Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös vagyok - külön vagyon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyok - külön vagyon, esküvő és lakhatás vita megoldása egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a helyzetemben kikérni a véleményeteket, vannak itt már biztos tapasztaltabbak körülöüttem. 26 éves férfi vagyok, aki 4 éve együtt van párjával és 2 éve élünk együtt. Amíg az anyagi dolgok nem jöttek szóba, teljesen jól megvoltunk. Páromnak van családi vállalkozásuk, én pedig gépészmérnök vagyok. A 0-áról indítottuk az életünket, albérletben, mondván nem volt saját vagyonunk. Párom már nagyon akarja az esküvőt, én viszont a lakhatásunkat szeretném megoldani. Örököltem egy szép, de alapvetően nem túl nagy összeget a szüleimtől, amit keserves, évekig tartó munkával kerestek meg és ezt a lakhatásra szeretném rászánni.


A vita ott kezdődött, hogy párom esküvőt akart belőle csinálni először. Én mondtam, hogy számomra fontos az, hogy legyen fix otthonunk, hiteltől mentesen, ezért inkább rakjuk össze a kis pénzünket és vegyünk egy kis házat. Ő ebbe nem szeretne belemenni, esküvőt akar először továbbra is és felhozta a közös vagyon témát, hogy egy számlánk legyen csak, mondván minden közös, így lehet csak jó házasság. Az anyós és após nem számszerűsít, hogy mennyire tudnának minket a vállalkozásból támogatni, de az a véleményük nekik is, hogy egy házasság csak így működhet, ha közös minden. A vállalkozásba nagyon sok pénzük van belefektetve és segítségükkel sokkal könnyebb lenne mind az esküvő, mint a lakhatás elintézése, de számok nem hangzanak el. Páromtól kaptam támadást, hogy anyagias vagyok és mi lenne ha nem lenne semmilyük, akkor is ezt mondanám?


Én szerettem volna meghagyni a saját kasszát de egyben vezetni egy külön, megtakarításos számlát mint közös kassza, amire minden hónapban elutalunk meghatározott összeget, ezt fordítjuk majd a házra, nyaralásra stb. Páromnak ez nem tetszik, teljesen közöst akar, aminél ha mindent vezetünk egy füzetbe, akkor veszekedés nem lehet. Szerintetek egy ilyen esetben mi a megoldás? Hogy célszerű ezt lekezelni? Én szeretem, de anyagilag nem tudunk kiegyezni sajnos. Köszönök minden segítséget és tanácsot!



2019. szept. 6. 09:49
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további véleményeket! Sok jó gondolatot olvastam.

Látszik azért, hogy megoszlanak a vélemények, ez tényleg egy nagyon nehéz pont a kapcsolatunkban. Nem tudom még, hogy mit hoz a jövő, de szerintem lenne megoldás. Ehhez viszont az kell, hogy ha valaki birtokol valamiféle vagyont, akkor igen is neki kell döntenie, de a közös érdekért. Lehet 10 év múlva párom örököl és nekem evidens lenne, hogy akkor majd ő dönt róla. Nyilván eközben vezetünk egy közös számlát is. Na de hogy ez mennyire lesz elérhető és mennyire történik meg az, hogy az anyósék nem szólnak bele, na az kiderül majd hamarosan. Szerintem az már egy rég rossz párkapcsolat, ha az egyik fél akarata számít csak.

2019. szept. 9. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!