Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kokainozott a barátom. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kokainozott a barátom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy nem szeretem ha valaki drogokkal el, es a baratai kitalaltak, hogy tartanak egy kokain partyt es o ugy dontott, hogy o is megy, de megigerte, hogy o nem fog kokainozni mert tudja, hogy en nem orulnek neki (enyhen szolva). Szivem szerint el sem engedtem volna erre a hulye bulira, de mar regota depresszios es ugy erzi, hogy a baratai leszarjak, ezert is engedtem el, hogy ne miattam legyen kikozositve.


Amikor hazajott azt mondta jo volt a buli es nem csinált semmi rosszat. Masnap bevallotta (magatol), hogy kokainozott.


Mit csinaljak? Teljesen osszetortem, nem tudom mi lenne a jo dontes.



2019. aug. 25. 10:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Elküldeném pszichológushoz (nem pszichiáterhez!), és arra bíztatnám, hogy tárja fel a depressziójának a forrását, és a doki segítségével próbálja meg végigjárni a feldolgozási folyamatot.

Ezzel párhuzamosan kezdheti leépíteni a "barátait", akik gőzerővel próbálják magukkal rántani a mélybe. De nem eltiltani kell őket egymástól, mint a 3 éveseket, hanem megértetni vele, hogy közös múlt, érzelmi kötődés ide vagy oda, jelenleg ők nem az a társaság, akikre egy mentálisan instabil embernek szüksége van, sőt, még egy egészségesnek sem.

Ha a fentiekből nem valósul meg semmi, akkor elgondolkodnék a helyedben, hogy akarok-e egy önsorsrontó ember mellett lecsúszni, vagy fájdalmas búcsút veszek tőle. Mert te nem menthetsz meg senkit önmagától, ha ő maga nem látja a zsákutcát.


Egyébként a te kommunikációd/hozzáállásod sem teljesen kerek. "Elengedem", "Eltiltom"... ő nem a tulajdonod és nem is az alárendelted. Te maximum kifejezheted, ha egyet értesz/nem értesz egyet valamivel, de nem korlátozhatod semmiben. Nem mellesleg a leírásod alapján ez a fajta züllés nem áll távolt tőle, szóval igazából a meglepődöttségedet sem értem teljesen.

Mondjuk én a füvezéstől nem borulnék ki, akkor sem, ha egy álló hétig tartott, viszont a kemény drogok már más tészta.

2019. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
73%

Mint már írtam ultimátum, vagy te vagy ők.


Egyébként a barátod is elég selejt ember lehet, ha ilyen emberek társaságában érzi jól magát, meg te is hogy ilyen párod van.

2019. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

18: Akkor teljesen bele van ágyazódva. Nem tudsz mit tenni.

Nem értelek, miért álltál össze vele.

2019. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

A fuvezestol azert borultam ki, mert nem mondott rola semmit. Azota ugy beszeltuk meg, hogy ha akarja akkor azt csinalhatja maximum, ugy volt, hogy ezen az ominozus esten is csak azt csinalja majd, hogy ne erezze magat kuloncnek annyira.


Tudom, hogy nem a tulajdonom. De buntudatom van, hogy nem tudtam jobban befolyasolni.

2019. aug. 25. 11:25
 25/36 anonim ***** válasza:
76%

Én a fuvezest sem tűröm el. Szerintem az is az alja.


Fiatal nő vagy, ne tedd tönkre magad.

2019. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne érezze magát különcnek egy drogos bandában???

Ne haragudj, de hallod amit mondasz? Értem én, hogy 7 év és gimis barátok, de ez a kokózás meg ekizés már nem poén kategória. Egyébként sem tinik már, egy felnőtt ember miért érzi szükségét annak, hogy egy züllött társaságnak megfeleljen. Valami nagyon nincs rendben nála. A másik dolog meg, ha én valamit nem akarok meg tenni,akkor nincs az az isten aki rá egyén. Nekem egy kicsit átlátszó ez a barátaim beszéltek rá duma... persze, nehéz a békát kútba ugrasztani.

Ugye tisztában vagytok azzal, hogy ezek kemény drogok és még egy egészséges lelkületű ember is könnyen függővé válhat tőlük, nemhogy egy ilyen labilis. Ki tudja mit és hányszor szedett már be, amiről te nem is tudsz.

Ne tilts, hanem beszélgess vele. Rengeteget!!! Nem a tulajdonod, nem vagy az anyja így megtiltani se tudsz semmit. Próbáljátok meg együtt feltérképezni a probléma forrását és megértetni vele, hogy a drog a legrosszabb amihez nyúlhat. Ha nem megy, és önmagától/önszántából nem építi le a barátait, akkor menekülj!

2019. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#27


Mondjuk én már dohányzásért is építettem le iskolai havert.

2019. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ha csak egyedi eser,akkor még nincs baj,de ha folytatódik,akkor jobb ha szakitasz vele.
2019. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Gondolom nem az első eset volt.
2019. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
49%

Azon is ennyire kiakadnál (a válaszolóknak is szól a kérdés), ha mondjuk ittas lett volna?


El kell, hogy keserítsek mindenkit, de tudományos szempontból, a kokainozás és az alkohol ugyanaz a kategória kb., csak azért veszélyesebb valamivel a kokain, mert illegális, szennyezett lehet. Egészség- és személységrombolás + társadalmi károk + függőség szempontjából a két szer ugyanaz.


Az eki és a fű is a piáláshoz képest pedig pont, hogy a VICC kategória a fenti szempontok szerint.


Csak, hogy a tényeket tisztázzuk.

Az, hogy mennyire vannak elítélve a különböző drogok, egyáltalán nem függ össze azzal, hogy melyik mennyire káros és mennyire alakítanak ki súlyos függőséget. El lehet ítélni a drogozást, az egész tudatmódosítást lehet helytelennek tartani, de ebben az esetben, aki az alkoholt nem sorolja ide, kokainért, extasyért pedig rögtön szakítana, vagy pszichiátert javasolna, az tudja, hogy a logika és az ésszerűség teljes hiányával jár el.

Aki kételkedik és/vagy habzó szájjal nyomja a piros kezet, az hiteles oldalakon, kizárólag tudományos szempontból vizsgálódva nézzen utána! Látni fogja, hogy igaz, amit írtam.


VISZONT:

Kérdező, a párodnál 2 gáz dolog van. Az egyik, hogy állítása szerint azért csinálja, mert különben kiközösítik. Ez olyan mértékben 15 éves szint, hogy már ez önmagában megér egy pszichológust, a másik pedig, hogy úgy csinálja, hogy depressziós. Szerintem a párodnak semmilyen tudatmódosító szer nem való a jelen állapotában.

2019. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!