Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ki is használ ki kit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki is használ ki kit?

Figyelt kérdés

Én egy 28éves nő vagyok egy nagyszűlőtől örökölt házban élek hozzám költözött egy 33éves pasi aki eddig albérletben élt.

Ragaszkodik a közös kasszához de engem zavar a kevert pénz hogy sose tudom kinek a pénzével költekezünk közös élményre költeni sose akart mindent drágált és mikor hozzám költözött nem tartotta jogosnak hogy tudni akartam fizet e gyerek tartás vagy van e hitele stb mert azzal jött mi közöm hozzá ha fizeti a rezsi felét hogy mire megy el a többi pénze ne érdekeljen de ő bele szólt hogy mikor elromlott a laptopom venni akartam egy ujjat hogy ne legyen hitelem és minek két embernek 2gép akkor ő el adja az ővét ha én veszek magamnak gépet. Meg ha anyámmal találkoztam tudni akarta hogy kaptam e pénzt meg ha alkalmi munkára mentem szintén tudni akarta mennyit kaptam, meg ha meg a lakásomban elromlik valami nem akarja meg csinálni hanem csak szól hogy az a konnektor elromlott azt kész.

És nem nagyon költünk egymásra mert ha ő nem akkor én se rá.



2019. nov. 9. 17:13
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta semmi közöm ahhoz hogy ő fizet e gyerektartást, vagy van e hitele mert amíg fizeti a rezsi felét addig nincs semmibe bele szólásom és rám kiabálja hogy miattam hagyta ott az albérletét mert én szerettem volna vele össze költözni igen mert én szerelmes voltam belé és bosszant a gondolkodása hogy mi az hogy nincs jogom tudni hogy van e fizetési kötelezettsége ki ne akarná tudni együtt élésnél a másiktól nem szeretem mikor teljesen butára vesz.
2019. nov. 9. 18:55
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek mivel használ ki mik hiányoznak ebből a kapcsolatból?"


AKkor sorban:


1. Közös kassza: azt jelenti, hogy minden pénzt összedobtok, átlátjátok a másik anyagi helyzetét. Ezzel szemben azt sem tudod mennyit keres, van-e hitele, fizet-e gyerektartást. Egyrészt te nem tudsz semmit, de téged beszámoltat miondenről, pl. anyád adott-e pénzt.

A rezsi felének fizetése NEM közös kassza.


2. Pl. a laptop sztori. A laptop eleve egy személyes dolog. Nekem legalább is. AZon dolgozom, ne használja más. Ő eladja az övét. Ok. És a pénzt a közösbe teszi? Gondolom nem, viszont a te laptopodat akarja majd használni, ami majd vita forrása lesz, hogy ki mikor, mennyi ideig.


3. Nem csinálja m,eg az elromlott dolgokat. Oké, ha nem tudja, akkor nyilván nem, de a napi amortizáció közös költség, az ilyen apróságok nem értéknövelő felújítás.

Legalább a háztartásvezetésből, takarításból, főzésből, stb. kiveszi a részét? (Direkt nem úgy kérdezem, hogy segít-e.)


4. SEMMI közös programotok nincs, mert egy xarrágó alak.

2019. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

A háztartásban pedig néha még főz havi 3-4alkalommal és ennyi.

Takarítani nem igazán szokott ha pl nagy veszekedés miatt takarít a kézmosót belülről meg tisztítja de kivűlről nem és az meg rám vár és mikor szóvá teszem azzal jön ő csinálta de ha nem teljesen is de csinálta...

2019. nov. 9. 19:03
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Mivel közös kasszát akart, így igenis van közöd hozzá, hogy neki milyen fizetendői vannak, meg milyen bevètele. Az meg a másik fele, hogyha neked ehhez nincs közöd, akkor őt mièrt èrdekli mennyit kaptál? Ennek így összessègèben nagyon lehúzós szaga van.

A többi dolog, hogy nem vesz rèszt a házimunka van sem már csak hab a tortán.

Van mit átgondolnod, ès változtatni, ha nem hajlandó, èn dobnám ki a bánatba.

2019. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ezek szerint ténylegesen palira vett és jogosan vagyok felháborodva.
2019. nov. 9. 19:31
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Sya. A többi kommentekkel értek egyet!!!! Sűrgősen dobd ki azt az embert!!!


Én is csöppentem ilyen helyzetbe, annak idején. Ugyan ilyen volt az exem. Jóval kevesebbet kerestem, de én fizettem a teljes albérletet, rezsivel együtt és még be is vásároltam, a maradék pénzem elvette arra hivatkozva hogy közös kassza van... Sem a házimunkából sem pedig közös dolgokra nem költött, csak is kizárólag saját magának vásárolt mindent, ruhát, cipőt, kaját és eljárogatott nőcskékhez is amit később tudtam meg úgy hogy nekem kellett rájönni hogy hova folyik el a pénz úgy hogy egy fillért sem látok belőle... Persze neki mindenről teljes beszámoló kellett hogy én mikor mire költök és honnan mennyi pénzem van stb...felvetetett velem egy csomó hitelt, de csak addig voltam jó neki míg perkáltam a sok pénzt, utána már oldjam meg magamnak... szóval teljesen külön életet élt...


Végül betelt a pohár és felmondtam az albit, csak így tudtam végleg megszabadulni tőle, mert máskülönben meg nem kotródott ki az életemből, mivel neki így volt kényelmes, hogy van egy balek aki eltartja és fedelet ad a feje fölé közben meg éli életét mint Marci hevesen...


Közben megismerkedtem a férjemmel. Teljesen más a helyzet. Ég és a föld!

Közös kassza van most is. Ez abban nyilvánul meg, hogy amit ő keres és amit én azt össze dobjuk, mindig tudjuk egymásról hogy ki mit vett vagy szeretne megvenni. Közösen döntünk mindenben, hogy mit kell megvenni akár bevásárlásnál vagy plusz dolgoknál. Számlákat is közösen fizetjük. Teljesen átláthatóság jellemzi a múltbeli anyagi kiadásokat, kinek milye van a múltból amit fizetni kell. Lényeges része az is, hogy mindenkinek van egy múltja, amit sok esetben tovább visznek a későbbi kapcsolatba.... így volt rá példa, hogy 10.000ft volt a fizetésem, így ő tartott el úgy hogy akkor még nem voltunk házasok és nem tette sohasem szóvá az egészet, hanem teljesen mellettem állt és támogatott. Viszont volt ugyan ilyen helyzet fordított esetben is, és szintén együtt oldottuk meg a problémákat.


Ez a nem mindegy, mikor közös kassza van. Hogy mennyire számíthatsz a másikra, mikor szükség van rá akár anyagi téren is. És itt van az adok kapok, oda vissza alapon.


Remélem sikerült úgy leírnom, hogy érthető legyen, hogy miről szól egy közös kassza. Ezért is írtam le, hogy milyen a nem megfelelő, míg van a teljes ellentéte, ami optimális.

2019. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Igen érthető ha nem igazságos valami akkor az már nem normális.
2019. nov. 9. 20:20
 28/39 Savlekotő ***** válasza:
100%
Nem ok nélkül lakik veled,buta vagy naiv tapasztalatlan ez a legjobb táptalaja a lakhatási kihasználásnak és társainak,ez a részéről lakhatás kapcsolat ingyen cseléd ingyen punci.. Naná h semmi közöd a dolgaihoz,mert lakik nálad el van néha megdug,de kb idegen mert az se tudod volt családja ,lehet nős? Ismeretlenekkel nem kell összeköltözni,pontosan az ilyen buta nőket választja ez a típus. :( Tanuló pénz.
2019. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Ok, sokan leírták már. Én is végigolavstam, 28 vagyok, 7 éve kapcsolatban, 6 éve élünk együtt.


"Ő azt mondta semmi közöm ahhoz hogy ő fizet e gyerektartást, vagy van e hitele mert amíg fizeti a rezsi felét"

-?? Miért ilyen nagy titok ez? Alapból nem kellene titkolni, ez nincs összefüggésben az összeöltözéssel. De nálam már ez is elég lenne, láthatóan nincs meg felém a bizalma, hogy csak a szép felét írjam le, beszédes hozzáállás.



"addig nincs semmibe bele szólásom és rám kiabálja hogy miattam hagyta ott az albérletét mert én szerettem volna vele össze költözni"

- De akkor neked miért szól bele mindenbe? ÉS miért akar tudni mindent? Te már itt bőven egy alárendelt kapcsolatban vagy.. Nem, ez nem normális. :(



"de ő bele szólt hogy mikor elromlott a laptopom venni akartam egy ujjat hogy ne legyen hitelem és minek két embernek 2gép akkor ő el adja az ővét ha én veszek magamnak gépet."

- Tehát te nem szabatsz meg semmit, de ő még ezt is megszabhatja? :D

Én már egyből tisztáztam volna vele, hogy nem babám, felejtsed el, an neked saját géped, én pedig az én saját gépemmel úgy gazdálkodok ahogy szeretnék, elvégre megtehetem.



ÉS te komolyan még gondolkozol ezeken, hogy ezek a kijelentések, kontrollálások normálisak-e?

Én már az első pontnál NEM költöztettem volna magamhoz.. Egy normális kapcsolatban ez hol titok szerinted?..


EZ az ürge fokozatosan a markában akar téged tartani, egyre több mindenben akar kontrollálni, manipulál, és te szépen asszisztálsz ehhez..


Az ilyenek pont az ilyen lányokat találják meg, és használják ki. Ne hagyd magad becsapni, ez nagyon gáz és nagyon nincs rendben, hidd el, tapasztalatból mondom, hogy ez túl sok red flag. Aki őszintén szeret, az nem így viselkedik.


Ülj le szépen, és kérd meg, hogy költözzön el a @&#ába, amint tud, és hagyd a francba, mert a pasas egy számító, sunyi alak. ÉS ne engedd majd kimagyarázni, mert bizony majd jönni fog megint azzal a trükkel, hogy "miattad hagyta ott az albit". - Hát akkor most keres egy másik albit. Legyen eszed!

2019. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Savlekotő ***** válasza:
82%
Utolsónál a pont,az ilyen nulla tapasztalatú viszonyítási alap nélküli nők kerülnek bele rossz vagy akár bántalmazó kapcsolatba.
2019. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!