Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költségek újraosztása?

Figyelt kérdés

Volt egy megegyezésem a barátnőmmel, amikor hozzám költözött egy éve. Én fizetem a lakáshitelt + biztosítást + rezsit (kb havi 120 ezer). Ő pedig teljes egészében a vásárlásokat. Én többet keresek (350 e), míg ő még egyetemista és mellette dolgozik (100 e).

A probléma az, hogy fel akarja rúgni a megegyezésünket. Elvileg 80 e felett költ havonta kajára és ezt sokallja. Én meg nem akarom, ez egy bevált rendszer, neki is marad pénze és én se vagyok kihasználva. Szeptembertől fixen felveszik a mostani munkahelyére, így dupla annyit fog keresni, így nem értem a mostani folyamatos hisztijeit.

Volt egy megállapodásunk, hogyan értessem meg vele, hogy ez MARAD és nem lesz semmilyen közös bankkártya vagy költség-megosztás?


2020. máj. 8. 20:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Havi 80 felett költ kajára. Jó, de mennyivel?

Az való igaz, hogy a te hiteledhez és a te rezsidhez neki semmi köze, hiszen nem vagytok közös kasszán, nem közös az ingatlan. Marad a rezsi. Ami egy kis lakás és két fő esetén messze nincs 80 ezer havonta.

Ne csodáld, hogy nem tetszik neki, ha kihasználod.

Gondolom, a házimunka elosztása is hasonlóan igazságos. Te csak besegítesz.

Nem értem, hogy a mai csajok hogy tudnak ennyire lemenni csicskába. De az garantált, hogy meghatottan omlik majd az első pasi karjába, aki nagylelkűen fizeti a kávéját.

2020. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%

"Akinek majomra telik, annak teljen banánra is!"


A nő pénzbe kerül, a jó nő sok pénzbe.

2020. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ő elkölt 80 ezret kajára, amit miután megesztek, eltűnik. Te meg elköltesz kb. ennyit lakáshitelre, és neked idővel lesz egy lakásod, amiben nem akarsz vele közösködni. Szerintem ez így nem igazságos.
2020. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hogy a költségeket nem osztanám újra, de azt is meggondolnám, hogy beteszem e a lábam hozzád. Aztán fizetheted a magad után a háztartás költségeit is ezek mellett.
2020. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Ti nem értitek a dolgot, részemről itt lezártam a témát.
2020. máj. 8. 21:00
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
A közös életetekre te a fizetésed kb 35 %-át költöd, ő a fizetésének a 80%-át.
2020. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Te nem érted. Beleszámolod a lakáshitelt és a biztosítást, holott az nem közös költségetek, mert a lakás a tiéd lesz. Neki semmi köze nem lesz hozzá. Olyan, mint egy megtakarítás.

Gondolom ha a te 120 ezredből levonjuk ezeket, akkor kevesebbet is fizetsz, mint 80 ezer, tehát kevesebbet adsz a közösbe annak ellenére, hogy a fizetésed több, mint az ő fizetésének 3szorosa.

Nem ő használ ki téged, hanem te őt.

Vond le a lakáshitelt meg a biztosítást, és a maradékot oszd el kétfelé. Annyit kellene fizetni mindkettőtöknek.

2020. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ti nem értitek a dolgot, "


Nagyon is értjük. Ki használod a lányt, beleszamitod a közös dolgokba a lakáshitelt, amihez a nőnek semmi köze. Kibaxnalak, mint macskát sz.rni.

2020. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezô, neked nem barátnôd van, hanem egy idôszakos szexpartnered. Nem tervezel vele komolyan, nem akarsz vele vagyonközösséget vállalni. És ez zavarja ôt. Abszolút nem veszed ôt komolyan, hisztinek titulálod a nagyon is komoly problémáját. Nem figyelsz rá, nem érted ôt meg.
2020. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

HATALMAS KIRÁLY VAGY KÉRDEZŐ!!!


350-ből kipengetsz a lakásra, ami a tiéd lesz.


Nálad lakik egy csaj, aki fizeti a kettőtök kajáját, vezeti a háztartást, dughatod, és semmi jogi kötöttség.


TANÍTS MESTER!!!


(A csaj egy idióta.)

2020. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!