Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a barátnőm visszavegyen az erőszakos állatvédelemből és ne gyűlölködjön a szüleimre?

Figyelt kérdés

A barátnőm tipikusan az az ember, aki egyből bevadul, ha bármilyen állatkínzásról vagy állatok megöléséről olvas, és azon fantáziál, hogyan kínozná meg brutálisan az elkövetőket. Többre értékeli az állatokat sokszor, mint az embereket. Macskái vannak, akiket még az ágyába is beenged.

A minap olvasott valami megmérgezett macskáról, és már megint agyon akarta verni az elkövetőket, amikor higgadtan és logikusan elmagyaráztam neki, hogy ez nem ilyen fekete-fehér. Elmeséltem, hogy egyszer az egyik szomszéd macskája folyamatosan átjárkákt hozzánk, idegesítette a kutyát, odapisilt a kertbe, letaposta édesanyám növényeit, evett a kutyatálból, belekakilt az öcsém homokozójába, meg hasonlók. A szüleim szóltak többször, és megvárták, hogy javul-e a helyzet az ivartalanítás hatására, de semmi nem változott. Végül a kisgyerek védelmében a macskát megmérgezték. Tudom, hogy nem szép dolog, de hatalmas megkönnybbülést éltünk meg. A barátnőm egy szót nem értett meg ebből, lehordta mindennek a szüleimet, és általános alannyal ugyan, de megint elkezdte mondani, hogy az olyat, aki képes erre, szintén meg kellene mérgezni. Azt mondta, hogy soha többé nem hajlandó hozzánk jönni, és azt mondta, gondolkodjak el, különben szakít.

2 napja nem beszél velem, érzelmii terrorban tart.


Mit tegyek?


2019. aug. 10. 19:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
6%

#25 A nagy álszent vegánkodás. Aki nem ért vele egyet, az haljon meg, mi? Ha az állatok magasztos tisztelete megy, mutass némit az emberek irányába is.

Értelmes érveket meg egy darabot nem tudsz kinyögni.

2019. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%

Semmi probléma nincs a barátnőd hozzáállásával. Aki ennyire primitív és normális módszerek keresése helyett lemérgez egy állatot azzal én se állnék szóba többet, olyannal sem aki szerint ez rendben van.

Az, hogy valaki hogyan viszonyul az állatokhoz illetve mennyire képes humánus módot találni ha problémája van velük nagyon sokat elmond valakiről. A szüleid egyszerűen csak primitívek és ostobák. Semmi különbséget nem látok aközött, hogy valaki megmérgez egy macskát ami zavarja és aközött, hogy megmérgezi a szomszédot mert idegesíti...

2019. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
86%

Vicces, hogy a barátnőd pestized le mikor te viselkedsz úgy mint egy panelbennszülött aki csirkét is csak fóliában látott még és azt hiszi hogy a tehén is lila... :D Rettenesen gáz, hogy az emberek ennyire eltávolodtak a természettől, hogy ennyire idegenkednek és undorodnak tőle. Még az ágyába is beengedi a macskát??? Úristen, azt ugye tudod, hogy ennyél ezerszer durvább dolgok is vannak a világon? Az emberek évezredek óta beengedik az állataikat a házba. A nálad ötmilliószor gazdagabb és nemesebb uralkodók is beengedék a palotájukba sőt még az ágyukba is a kedvenceiket... Tudósok által bizonyított tény, hogy aki állatokkal érintkezik, annak sokkal erősebb lesz az immunrendszere.

Ami pedig a tesódat illet, elég nevetséges, hogy úgy viselkedtek, mintha az életét kellett volna megmenteni. Letakarni nem jutott eszetekbe a homokozót? Ha ennyitől meghalnának emberek, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Szerinted létezik olyan falusi gyerek aki ne nyúlt volna még véletlenül macskaszarba a homokzóban életében legalább egyszer? Szerintem nem. Velem is megesett, mégis itt vagyok, élek és virulok, beteg sem voltam évek óta. A te kis tesókád meg egy életképtelen csíra lesz akit selyempapírba csomagolva tartanak. A többi állattól, ami a földben és levegőben van és odaszrik, tojik, petézik, oszlik el a halála után, nem undorodsz? Tuti volt a homokozóban pár döglött giliszta is! A tavakba se menjél bele, mert halak és kacsák úszkálnak benne! :D

Amúgy meg nem tudom elképzelni hogy pár kg-os kis macska letapossson növényeket. Illetve elég béna az a kutya aki hagyja, hogy a tányérjából egyenek és nem kergeti el az idegen macskákat.

Amúgy meg milyen jogon rendezkedsz te a barátnőd házában, a barátnőd ágyában, a barátnőd macskájával? Hát én úgy raknálak ki (hogy stílusos legyek) mint macskát szrni ha azt hinnéd, hogy te az én házamban, és macskámmal rendezkedhetsz.. Ha nem tetszik a macksája, akkor ne menj oda.

2019. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
93%

Szakíts. Nem látok jobb megoldást. Én nem vagyok egy tipik sötétzöld, tartok haszonállatokat, akiket megeszünk. De! Amíg élnek mindent megkapnak. Az elhanyagolás és az állat bárminemű bántalmazása igenis bűn. A mérgezés is. Láttál már mérgezett cicát? Nem pusztul el azonnal, hanem néha 1-2 napig rettenetes kínokat él át, mielőtt meghalna. Nem csoda, hogy a barátnőd kiakadt.

Csak olyan fura kérdéseim lennének, hogy ha volt kutya, az miért nem riasztotta el a macskát? Gondolom, meg volt kötve. A mi udvarunk is átjáróház és macskabudi volt, mert a szomszédok nem tudták féken tartani a cicájukat. Teletojták a veteményest, ne voltunk boldogok. De eszünkbe nem jutott bántani. Lett két kutyánk, akik szabadon vannak non stop. A macskák nem olyan hülyék, hogy bejöjjenek az udvarba. Amelyik betévedt, azt úgy megugatták a kutyák, hogy hanyatt-homlok menekült. Nem bántották, csak elkergették. Gond letudva. Erőszak és büncselekmény nélkül.

Az ivartalanítás nem olcsó, de ha valaki kutyát tart, az igenis szánja rá a pénzt. Értem én, hogy a kiscica, kiskutya agyonütése ingyen van, de milyen ember az, aki szerint ez tök oké? Az állattartás felelősség és anyagi vonzattal jár. Nincs pénzed, ne tarts állatot. Kb. ennyi a megoldás.

Nekem is van saját macskám. Főleg benti, de néha kiengedjük. Alomba végzi a dolgát, nem okoz kárt. És beengedem az ágyba. Ha a párom annak idején a grabancánál fogva kihajította volna a kis cirmit az ágyból, mert fúj, ő aztán nem nyúl a hasa alá, ő ia repült volna.

Hidd el, nem fog ez működni köztetek. Az állatokhoz való viszonyulás elég sarkalatos pont egy kapcsolatban. A leírásodból az látszik, hogy neked az állat az nem sokkal értékesebb mint egy tárgy. Ha neked nem tetszik, ahogy él, akkor úgy érzed, hogy jogos megölni. (Nem az)

Mint írtam, én nem vagyok ennyire elvakult állatvédő, mint a barátnőd, vagyis nem követelem senki fejét, aki láncon tart egy kutyát, de én nem tudnék a továbbiakban úgy viszonyulni hozzád, azok után, amiket mondtál.

2019. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
92%
Eleve nem értem, hogy milyen jövőt látsz egy ilyen nővel, még ha nyugodtabban viselkedik is. Gondolom azt hiszed, hogy ha majd összeköltöztök akkor te majd szépen kidobhatod a macskáit. Hát ez nem így működik.
2019. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
20%
Nem járnék vele. Mindig azt mondom, a fa sznak is van vége. Nem tartom egészségesnek ezeket az embereket, 98%-ban erősen sérült lelkűek. Az állatot jobban szeretni és védeni mint az embert NEM NORMÁLIS! Olvastam én már olyan megnyilvánulásokat, hogy messze kerülöm az ilyen embereket. Kell neked egy magából kifordult embergyűlölő? Ezek intő jelek...
2019. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
5%
Az itteni emberek is ilyenek, a sajat nagyszüleim is és őszintén utálom őket emiatt. Olyan szomorú, hogy számukra ez teljesen természetes dolog. Nem is értem, hogy lehetünk egy vervonalban, a lelkem biztos eltevedt út közben. Kerdező! Nem is tudok, mit mondani.
2019. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
17%
31 én nem vagyok vegán, eszem húst is rendesen, mint ahogy minden mást, csak röhejesnek találom azt hogy azok akik imádják a kis túltenyésztett házi állataikat azok az összes többi állatot kizárják az állatok köréből, csak ciculiiii kutyuliiii, meg ez a menhely őrület nagyon szeretem az állatokat biztos hogy jobban szeretem mint egy csomó ilyen menhely őrült, de már sok, túl sok amit művelnek pl facebookon, meg tényleg ezek a hozzászólások cikkek alatt, hogy nulla értékítéletük van ahogy kiderül abból amiket kommentelnek egyesek.
2019. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem a videkieknek nincs penze, hanem a nyugdijasoknak. Nekik meg nem ez az alomritkitasos dolog az egyetlen hulyeseguk. A nagymamam peldaul fogmosas helyett neha almat eszik lefekves elott. Igen, savas gyumolcsot, mert szerinte az tisztit. Van neki kb. hat darab foga. Szoval ez a foldhoz vagjuk a kisallatokat nem videki dolog, hanem egyszeruen csak korlatolt. Kikerem magamnak a videkizest.
2019. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
25%

Ne hozz föl többé olyan dolgokat amire tudod hogy ugrik. Ha szeret megbékél, ha nem akkor keresel majd másikat.


Ebben a helyzetben mindenkinek kicsit igaza van. A homokozót le lehet fedni, a hobbiállatokat lehet ivartalanítani (nem megfizethetetlen) és az emberektől elkülönítve tartani. Nem, nem az ágy végében van elkülönítve. De megmérgezni primitív barbárság én is kiakadnék rajta.


Persze ha valaki állatbarát akkor ne egyen húst és tejet csak ha maga fogta ki élővízből illetve fejte a saját tehenéből mert a nagyüzemi állattartás olyan mint egy koncentrációs tábor. Az usában pl. "cowschwitz"-nek hívják...

2019. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!