Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költségek újraosztása?

Figyelt kérdés

Volt egy megegyezésem a barátnőmmel, amikor hozzám költözött egy éve. Én fizetem a lakáshitelt + biztosítást + rezsit (kb havi 120 ezer). Ő pedig teljes egészében a vásárlásokat. Én többet keresek (350 e), míg ő még egyetemista és mellette dolgozik (100 e).

A probléma az, hogy fel akarja rúgni a megegyezésünket. Elvileg 80 e felett költ havonta kajára és ezt sokallja. Én meg nem akarom, ez egy bevált rendszer, neki is marad pénze és én se vagyok kihasználva. Szeptembertől fixen felveszik a mostani munkahelyére, így dupla annyit fog keresni, így nem értem a mostani folyamatos hisztijeit.

Volt egy megállapodásunk, hogyan értessem meg vele, hogy ez MARAD és nem lesz semmilyen közös bankkártya vagy költség-megosztás?


2020. máj. 8. 20:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Tehát neked marad havi 230 ezer, neki havi 20 ezer, és félsz, hogy ki vagy használva?
2020. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a lakáshiteled és biztosítások nem tartozik a közös koltsegek közé.
2020. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Miért, az nem vonódik le a fizetésemből? De. Azaz beleszámít.
2020. máj. 8. 20:16
 4/33 anonim ***** válasza:
99%
Nem számít bele, mert abban a lakásban soha nem lesz tulajdonrésze. Durván kihasznalod a lányt. Én már rég szakítottam volna veled.
2020. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Kinek a nevén van a hitel?


És kié lesz a lakás, ha szétmentek? Tudod, 5 év után kérheti a jussát!

2020. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem sok a 80 kajára, de a neki maradó 20 az kevés. Egyfelől azt mondom, hogy nem kell őt kihasznáni, másfelől meg, mindenki éjen úgy amilyen színvonal anyagilag belefér.

A közös bankkártyát én se preferálnám egyébként, túlzás.

Ha nen juttok dűlőre, tedd ki. Ha ennyire szent neked az a megállapodáa, akkor keress ehhez való nőt.

2020. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Enyém a hitel és enyém a lakás. Nem akarom, hogy tulajdonrésze legyen benne, nincs is élettársi kapcsolat köztünk emiatt.

Más probléma nincs közöttünk és ezt is ő generálja, szerintem unatkozik a karantén miatt. Az időzítés is érdekes, szeptembertől már 120 ezre marad havonta, ami már nem kevés. Most ezen a 3-4 hónapon akad ki?

2020. máj. 8. 20:35
 8/33 A kérdező kommentje:
Még így is ÉN fizetek többet, nem használom ki. A lakáshitel olyan, mintha az egész albérletet én fizetném egy másik helyzetben.
2020. máj. 8. 20:37
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Akkor élj te 4 hónapig havi 20 ezerből.

Ha az alap dolgokban nem értetek egyet, akkor nem kell együtt lennetek.

2020. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
99%

Miért tetted fel a kérdést, ha ennyire röghöz kötött vagy?

Szerintem igaza van. És az előttem szólóknak is. De nem úgy tűnsz, mint aki képes ezt újragondolni.

2020. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!