Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanom kéne vele, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne vele, de félek tőle. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem részletezem nagyon, mert hosszú lenne. 1 éve együtt, fél éve közös albérlet. A problémák az összeköltözés elején kezdtek előjönni, és nem a háztartás vezetés miatt. Minden jól működött, de kicsit korlátozva éreztem magam. Ha telefonáltam megkérdezte ki hívott, ha chateltem kérdezte kivel, ha vásároltam már hívott telefonon, hogy hol vagyok, látja, hogy már 20 perce fizettem a boltban (beugrottam általában a pékségbe is utána....), ha elmentem találkozni barátnőkkel egyrészt mindig összeveszés lett a vége, mert vagy előtte vagy utána megsértődött, közben hivogatott, irogatott, néha barátnőimnek is írt, hogy velük vagyok-e.

Barátaim szerint ez nem normális, én eleinte elég elvakult voltam vele szemben és ráfogtam, hogy csak félt. Hát nem.

Mióta home office van boltba se mehetek egyedül, múltkor lementem 20 percre futni amíg ő aludt, visszajöttem és megrángatta a karom, hogy hol voltam. A minap kollégákkal skypeoltunk, körülbelül 15 perc volt az egész, közben ő fújtatva járkált körülöttem és amint leraktuk a hívást orditozott, a falnak is nekilökött, hogy ez nem normális, a kollégáimmal kolléga viszonyt kell tartani és nem barátit.


A helyzet az, hogy két nappal ezelőtt vita volt, mert megsértődött, hogy este nem akartam szexelni vele és megütött kétszer. Kimentem a nappaliba aludni és egész éjjel azon gondolkoztam hogy hogyan szakítsak.

De nem merek.

Szüleim külföldön élnek, nem tudok hazaköltözni sehogy. A barátnőim nagyrésze nem is beszél már velem, mert a párom teletömte a fejüket és konkrétan "tiltott" tőlük, amelyik még kedvel, az pedig a családjával lakik és nem tudnának befogadni. Pénzem külön albérletre, kaucióra nincs, de itt se akarok maradni.

Reggel 7 körül próbáltam vele leülni beszélni és mikor felhoztam neki, hogy lehet jót tenne egy kis különlét, kishíján habzó szájjal verte a szekrényajtót és azt mondta ha kiteszem a lábam azon az ajtón megfog találni és nem lesz jó vége.

Azóta nem szóltunk egymáshoz, dolgozunk, de rettegek. Folyamatosan figyel. Ha wc-re kimegyek akkor is kinéz a szobából.

Szerintem ha rendőrt hívnék összeverne mire kiérnek....


Mit tegyek?


2020. ápr. 22. 09:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon rossz ezt olvasni tényleg, de sok erőt kívánok az elszakadáshoz. Ahogy írták már itt, bántalmazó viselkedése van, ennek a kilépés után mindenképp olvass utána és akár szakemberhez is menj feldolgozni a történteket. Nagyon jó hogy felismerted és szeretnél kijönni belőle.


Keresd a barátnőidet, ne érdekeljen hogy a pasid elszigetelt tőlük. Nyugodtan írj annak is aki a családjával él, hogy nagyon nagy bajban vagy, kérdezd meg hogy valahogy megoldható lenne-e ha egy darabig náluk lennél. Mondtad hogy pénzed is van albérletre, felajánlhatod nekik is ha ezzel nagyobb eséllyel mondanak igent. Majd utána nézegetsz albérletet, de most az a lényeg hogy el kell onnan minél előbb tűnnöd, vagy tényleg az lesz hogy félholtra ver egy napon.


Mikor elmész, semmit ne mondj neki, mert esélytelen hogy elenged. Titokban, a legfontosabb cuccaidat rakd össze és mikor helyzet adódik, lépj le. Számolj azzal hogy a legtöbb cuccod ami nála marad lehetséges hogy soha nem fogod viszontlátni, de inkább minthogy újabb fizikai bántalmazás történjen. Illetve fordulj a rendőrséghez is és különböző bántalmazó kapcsolatokkal foglalkozó szervezethez, akik tudnak segíteni.

2020. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Hol laksz? Valaki segítsen!
2020. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Rossz volt olvasnom, mert szinte ugyanezen mentem át.

Első: ne beszélgess vele szakításról, ne provokáld, ne kelts gyanút. Ne lássa rajtad, hogy fejben tervezel. Az ilyen emberek kiszámíthatatlanok!

Kettő: amikor alszik, egy könnyen felkapható táskába a legszükségesebb, legfontosabb cuccaid rakd bele. Ne foglalkozz a szép ruhákkal stb.! Ha szerencséd van, vissza tudod szerezni őket.

Három: messengeren AZONNAL írj akinek csak tudsz! Első körben olyan személyeknek, akiket azonnal mozgosítani lehet! Munkatársaknak, barátoknak, rokonoknak, akit jól ismersz. Röviden leírod, hogy szó szerint menekülnöd kell onnan, de hirtelen nem tudod, hova, segítségre van szükséged. A legjobb, ha férfiak, akár munkatársak, akár a barátnők pasijai, apjuk.

Ha megérkeztek, ne mondj semmit annak a féregnek! Beengeded őket és/vagy közben kirohansz a bepakolt táskáddal! Biztos őrjöngeni kezd, de ne foglalkozz vele!


Ha már biztonságos helyen vagy, vedd fel a kapcsolatot a szüleiddel! Mindent mondj el nekik, ne szégyelld magad előttük. Csak az fogja érdekelni őket, hogy biztonságban legyél.

Ha idejutsz, már a nehezén túljutottál. Viszont a rendőrségnek sem árt szólni. Az utcán egyedül ne nagyon járkálj.


Kérlek mindenképpen írj, hogyan alakultak a dolgok, akár itt, akár privátban! Sok sikert, vigyázz magadra és bízz magadban!

2020. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem kezdenék el pakolgatni az éjszaka közepén. Annyira nem lehet fontos semmi, hogy kockáztasd hogy felkel és kitudja mi történik. Kulcs telefon iratok laptop felkap és futás. Nappal, hogy ha az utcán utánadmegy és elkap lássák, segítsenek.
2020. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Egyenlőre úgy tűnik kicsit fényesebb a helyzet, írtam egy nagyon régi barátnőmnek, hogy gáz van. Felhívni nem mertem, annak hangja van. De kirészleteztem neki a helyzetet és azt mondta tud segíteni, szól a párjának miután ma este hazaért és a holnapi napon eljönnek értem kocsival és ideiglenesen a nappalijukban leszek. Rettentően tehetetlennek érzem magam, szólnék neki, hogy készüljön fel rá, de tudom, hogy rontanék vele. Viszont attól is félek, hogy esetleg itt holnap ha szó nélkül beállítanak összeverekednének vagy bármi a barátnőm párjával...

Ezen felül a párom ismeri ezt a barátnőmet, szerintem seperc alatt kitudná nyomozni hol laknak, én meg nem akarom terrorban leélni az életem náluk.


A szüleimhez szeretnék hazaköltözni, ők Ausztriában laknak, de sehogy nem tudom most megoldani. :(


Nagyon tartok attól, hogy hónapokig fog még ez húzódni és a boltba se merek majd kimenni egyedül barátnőméknál...

Annyiban maradtunk fixen, hogy este már nem fog írni, én kitörlöm a beszélgetést és így nem lesz nyoma. Holnap pedig napközben beszélünk még.


Ilyesmi lehet a stockholm szindróma amiről annyit magyaráznak, mert amúgy fáj a szívem a történtek miatt, de tudom, hogy mennem kell. Nem őt sajnálom, hanem azt, hogy az ember vakon megbízik valakiben, odaköltözik, vele fekszik vele kel, rábízza az egész testét-lelkét és kiderülhet róla, hogy egy vadállat. Ezekután az ember hogy bízzon a jövőben?


Köszi a sok választ, majd adok helyzetjelentést holnap. :(

2020. ápr. 22. 15:59
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bátor vagy, hogy ezt végre meg mered tenni, kitartás, szurkolok!
2020. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Bátor vagy csajszi, óriási respect!! Kitartást! ❤️
2020. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Veled vagyunk, bátor vagy, és erős! Viszont semmiképpen ne szólj neki előre! Biztos, hogy mindent megtenne, könyörögne, elővenné a legkedvesebb énjét, stb. Aztán ha az nem használna, megint bántana.

Talán annyira meglepik majd az események, hogy nem fog tudni balhézni holnap, de az is lehet, és ez a valószinűbb, hogy egy másik ferfival szemben közel se lesz akkora arca. Az ilyenek valójában gyávák ám, ha nem náluk gyengébbel állnak szemben.

Ha már biztonságban leszel barátnődéknél, vedd fel a kapcsolatot valamelyik segítő szervezettel, ők fognak tudni gyakorlati tanácsot adni, hogyan védd meg magad a továbbiakban!

Most nehéz, és félsz, és össze vagy zavarodva. De legyél magadra nagyon büszke, mert még az elején léptél! Mert te is tudod, hogy ezt nem teheti meg veled senki! És nem, nem minden pasi ilyen. Most már jelezni fognak az antennáid, ha hasonlóba botlanál.

Írj majd mindenképpen, mi van veled!

2020. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Írj holnap kitartást nagyon izgulok erted
2020. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, örülök, hogy segítenek. Ügyes vagy, tarts ki! Várjuk holnap a jelentkezésed, hogy mik történtek.
2020. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!