Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idegesít a barátom? Normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegesít a barátom? Normális amit csinál?

Figyelt kérdés

Folyton nálam van pedig csak pár hónapja járunk. Szükségem van több időre nélküle,tegnap végre elment haza erre bejelnti,hogy már ma du jön vissza. És azért ilyen idegesítő ,mert ő semmit nem segít itt,nem takarít és oylan mint egy kismalac morzsálva eszik az egész házban. Már a ruháit is nálam mossa és elvárja,hogy szolgálja mki,ha főzök nekem kell elmosni,bevásárolni,takrítani ... és még lenne amúgy más dolgom is nyilván van home officom és tanulok is. De ő mindig itt trécsel a hülye terveiről meg 4x annyit keres mint én . Max heti 1x rendel nekem kaját és ezzel le vagyok tudva...

úgy érzem ha itt van csak hátráltat mindenben. Nem is érzem,hogy amúgy szeretne csak itt van éldegél,élősködik rajtam ,el van a kis világában aztán ennyi.


Hogy közöljem vele,hogy menjen inkább haza ,mert nagyon idegesítő a jelenléte??

Amúgy normális hogy így érzek??


2020. ápr. 26. 11:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális, hogy nem tudsz vele beszélni.
2020. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Ma légyszíves ne gyere át mert sok a dolgom.
2020. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
igen mondtam neki,hogy ne jöjjön már ma át,de mondta hogy neki muszáj mert nicns maszkja és hétfőn hozzám fog érkezni a rendelt maszk........
2020. ápr. 26. 11:48
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő vagy. Kinyitod a szádat, és pl. amikor elindulna a konyhából kajával a kezében, elveszed tőle, és megmondod, hogy bocsi, de nem cseléd vagyok, akkor ehetsz bent, ha fel is takarítasz magad után. Ha nem megy, akkor csomagolhatsz. Vagy valami hasonlót. Állj a sarkadra, legyél határozott.


Normális, hogy így érzel. Bár azt nem értem, hogy miért nem lehet az első pillanattól kezdve szabályokat felállítani, és akkor nincsenek ilyen problémák.

2020. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

De mièrt nem beszèlsz vele erről? Nem kommunikáltok egymással?

Pl. Hogy megkèred vigyázzon a tisztaságára, pakoljon el maga után, ha már ennyit ott van, akkor szálljon bele az ètkezèsbe is, mind pènzügyileg, mind az elkèszítèst illetően. Stb. Vagy hogy hagyjon neked nagyobb teret, mert van dolgod, meg egyebek.

Nem azzal kell letámadni, hogy húzz haza mert idegesítő vagy, hanem le kellene ülni megbeszèlni a dolgokat. Ha nem sikerül, vagy nincs változás, akkor inkább a szakítást kellene fontolgatni.

2020. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

KOMMUNIKÁCIÓ.

Lehet hogy eszre se veszi magát...

2020. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

"igen mondtam neki,hogy ne jöjjön már ma át,de mondta hogy neki muszáj mert nicns maszkja és hétfőn hozzám fog érkezni a rendelt maszk........"


Megmondod, hogy NEM, nem jössz át. Ennyi.

2020. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
"de mondta hogy neki muszáj mert nicns maszkja és hétfőn hozzám fog érkezni a rendelt maszk..." Aranyos!! Ezt megbeszélte veled, hogy egyáltalán hozzád rendelheti-e a szállitást? Ebböl is azt látom, hogy egyszerüen rádtelepedett, te meg jo kis szolgalányka vagy. Szépen mondd el neki a "házirendet" A TE LAKÁSODBAN! Ha nem fogadja el akkor pá-pá (mert csak egyre rosszabb lesz)!
2020. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Engem is idegesítene, hogy valaki pár hónap után ennyire rám telepedne és velem mosatná az alsógatyáját, de minden kapcsolat más, ahol mindkét ember egyforma ütemben akar előrehaladni, ott lehet, ez nem jelent problémát.

Az viszont szerintem mindenképpen gáz, hogy tőled elvárja, hogy kiszolgáld te meg cserébe nem kapsz semmit és nem segít semmiben.


Magyarázd el neki szépen, hogy örülsz, hogy ennyire szeret nálad lenni, de a munkád és a tanulás mellett, eltereli a figyelmedet az, hogy ő egész nap nálad van, és nyugodtan mond meg azt is, hogy neked kicsit gyors az a tempó, hogy ő ennyi idő után veled mosatja a ruháit és főzet magára, és azt is mondd meg, hogy nem esik jól, hogy ennek ellenére egyszer nem ajánlaná fel, hogy segít valamiben a ház körül.

Ha ezt normálisan elmagyarázod neki, nem vádaskodva, akkor egy értelmes ember megérti, hogy neked lassabb tempó kell. Ha megsértődik és vergődik, akkor én elgondolkoznék rajta, hogy otthagyom.

Másrészt amúgy mindentől függetlenül úgy beszélsz a párodról, hogy "idegesítő" "hülye tervei vannak" "végre hazament" ez már alapból nem egy jó jel. Ha visszavesz a tempóból és rájön, hogy neked sok, amit csinál, akkor épp még meg lehet menteni, de benned elég sok sérelmet és felgyülemlett frusztrációt érzek vele kapcsolatban.

2020. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Itt az egyik válaszolónak igaza van abban, hogy már az elején le kell a szabályokat fektetni és meghúzni a határokat, és keményen ragaszkodni hozzájuk, és akkor nincs ilyen probléma, tudja, hol a helye. Utólag necces, hogy csak hisztisnek fog titulálni.
2020. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!