. A szerető szempontjából neki az a baja, hogy nincs együtt a pasival, noha a pasi részéről lehetne, tehát nem tesz maga ellen.

Ha nem ismer, nem tudhatja, hogy te lennél élete szerelme. Ahhoz, hogy kiderüljön, a nőnek a te értékrended szerint mindenképpen erkölcstelennek kell lenni(akkor is, ha nem fekszik le vele), hisz gondolom, a szexmentes randizgatás se fér bele. Amiket meg felsoroltál anyagi veszteség, stb. így is fennállhat, hisz nem a hűtlenség okozza, hanem a válás. Azt pedig ugye az "erkölcsös szerető", aki így nem lett a szó szoros értelmében szerető, de mégis lehet őt hibáztatni, hisz a házasság felbomlását ő okozza.

Az utolsó bekezdésed már kiveséztük, ebben nem fogunk egyetérteni. Szerintem mindenki a saját életéért és a saját házasságáért felelős, máséért nem.

2022. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%

"mindenkinek joga van a saját baját enyhíteni"

Tehát szerinted nem bűn a lopás és a betörés.

Értem.


"Ha nem ismer, nem tudhatja"

Ismerkedni lehet. Ha ettől kiderül, hogy rosszul választott, akkor dönthet.

DE ELŐBB a válás mellett, utána lehet mást!


"hisz a házasság felbomlását ő okozza"

Ezért kell úgy viselkedni, hogy KÖZVETLENÜL ne te legyél az ok.

Arról viszont NEM TEHETSZ, ha valaki melletted dönt. Azért már nem te vagy a felelős.

2022. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
73%

#59! Ide ne térjünk vissza, ezt is kiveséztük már. Az említett kettő büntetőjogi kategória. Arról nem beszélve, hogy a tárgyak ritkán jönnek utánam, hogy lopjam már el őket 😂

Ismerkedni lehet??? Na, ebben nem fogunk egyetérteni. Ha pl.csak a megcsaló felet nézem, számomra sokkal gusztustalan a szeretőt kereső, mint a szeretőt találó. Akkor is, ha végül az előbbi nem talál. Pont a szándékosság miatt. Ha valaki pl.társkeresőn kifejezetten szeretőt keres, az tisztában van vele, hogy a kapcsolatával baj van, de meg se próbálja megjavítani. Szándékosan ártana 2 embernek. Igen, a szeretőnek is. Maga a szándék is nagyobb bűn, mert a lehetőség hiánya miatt nem lép félre, nem saját akaratából. Más helyzetben viszont lehet, hogy az illető nem tartja rossznak a házasságát, amíg meg nem ismeri Őt! Nem kereste az alkalmat, hanem a véletlen úgy hozta. Akkor döbben rá, hogy a házassága rossz, amikor lesz összehasonlítási alapja akarattalanul. Itt is volt már ilyen kérdés férfi részről és egyáltalán nem tudtam elítélni. Amit írsz, az életszerűtlen. A válás egy hosszabb folyamat. Szia Zsuzsi. Nem is ismerlek, de szerintem te vagy a nagy Ő. Most ne találkozzunk úgy 1 évig, de ma beadom a válópert és 1 év múlva kiderítjük. Addig csak várj rám. Ha létezne ilyen, akkor meg azért lenne a társadalom szemében erkölcstelen, mert mi az, hogy nem próbálja meg rendbehozni a házasságát, miután rájött, hogy nem jó. Ok. megpróbálja. Mondjuk, hogy korrekt a feleségével szemben, de Zsuzsival? Bocs, Zsuzsi, igaz, hogy nem ismerlek, de szerintem te vagy a nagy Ő. Azonban mivel férj vagyok, erkölcsi kötelességem adni egy esélyt a házasságomnak. Most fél évig párterápiára fogunk járni, de utána mindenképpen megkereslek. Ha nem jött be, akkor beadom a válást, vársz még egy évet, amíg kimondják, és utána kiderítjük. Jó lesz így?😂

Mindig a megcsaló dönt "mellettem". Akár egy éjszakára, akár egy életre. Abból sose lesz bűn, ha csak én akarom.

2022. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!