Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Másnál hogy működik a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnál hogy működik a közös kassza?

Figyelt kérdés
Párom kap 280 ezret, én 107 ezer minimálbért. Ő kézbe kapja a fizetést, én számlámra. Az a gondom, hogy ha megyek boltba vagy számlát fizetni vagy bármi akkor mindig az én pénzem költöm. Hónap végén szólok neki, hogy mostmár adjon pénzt mert nekem kevés van. Már felhoztam neki ezt, hogy szerintem ez így nem jó, de azt mondja szóljak nyugodtan ha kell pénz meg az övé az enyém is közös kassza van. De nekem ez így gáz. Ráadásul nem is az van, hogy beteszi a fiókban és csak onnan kiveszem. Hanem pénztárcájába van az egész. Kellemetlen így nekem meg ha ne adj isten külön megyünk akkor nekem egy forintom sincs neki meg ott van a több száz ezer mert szinte mindent én fizetek. Ha együtt megyünk boltba vagy bárhova akkor ő fizet, de ritkán van ilyen, általában én vásárolok

2020. márc. 9. 10:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%
Én keresek O költi.
2020. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy számlára megy a fizetés, családi pótlék, stb. Két bankkártya van hozzá. Az ő telojàn van a mobilbank app, én kapom az sms-t, így mindketten rálátunk, hogy mennyi van rajta.

Ami fontosabb, de szinte sose kerül szóba: hó elején, fizukor összegezzük, hogy adott hónapra mennyink van. Kifizetjük a rezsit, a hitelt, szolgáltatókat. Ha nagyobb kiadás van, mint most például a nyári gumi az autóra, azt félretesszük, és/Vagy a megtakarításból megy.

A maradékot beosztjuk. Ezt mindketten tudjuk, hogy mennyi. Mi úgy szoktuk, hogy 4 egyenlő részre osztjuk, egy-egy hétre azt osztjuk be, és mindketten igyekszünk spórolni.

A megtakarítás is közös. Ugyanúgy mindketten hozzáférünk, és tudjuk, hogy mennyi.

2020. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

mi az, ha elfogy, ad??


fizet valamit ő is? rezsit?hitelt, akármit?

2020. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
gyerekruha?
2020. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Mi is összevisszakapunk pénzt, jelenleg a párom keress többet, de nem sokkal. Nálunk közös kassza azt jelenti, hogy minden pénz közös. Az alap kifizetéseken kívül általában megbeszéljük, hogy kinek mire van szüksége, például ruhára, vagy bármi másra. Mindketten hozzáférünk egymás kártyájához, így összevissza fizetünk ezekkel. Ami marad közös pénz a hónap végén azt elrakjuk.

Nálatok az a szomorú helyzet, hogy csak a te pénzed közös, az övé nem. Ha közös kassza van, akkor igenis adjon "hozzáférést" a pénzéhez, ne kéregess tőle. Vagy mond meg neki, hogy innentől nincs közös kassza, add ide Pistám a rezsi felét, a kaja pénz felét és ámen. Állj a sarkadra, mert jelenleg ő rajtad "élősködik".

2020. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eleinte úgy volt, hogy mindketten x összeget felvettünk, és betettük otthon egy kis dobozba. Abból fizettük a közös kiadásokat. Illetve ha kártyával fizettünk, otthon kivettünk a kp-t.
2020. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen ahol nem működik. Férjem heti fizut kap. Ugymond ezt elvásárolja meg egy kis albérletet kiadunk. Ez meg számlákra megy el, Mondja Ő. A lényeg, Ő sosem rak a közösbe. Ja, régebben rakott, de ki is markolta az enyémmel együtt. Egy ideje én úgy döntöttem, kiteszek havonta 75 ezret. A többi marad a számlámon az kizárólag az enyém. Ez igy kb. részemről a költségek fele. Szerintem korrekt vagyok.
2020. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
Kuka
2020. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ami a közös életre kell azt fizetésarányosan szépen be egy közös számlára, fennmaradó résszel mindenki gazdálkodik a saját céljaira. Teljesen természetes, hogy mindenkinek van saját pénze is, de az, hogy mindent te fizetsz ami a közös életre kell az elég gáz. Bár szerintem bőven elég lenne annyi, hogy "adj már egy tizest megyek bevásárolni". Én sosem értettem mit keresnek egymás mellett azok akiknél még csak ilyen szinten sem működik a kommunikáció.

Nekem már az is fura, hogy bszik veled elmenni bevásárolni. Gondolom otthon se sok mindenből veszi ki a részét...

2020. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös kártya van. Én előbb kapom a fizut mint a férjem, ezért befizetem belőle a csekkeket, számlákat, aztán a maradékból bevásárolunk egész hónapra mindenből. A többit meg leveszem és félretesszük.


Ha megjön a fizuja, akkor az már igazából a tartalékba megy meg kisebb-nagyobb utazásokra, kiruccanásokra.


Eleve nem vagyunk nagyon költekezősek, 10.000 forintnál több kp-t nem szokott egyikünk sem a tárcájában tartani, de nálam van, hogy 2 hétig hurcibálom, mert a kötetlen munkaidőm miatt én csak itthon eszem.


Ha nagyobb kiadás van (tévé, bármi), akkor azt megbeszéljük egymással.


Sosem volt probléma, hogy ki mennyit keres vagy költ, nálunk tizenéve működik.

2020. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!