Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha egy férj megcsalja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férj megcsalja a feleségét, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ez egy szavazós kérdés, kérem csak az válaszoljon szövegesen, aki nem talál megfelelő opciót.

2022. máj. 8. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem könnyű megoldani a dolgokat, az sem ad jogalapot erkölcstelenségre.

Ha te valaki mellett döntöttél, és házasságot kötöttél, az neked IS kötelesség, és egy kívülállónak IS kötelesség!

Ezért nyilvánosak a házasságok, és nem titkosak.

2022. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
31%

Jesszus! Dehogy! Hogy lenne már bármilyen kötelessége egy kívülállónak? Azzal, hogy te házasságot kötsz, te magadat kötöd le, nem többmilliárd embert. Az a te döntésed és a te felelősséged. Magánügy. Nem fog az egész világ a te döntésedhez alkalmazkodni. Ha te egy olyan emberhez mész hozzá/tartasz fent házasságot, akinek a hűsége idegen, kívülálló nők erkölcsösségétől függ, az a te döntésed. Azzal te vállalod, hogy meg fognak csalni, mert olyan dolog függvénye, amire neked nincs ráhatásod. Mindig lesznek erkölcstelen nők és erkölcstelen férfiak. Te a férfiak halmazából választhatsz egyet, ha hűséget akarsz, válassz erkölcsöst, ne másokra akard terhelni a felelősséget, a te házasságod a te felelősséged.

Meg mi az, hogy EZÉRT nyilvánosak a házasságok? Mitől nyilvánosak? Ezt nem is értem. Talán az esküvőre gondolsz?

2022. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, milyen nevelést kaptál te.

Régen a házasság ugye szentség volt, megtörhetetlen. Ezért végezték ki azt - MINDKETTŐT - aki ezt nem tartotta be.

De ugyanez a helyzet gyakorlatilag mindennel.

Ha például valakinek (cégnek) van egy üzleti titka, azt nem lophatod el.

Ha valahol van egy közvagyon: mondjuk egy szép látkép vagy egy ivóvízforrás - azt NEM teheted tönkre, nem is sajátíthatod ki.

Mindenütt ez van.

A házasság nem csak két ember kapcsolata, hanem a társadalomnak is fontos, hogy ez a két ember együtt van - és EZÉRT társadalmi szabály az is, hogy TE IS tiszteletben tartod ezt a kapcsolatot! Attól függetlenül, hogy ez egy rossz kapcsolat, vagy jó.

Aztán az koronként változik, hogy aki ezt a szabályt nem tartja be, azt hogyan büntetik.

2022. máj. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
24%

Hát, bocs, de én nem éltem 100 éve 😂Eleve akkoriban szó sem volt érzelmi alapú házasságról, ami így teljesen ellentétes az én nézeteimmel. Egy gazdasági közösséget "szentségnek" nevezni már önmagában abszurd, függetlenül attól, hogy úgy tartották. Akkoriban valószínűleg pláne nem ítéltem volna el a szeretőket, de most kapaszkodj meg, akkor még magát a megcsalót se!

A társadalomnak fontos, hogy Jucika együtt van Bélával? Na ne röhögtess, nekem pont tök mindegy. Béla tőlem lehet Gizivel is Juci helyett. Vagy Jucival, Gizivel és még Sárival is. Semmi közöm hozzá! Ahogy neked sincs.

2022. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!