Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a barátnőm visszavegyen az erőszakos állatvédelemből és ne gyűlölködjön a szüleimre?

Figyelt kérdés

A barátnőm tipikusan az az ember, aki egyből bevadul, ha bármilyen állatkínzásról vagy állatok megöléséről olvas, és azon fantáziál, hogyan kínozná meg brutálisan az elkövetőket. Többre értékeli az állatokat sokszor, mint az embereket. Macskái vannak, akiket még az ágyába is beenged.

A minap olvasott valami megmérgezett macskáról, és már megint agyon akarta verni az elkövetőket, amikor higgadtan és logikusan elmagyaráztam neki, hogy ez nem ilyen fekete-fehér. Elmeséltem, hogy egyszer az egyik szomszéd macskája folyamatosan átjárkákt hozzánk, idegesítette a kutyát, odapisilt a kertbe, letaposta édesanyám növényeit, evett a kutyatálból, belekakilt az öcsém homokozójába, meg hasonlók. A szüleim szóltak többször, és megvárták, hogy javul-e a helyzet az ivartalanítás hatására, de semmi nem változott. Végül a kisgyerek védelmében a macskát megmérgezték. Tudom, hogy nem szép dolog, de hatalmas megkönnybbülést éltünk meg. A barátnőm egy szót nem értett meg ebből, lehordta mindennek a szüleimet, és általános alannyal ugyan, de megint elkezdte mondani, hogy az olyat, aki képes erre, szintén meg kellene mérgezni. Azt mondta, hogy soha többé nem hajlandó hozzánk jönni, és azt mondta, gondolkodjak el, különben szakít.

2 napja nem beszél velem, érzelmii terrorban tart.


Mit tegyek?


2019. aug. 10. 19:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
93%

eleg alapveto kulonbseg van koztetek. a macska grabancnal fogasa mondjuk szerintem is teljesen rendben van, bar kozben megtamaszthatnad a hasa alatt is, hogy ne a nyaka boren logjon szerencsetlennek a teljes testsulya. meg mi undorit?

te nem igazan szereted az allatokat.

meg ez a videki mentalitas... ha nincs penz macskat tartani, akkor ne szoktassak oda a portara, ne etessek. a kismacskak vuzbeolese szerintem is szornyu es sosem lennek kepes ilyesmire... es valami hianyozhat abbol az emberbol, aki igen. tudom, videken mas az allatokhoz valo hozzaallas, a pestiek meg szeretik a fini husilevest, de kozben valakinek le is kell vagni azt a csirket... de kisse mas ez, en is meg tudnam tenni, hogy egyek, es halas lennek annak az allatnak, hogy taplal a husaval. de csak ugy megolni egy allatot visszataszito.

valoszinuleg nem reagalnek ilyen vehemensen, mint a baratnod, de az biztos, hogy sokkal kevesbe lennenek szimpatikusak a szuleid

2019. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
44%
Én meg azokat az embereket nem bírom, akiknek az élővilág kimerül abban hogy ciculi kutyuli, de vígan esznek egy csomó állatot, és nem érzik a paradoxont. Nem érzik a felelősségét annak hogy az élővilág többi része és az ember között valami élhetőt és működőt kell kialakítani, beleértve természetesen a szomszédok és embertársaink szempontjait is. Az viszont tény hogy állatot megmérgezni szemétség, más megoldást kell találni.
2019. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
30%

#22 Mert a tyúkokkal mit csináljak? Vigyem el sétáltatni?

Persze hogy megeszem, azért van.

2019. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
90%

Én régóta vegán vagyok, állat- és környezetvédő, egy olyan családdal, akik nem foglalkoznak ilyesmivel.


Mégis tudunk élni konfliktusmentesen, csak normálisan kell mindenkinek hozzáállni.

2019. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
36%
Ne edd meg a tyúkot, beszélgess vele. Kb egy szinten mozogtok agyilag.
2019. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
16%
Tapasztalataim szerint aki így reagál egy-egy ilyen esetre mint a barátnőd, az egy fikarcnyival sem különb az állatkínzónál, ő is ugyanolyan agresszív és primitív, csak másban éli ki. Én dobnám ezt a lányt.
2019. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

18-as minden szavával egyetértek.

Nekünk is vannak macskáink, minden szomszédunknak szóltunk, hogy ha zavarja őket a kertben, nyugodtan locsolják le őket vízzel. Párszor kapnak egy kellemetlen fürdőt, megtanulják mérgezés, meg hasonló kegyetlen és törvénysértő tett nélkül is. Bár nálunk nem éltek a lehetőséggel, tekintve, hogy a piac mellett lakunk, és mindent ellepnének az egerek. Vagyis, egy öreg volt, aki nem szerette őket a kertben, elhessegette őket (ezzel nem is volt gond), viszont el is árasztották a kamráját a kártevők.


Kérdező, a barátnőd helyében én már kidobtalak volna, és nem kéne ilyeneken agyalnod. Nem vagyok véres szájú állatvédő, nagyon sokszor érzem úgy, hogy ebben a témában páran túltolják a retorziót, de ha az én (vagy szüleim) házában a mi állatainkkal bánsz úgy, ahogy meg lett mondva, hogy ne, akkor nincs miről beszélni. Velem is velem alszik a macskám, és ha párom nem tűrné, nem lenne a párom. Pláne, ha egy 6-7 kilós macskát a grabancánál fogva akar kirakni... Kismacskáknál valóban fájdalommentes a dolog, de nagyoknál nem. Az állatorvos is csak megfogja ott őket, nem emeli fel. Visszatérve: kiraknálak, mert számomra egy igazi meditálással ér fel, ha cicadorombolásra alszom, és érezhetően stresszesebb, feszültebb vagyok nélküle. Hosszútávon nem szeretnék így élni. Biztos idővel megszoknám, de nem akarnám. És így nem lenne jövőnk. Pláne, hogy nálad sok minden oké, ami erkölcsileg már nem fér bele számomra.

2019. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
85%
Milyen kutyátok volt, ami nem volt képes távol tartani egy nyüves macskát?
2019. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
11%
Sokan csak addig nagy állatvédők,amíg nem saját pénzből kell hogy,etessék őket.Fanatikusok,mint a vegánok,meg a nagy környezetvédők.
2019. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%

#28: Milyen...làncon tartott.

A macska meg tudja, hogy csak ugat, de nem éri el.

2019. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!