Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon elkeseredett és tanácst...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Gondjaim vannak a nejemmel. 25 éve vagyunk együtt, komoly egzisztenciával, ház, kocsik, vagyis nem menne a szétmenés. De ő a domináns a kapcsolatban. Ez lefordítva azt jelenti, hogy mindenben az ő szava számít, de tényleg mindenben. És a béke kedvéért szinte mindent ráhagyok, mert nem akarok veszekedni. Sorolom a példákat: a TV-vban csak az mehet, amit ő akar. Ha véletlen megengedi, hogy én válasszak filmet, akor az első 10 perc alatt végig dobol, izeg-mozog, megjegyzéseket tesz, így végül ráhagyom és megnézünk egy újabb "Ki hív el a gimibálba?" jellegű amerikai nyálfilmet. Ha áruházban vásárolunk, csak arra mehetünk, amerre ő akar. Azok a kaják, amiket én szeretek, azok szemetek, az övéi szuperek. Mert engem anyám félrenevelt, mert nem szeretem pölö amit ő. Van egy börtöntöltelék bátyja, sajnos nekem is, az én családom hetente elővéve témaként, az övéről évekig nem esik szó. S mindezt teszi úgy, hogy sosem emeli fel a hangját, de ha 3 percen belül nincs úgy, ahogy akarja, akkor pukkadás, nem szólás, satöbbi. A dominanciájának hajszálnyi megkérdőjelezése azonnali veszekedésbe torkollik, már kerülök minden konfliktust, s ő erre építve újabb és újabb indokokat talál. Megrögzött Fideszes, csak Origót olvas, minden Viktor megjelenést tátott szájjal néz a tévében, s ha én valamiben nem értek egyet vele ezzel kapcsolatban, akkor menjek és nyaljam ki Gyurcsány seggét. Hiába magyarázom, hogy attól még lehetek ember, hogy nem esek vele fidesz seggébe. A gyermeknevelésbe sem engedett sose beleszólni egy kukkot se. Azt feladtam, csinálja, ahogy akarja. Ennek az eredménye lett egy most huszonéves fiunk, aki egy tehetetlen csődtömeg. Egyszer szóltam a nejemnek, hogy keveset fürdik a nagyfiunk és 1 méteres körzetben büdös. Le lettem bunkózva, hogy csak azt keresem, hogy kötekedjek vele. Aztán a munkahelyén behívatta a főnöke és közölte vele, hogyha nem tisztálkodik rendszeresen, kirúgják. Igazam volt, de én lettem a bunkó. Volt egy barátnője, aki csak a pénzünkért állt vele szóba, eleinte hallgattam, s amikor elfajult a helyzet (kölcsönök) közbeléptem, és megint én voltam a paraszt, mert elmarom a barátnőit. Aztán megismétlődött az ügy, megint volt új barátnő, direkt nem szóltam, ismét vita, hogy miért nem figyelmeztettem előre.

Vagyis nagyon unom már, hogy mindennek én vagyok az oka és minden vitánk azzal végződik, hogy megunom a pukkadást, és békülést kezdeményezek, csakhogy ne legyen harag. Fészbuk fan. Napokig képes kutyás képeket nézegetni és amiért én nem, mert nem érdekel, egy bunkó vagyok. Ha leülök a géphez, hogy intézzek banki ügyekket, utalást, számlákat, egy kis GYK, akkor én függő vagyok, de ő nem. Minden évben el kell mennünk az ő osztálytalálkozójára, de az enyémnre én nem mehetek, mert ott lesz a volt középiskolás barátnőm. Ha főz, kötelező kérdés, hogy finom-e. Ha bármi kritikát merek mondani (kicsit sós), akkor menjél anyádhoz, főzzön az rád, de ha megdicsérem, akkor meg egy elvtelen senki vagyok. S teszi ezt úgy, hogy kedvesen mosolyog közben.

A végül a mai eset betetőzésül, ha még nem unja a kedves olvasó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

Adjatok tanácsot, mit tegyek. Válni nem lehet, megnevelni nem lehet, szólni bármiért nem lehet. Zsákutca.



2020. júl. 21. 20:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom, hogy EGYÁLTALÁN NINCS semmiféle egészséges intimitás.


Gyermekvállalás soha nem jött szóba?


Családsegítő szolgálatnál megpróbáltatok "közvetítést" kérni szociális munkásoktól? (Esetleg az is segíthet, ha Te titokban elmész oda a központba segítséget kérni - és váratlanul kijönnek.)


A feleségednek nagyon súlyos önértékelési gondjai vannak, de Neked is. (Ez mindvégig így működött?)

2020. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Hú ezt végigolvasva elgondolkodtam... én azért sírok mert nincs párom de ezt olvasva szerencsés vagyok.
2020. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged tiszta anyám.(Nyugi, az apám nem te vagy😄). Személyiségzavaros lehet, tuti nárcisztikus is. De te megérdemled. Én nem választottam anyám, de te választottad ezt a sárkányt. Mindenki el tud válni, aki akar, komoly egzisztenciával még könnyebb. Egy szoba-konyhát nehezebb lenne elosztani. Hacsak nem a sárkány az egyedüli családfenntartó, jó ügyvédre is telne, tehát annyira nem járnál rosszul. Csakhogy te nem akarsz elválni. Azért vetted el, hisz nem valószínű, hogy régen angyal volt. Szóval, ha ragaszkodsz hozzá, ne panaszkodj. Csak hergeled a normális nőket. 😄
2020. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
6%

Válni nem érdemes, de fenyegetőzni vele lehet.


Ordítsd le! És vedd a kezedbe a dolgokat. Ezt nőként mondom. Minden tiszteleted odalesz.

2020. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
#14 ordibálni? Hogy még elviselhetetlenebb legyen az életük ezt te sem gondtad komolyan...
2020. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted ez lehet elviselhetetlenebb?

komolyan gondoltam, igenis ordítsa le. Az ilyenen más nem segít, semmi egyéb dolgot nem hall saját magán kívül.

2020. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Te így oldod meg a problémáid, ordibálásal?


Ez csak rontani fog mindenen.

2020. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, mit akarsz valójában? eleinte a szex miatt panaszkodtál, hogy mennyire nincs, utána jött, hogy te egy undorító senki vagy rájöttél, most meg ez. Vállj már el, minden gondod megoldódik. Vagy állj a sarkadra, és próbálj meg saját akarattal élni, és azt érvényesíteni is a feleségeddel szemben. Ennyi idő után nehéz lesz, hosszú és kemény munka, de talán eredményes. Bár 25 év után már az sem biztos, hogy sikerül változtatni.
2020. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

még valami...

Kezdem azt hinni, csak hülyíted a jónépet ezekkel a kérdésekkel. Vagy te vagy a határán már...

2020. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A mi egzisztenciank olyan, hogy kulon szobaban tevezunk pl.
2020. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!