Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös vagyok - külön vagyon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyok - külön vagyon, esküvő és lakhatás vita megoldása egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a helyzetemben kikérni a véleményeteket, vannak itt már biztos tapasztaltabbak körülöüttem. 26 éves férfi vagyok, aki 4 éve együtt van párjával és 2 éve élünk együtt. Amíg az anyagi dolgok nem jöttek szóba, teljesen jól megvoltunk. Páromnak van családi vállalkozásuk, én pedig gépészmérnök vagyok. A 0-áról indítottuk az életünket, albérletben, mondván nem volt saját vagyonunk. Párom már nagyon akarja az esküvőt, én viszont a lakhatásunkat szeretném megoldani. Örököltem egy szép, de alapvetően nem túl nagy összeget a szüleimtől, amit keserves, évekig tartó munkával kerestek meg és ezt a lakhatásra szeretném rászánni.


A vita ott kezdődött, hogy párom esküvőt akart belőle csinálni először. Én mondtam, hogy számomra fontos az, hogy legyen fix otthonunk, hiteltől mentesen, ezért inkább rakjuk össze a kis pénzünket és vegyünk egy kis házat. Ő ebbe nem szeretne belemenni, esküvőt akar először továbbra is és felhozta a közös vagyon témát, hogy egy számlánk legyen csak, mondván minden közös, így lehet csak jó házasság. Az anyós és após nem számszerűsít, hogy mennyire tudnának minket a vállalkozásból támogatni, de az a véleményük nekik is, hogy egy házasság csak így működhet, ha közös minden. A vállalkozásba nagyon sok pénzük van belefektetve és segítségükkel sokkal könnyebb lenne mind az esküvő, mint a lakhatás elintézése, de számok nem hangzanak el. Páromtól kaptam támadást, hogy anyagias vagyok és mi lenne ha nem lenne semmilyük, akkor is ezt mondanám?


Én szerettem volna meghagyni a saját kasszát de egyben vezetni egy külön, megtakarításos számlát mint közös kassza, amire minden hónapban elutalunk meghatározott összeget, ezt fordítjuk majd a házra, nyaralásra stb. Páromnak ez nem tetszik, teljesen közöst akar, aminél ha mindent vezetünk egy füzetbe, akkor veszekedés nem lehet. Szerintetek egy ilyen esetben mi a megoldás? Hogy célszerű ezt lekezelni? Én szeretem, de anyagilag nem tudunk kiegyezni sajnos. Köszönök minden segítséget és tanácsot!



2019. szept. 6. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is értem, hogy esküvőt akar, de ha azt az örökölt pénzt mind a lagzira költitek, akkor gyakorlatilag csak kidobtátok az ablakon (mondom ezt úgy, hogy nászúttal együtt nekünk a lagzink 5 millióba fájt, szóval nem az esküvőt ellenzők táborát növelem). Egy örökség, amiért a rokonságod korábban vért és verejtéket ejtve dolgozott meg, szerintem többet érdemel, akár hitellel együtt kiegészítve egy értékállóbb befektetést. Ebben a szituációban én is azt mondanám, hogy jó, legyen esküvő, de csak kis költségvetésű, amennyit tényleg magatoknak össze tudtok spórolni az albérletben, esetleg egy nagyon minimálisat hozzácsippenteni az örökségedből, hogy ne érje szó a ház elejét, de hogy azért a 90%-a legalább ne egy bulira legyen elköltve.


Ami a kasszát illeti: ugye házasságon belül minden közös egyébként is, szóval az teljesen lényegtelen, milyen számlákon vezetitek a pénzt. Ha nagyon különcködni akarsz, írjatok házassági szerződést, bár ebben abszolút egyetértek a barátnőddel, hogy közös élet csakis közös kasszával tud működni. Mi egyébként ezt úgy oldjuk meg, hogy megvannak a magunk bankszámlái, más bankoknál is vagyunk, a fizetésünk ugye saját számlára jön, de az átlagos költségek meg vannak osztva, pl a férjem fizeti a számlákat, az autós költségeket, tőlem meg vonja a bank a hitelt és én vásárolok be. Ami marad (nem előre meghatározott összeg, tényleg ahogy esik, úgy puffan), azt gyűjtögetjük saját számlán, de amikor nagyobb összegre van szükségünk (pl az esküvő, vagy nagyobb nyaralás vagy új autó vagy ilyesmi), akkor egy közös számlára átutaljuk, és abból fedezzük. Tehát, bár gyakorlatilag két számlán van, nincs "enyém-tiéd", és nem is nagyon foglalkozunk azzal, hogy most ki vette a moziban a popcornt vagy ki fizette az új cipőt, szóval közösen van kezelve az egész. Ezt én azért elég optimálisnak érzem.

2019. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézzük a lényeget: a pénz,amiről beszélünk, a kérdező szüleinek évek alatt összespórolt pénze. Az rendben,h az együtt megteremtett vagyon közös,de itt nem erről van szó. A szülő ha akarja a saját pénzén lakást is vehet a gyerekének.Ez még nem azt jelenti,h húúú de szemétláda,így aztán ne segítsen,nem kell az. Amíg rendben a házasság ok,de amikor gond van már megy a vira,ami egy előzetes egyességgel elkerülhető. Mondom ezt úgy is ha semmim nincs és a másik félnek van.A férjemnek vettek a szülei egy lakást. A tulajdonjoghoz nincs közöm,miért is lenne? De szó sincs arról,h ezért "cserébe" uralkodnának fölöttünk. El kell fogadni a különvagyon létezését.
2019. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként csak szerintem vicces kicsit, hogy a kérdező családjának a pénzéhez ne férjen hozzá a gonosz leányzó, de azé' a csaj szülei mondjanak már számokat, hogy mégis mennyit tudnának beléjük tolni? :DDDD
2019. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

13 Mivel a kérdező által kapott pénz értéke egyértelmű, annyi,, amennyi, miközben a csak szülei csak rébuszokban beszélnek és lehet 5 M, de lehet hogy 50.

De lehet fél millió vagy fél milliárd is.

Mivel az egyik fél a házvásárlást, a másik pedig az esküvős csillogást preferálná, de egyenlőre csak az egyik összeg ismert, nem mindegy, a másik mekkora, ha már só van róla, csak épp nem konkretizálva.

2019. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szeretnék én is esküvőt, de nekem nem sürgős. Fontosabb számomra az otthon, hogy ne a csavargásról szóljon az életünk. Na meg az, hogy tudjunk egymáshoz igazodni az igényekben is, tehát reális keretek között gondolkodjunk.

2019. szept. 6. 14:37
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

"Fontosabb számomra az otthon"

Most is laktok valahol, nem?

2019. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Van elég pénzed lakásra? Ha igen, akkor vegyél.

Nem tudom hol terveztek élni, de Budapesten egy lakás árából 10 esküvő kijön, és amúgy is, ha nem csóró a rokonság, akkor vissza is jön a pénz.

Azzal viszont egyetértek, hogy a lakás sokkal fontosabb, mint az esküvő, érdemes azt rendbe tenni.

Ne apóséktól várd, hogy pénzt toljanak belétek.

Amúgy meg a házasság vagyonközösség, teljesen mindegy, hogy hogyan cimkézitek fel a pénzeteket, ha valamelyikőtök keres 1000 forint, annak a fele automatikusan a másiké.

2019. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt h a te családod lakásvásárlást vár tőled az örökölt pénzből.
2019. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, fog attól valami változni, ha azt mondom, neked van igazad? Nem velünk kellene ezt megbeszélned, hanem papírt ceruzát fogva leülni a pároddal.

Mindazonáltal ha az én véleményem számít, én a közös kassza pártján állok. Egy házasságban nem méricskélni kell, hogy ki mennyit adott bele, hanem vállt vállnak vetve megharcolni a hétköznapok csatáit. Ha a párodnak ilyen iszonyú fontos az esküvői ceremmónia (ami ugye a nők álma), gondold végig, hogy neked mennyire fontos a párod. Elég fontos-e ahhoz, hogy kompromisszumot kössél, és hagyd elúszni a családi ezüstöt, vagy fontosabb az egód, és a te igazad. Ebben az esetben a párod fogja végiggondolni, hogy elég fontos vagy-e neki ahhoz, hogy kompromisszumot kötve lemondjon a nagy álmáról, és inkább ingatlanra költsön, amire ha ránéz, mindig az jut eszébe, hogy emiatt nem teljesült a vágya.

Tudom, férfiaggyal baromi nehéz felfogni, de a legtöbb nőnek iszonyú fontos nap az esküvő napja, és azt minden lehetséges módon emlékezetessé akarja tenni.

Tudom, női aggyal baromi nehéz felfogni, de a legtöbb férfi racionálisan, két lábbal a földön állva, ráadásul logika mentén él és ítél. A logika pedig az ő igazát támasztja alá.

Szóval 1:1 az állás. Nektek kell eldönteni, ki mennyit fog engedni.

2019. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egy házasságban nincs külön vagyon, közös kassza van. Nekünk az összeköltözéstől közös kassza van, közösen döntünk a költésről és együtt dolgozunk azért, hogy legyen miből költeni.
2019. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!