Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös vagyok - külön vagyon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyok - külön vagyon, esküvő és lakhatás vita megoldása egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a helyzetemben kikérni a véleményeteket, vannak itt már biztos tapasztaltabbak körülöüttem. 26 éves férfi vagyok, aki 4 éve együtt van párjával és 2 éve élünk együtt. Amíg az anyagi dolgok nem jöttek szóba, teljesen jól megvoltunk. Páromnak van családi vállalkozásuk, én pedig gépészmérnök vagyok. A 0-áról indítottuk az életünket, albérletben, mondván nem volt saját vagyonunk. Párom már nagyon akarja az esküvőt, én viszont a lakhatásunkat szeretném megoldani. Örököltem egy szép, de alapvetően nem túl nagy összeget a szüleimtől, amit keserves, évekig tartó munkával kerestek meg és ezt a lakhatásra szeretném rászánni.


A vita ott kezdődött, hogy párom esküvőt akart belőle csinálni először. Én mondtam, hogy számomra fontos az, hogy legyen fix otthonunk, hiteltől mentesen, ezért inkább rakjuk össze a kis pénzünket és vegyünk egy kis házat. Ő ebbe nem szeretne belemenni, esküvőt akar először továbbra is és felhozta a közös vagyon témát, hogy egy számlánk legyen csak, mondván minden közös, így lehet csak jó házasság. Az anyós és após nem számszerűsít, hogy mennyire tudnának minket a vállalkozásból támogatni, de az a véleményük nekik is, hogy egy házasság csak így működhet, ha közös minden. A vállalkozásba nagyon sok pénzük van belefektetve és segítségükkel sokkal könnyebb lenne mind az esküvő, mint a lakhatás elintézése, de számok nem hangzanak el. Páromtól kaptam támadást, hogy anyagias vagyok és mi lenne ha nem lenne semmilyük, akkor is ezt mondanám?


Én szerettem volna meghagyni a saját kasszát de egyben vezetni egy külön, megtakarításos számlát mint közös kassza, amire minden hónapban elutalunk meghatározott összeget, ezt fordítjuk majd a házra, nyaralásra stb. Páromnak ez nem tetszik, teljesen közöst akar, aminél ha mindent vezetünk egy füzetbe, akkor veszekedés nem lehet. Szerintetek egy ilyen esetben mi a megoldás? Hogy célszerű ezt lekezelni? Én szeretem, de anyagilag nem tudunk kiegyezni sajnos. Köszönök minden segítséget és tanácsot!



2019. szept. 6. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Házassági szerződés.
2019. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Családi példát hozok: a gyerekemék együtt élnek, ugyan nem házasok még.A lakást mi vettük, de a bútort, háztartási gépet a barátnő is vett. A fizetésük folyószámlára megy, a lakással kapcsolatos kiadásokat csekken fizetik be,így meg tudják felezni. A bevásárlást közösen intézik, de pl. ha valamit maguknak szeretnének, pl. illatszert, ruhát, hobbit, baráti találkozót, megveszik, fizetik.

Nincs köztük vita, bár biztos lesz olyan amiben kompromisszumot fognak kötni.

Ami marad a számlájukon mindketten külön kezelik, gyűjtik, költenek belőle stb. Nem hiszem,hogy amikor összeházasodnak ez majd változik, bár természetes,hogy amennyiben majd babájuk születik összesimul egy kicsit a külön kassza.


Amennyiben közös kasszán lennétek is nagy dilemma lenne,hogy mire költsetek, a kis illetve nagyobb esküvő kérdése sok párnál dilemma.


Itt a közös kasza másodlagos, ami fontos,hogy a nagyobb döntésekben kompromisszumra tudjatok jutni.

2019. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Szóval. Attól félsz, h úszik a pénzed az esküvőre, és lehet egy forintot se fogtok látni a leendő lakásba.

Igazad van a félelmeiddel kapcsolatban.

2019. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Azt ugye tudod, hogy ha összeházasodtok, akkor édesmindegy, hogy melyikőtök milyen számlán vagy kispárnahuzatban kuporgatja a kis pénzecskéjét, mert úgyis közös?

Én se vennék közösen olyannal házat, akivel nem vagyunk házastársak.

Azt nem értem, miért kellene titeket anyóséknak támogatni, ha felnőtt emberek vagytok, saját bevétellel.

Fura nekem az egész szitu.

2019. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura ez a helyzet. Én sem vennék ingatlant olyannal,aki nem házastársam. Viszont megértelek,hogy nem szeretnél hitelt stb. Ugyanakkor megértem a barátnődet is,hogy házasságban közösködni szeretne. Szetintem a helyében én azt mondanám,hogy oké,akkor legyen egy polgári esküvő szűk körben (mivel írod,mennyire nagyon szeretné már),aztán rendezzük a ház dolgot,ahogy mondtad és a lagzit későbbre tenném -vagy kihagynám,de ez én vagyok,nekem nem olyan fontos. A közös számla kérdést meg le kell boxolni...érthető,amit ő akar,de az is,amit te. Nekünk is 2 számlánk van,bár abszolút közösen viseljük a terheinket,nincs te pénzed én pénzem. Azért van így,mert jobban tudunk félretenni (általában én szoktam intézni a megtakarítást,nekem jobban megy a spórolás).
2019. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

A párod hiába akar rendelkezni az örökségeddel. Az örökség jogilag a te magánvagyonod, akkor is, hogyha összeházasodtok. Ezen se ő, se a szülei nem tudnak változtatni. Tehát hiába kardoskodik, ő nem mondhatja meg, hogy te mire fordítsd azt a pénzt, ezt hozd a tudomására nagyon világosan.

A közös kassza-külön kassza kérdést csak ketten tudjátok rendezni, de az nagyon érdekes, hogy ő már most ilyen vadul akar rendelkezni az örökölt pénzeddel.

Az nem működik, hogy azt mondod, hogy az örökölt pénzből mondjuk (hasamra ütök) 500.000 Ft-ot vagy hajlandó esküvőre fordítani, a többit házra? És: muszáj nagy esküvőt rendezni? Kicsi nem jó?

2019. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kettőt együtt is meglehetne oldani, mármint ami az esküvőt és a lakásvásárlást illeti.

Bár én is az esküvőt helyeznék előtérbe, ami szerintem kicsit komolyabb elköteleződés mint egy ház vagy lakás..

Viszont a barátnődnek lejjebb kéne adnia az igényeiből az esküvőt illetően és neki is kompromisszumot kötni.

Nem kell több milliós lagzi, lehet szerényebb is, és akkor utána abból a pénzből jutna a majdani közös lakásra is..

2019. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel albérletben éltek, nekem is elsődleges lenne a lakás. Ha "daraboljátok" a szüleidtől kapott összeget abból nem biztos,hogy meg tudjátok oldani a lakást +-ban még.

Mérlegeljetek, és kössetek kompromisszumot.Esetleg úgy,hogy kinézitek a lakást amit szeretnétek, és ha marad a szüleidtől kapott pénzből abból gazdálkodtok ki egy esküvőt.

2019. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát a barátnőd eléggé a szülei befolyása alatt áll.


Szerintem te is az a típus vagy, aki szeret tisztán látni. Én konkrétan leültetném a barátnődet és a szüleit és elmondanám nekik az aggályaimat.

Ideális esetben elegendő lenne ezt a barátnőddel megbeszélni, de egyértelműen itt nem.

Konkrétan bekérdeznék, hogy mégis mennyivel tudnának támogatni, hiszen neked van egy bizonyos összeged, a lányuk esküvőt akar belőle, te meg házat...

És neked a lakhatás megoldása pontosan olyan fontos, mint a lánynak a lakodalom, szóval, tisztán kellene látni, mivel lehet kalkulálni.

Azért egy fix törlesztőjű hitel nem ördögtől való, főleg ha a vételár 80%a a rendelkezésetekre áll..



Másik dolog, hogy a szülőknek nem kellene ennyire beleszólni a dologba.

Ne felejtsd el, hogy ez a ti kettőtök kapcsolata, és neked pont annyi jogod van dönteni vagy kifejezni az igényeidet, mint a barátnőnek.


Teljesen egyet értek, hogy kell saját pénz is, bármire, ajándékot venni, a szüleidet segíteni, bármit, ami nem "közös" dolog..

Kell nyitni egy 3. számlát és arra mind a ketten ráutaljátok a fizu NAGY RÉSZÉT.

Pl. 400 ezres nettóból mondjuk 300-320at.


Én a helyedben nem engednék ezekből a dolgokból, és ha ti ketten a lánnyal nem tudtok megegyezni és rendesen megbeszélni, olyan megoldást találni, ami mind a kettőtöknek kedvez és elfogadható középút, nem vagytok egymásnak rendelve, el ne vedd így. Ha meg a szülőket nem tudja a csaj kizárni, főleg ne.


Legyél határozott és állj ki magadért, a jövőd múlik ezen.

2019. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a barátnőd csak azért akár esküvőt, hogy a vagyonotok közös legyen és ha válás lenne, akkor lehet felezni. Másrészt az írásod alapján a barátnőd szeretne esküvőt, te nem(írtad, hogy szeretnél-e). Mondjuk a kényszer házasság se lesz se szép se hosszúéletű.


Szerintem legyen először saját otthonod, amibe ha akar anyagilag besegit a barátnő vagy mehet isten hirevel. Ilyen erőszakos nővel én nem kozoskodnek.

2019. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!