Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon elkeseredett és tanácst...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Gondjaim vannak a nejemmel. 25 éve vagyunk együtt, komoly egzisztenciával, ház, kocsik, vagyis nem menne a szétmenés. De ő a domináns a kapcsolatban. Ez lefordítva azt jelenti, hogy mindenben az ő szava számít, de tényleg mindenben. És a béke kedvéért szinte mindent ráhagyok, mert nem akarok veszekedni. Sorolom a példákat: a TV-vban csak az mehet, amit ő akar. Ha véletlen megengedi, hogy én válasszak filmet, akor az első 10 perc alatt végig dobol, izeg-mozog, megjegyzéseket tesz, így végül ráhagyom és megnézünk egy újabb "Ki hív el a gimibálba?" jellegű amerikai nyálfilmet. Ha áruházban vásárolunk, csak arra mehetünk, amerre ő akar. Azok a kaják, amiket én szeretek, azok szemetek, az övéi szuperek. Mert engem anyám félrenevelt, mert nem szeretem pölö amit ő. Van egy börtöntöltelék bátyja, sajnos nekem is, az én családom hetente elővéve témaként, az övéről évekig nem esik szó. S mindezt teszi úgy, hogy sosem emeli fel a hangját, de ha 3 percen belül nincs úgy, ahogy akarja, akkor pukkadás, nem szólás, satöbbi. A dominanciájának hajszálnyi megkérdőjelezése azonnali veszekedésbe torkollik, már kerülök minden konfliktust, s ő erre építve újabb és újabb indokokat talál. Megrögzött Fideszes, csak Origót olvas, minden Viktor megjelenést tátott szájjal néz a tévében, s ha én valamiben nem értek egyet vele ezzel kapcsolatban, akkor menjek és nyaljam ki Gyurcsány seggét. Hiába magyarázom, hogy attól még lehetek ember, hogy nem esek vele fidesz seggébe. A gyermeknevelésbe sem engedett sose beleszólni egy kukkot se. Azt feladtam, csinálja, ahogy akarja. Ennek az eredménye lett egy most huszonéves fiunk, aki egy tehetetlen csődtömeg. Egyszer szóltam a nejemnek, hogy keveset fürdik a nagyfiunk és 1 méteres körzetben büdös. Le lettem bunkózva, hogy csak azt keresem, hogy kötekedjek vele. Aztán a munkahelyén behívatta a főnöke és közölte vele, hogyha nem tisztálkodik rendszeresen, kirúgják. Igazam volt, de én lettem a bunkó. Volt egy barátnője, aki csak a pénzünkért állt vele szóba, eleinte hallgattam, s amikor elfajult a helyzet (kölcsönök) közbeléptem, és megint én voltam a paraszt, mert elmarom a barátnőit. Aztán megismétlődött az ügy, megint volt új barátnő, direkt nem szóltam, ismét vita, hogy miért nem figyelmeztettem előre.

Vagyis nagyon unom már, hogy mindennek én vagyok az oka és minden vitánk azzal végződik, hogy megunom a pukkadást, és békülést kezdeményezek, csakhogy ne legyen harag. Fészbuk fan. Napokig képes kutyás képeket nézegetni és amiért én nem, mert nem érdekel, egy bunkó vagyok. Ha leülök a géphez, hogy intézzek banki ügyekket, utalást, számlákat, egy kis GYK, akkor én függő vagyok, de ő nem. Minden évben el kell mennünk az ő osztálytalálkozójára, de az enyémnre én nem mehetek, mert ott lesz a volt középiskolás barátnőm. Ha főz, kötelező kérdés, hogy finom-e. Ha bármi kritikát merek mondani (kicsit sós), akkor menjél anyádhoz, főzzön az rád, de ha megdicsérem, akkor meg egy elvtelen senki vagyok. S teszi ezt úgy, hogy kedvesen mosolyog közben.

A végül a mai eset betetőzésül, ha még nem unja a kedves olvasó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

Adjatok tanácsot, mit tegyek. Válni nem lehet, megnevelni nem lehet, szólni bármiért nem lehet. Zsákutca.



2020. júl. 21. 20:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Mincs pénz két tévére?
2020. júl. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

A 21-es válaszoló röviden, de velősen rátapintott a lényegre...


Nemrégiben beszélgettem az egyik alkalmi (önkéntes) munkatársammal, akit néhány éve ismerek. Ők úgy élnek egy fedél alatt, mintha elváltak volna. Ebben az esetben a férfi rajong a nőért, mert többször visszahódította - a Hölgy akart válni.


Meg is tette (gyerekek miatt,) majd addig udvarolt állítólag a férje, amíg újra kénytelen volt feleségül menni hozzá. De egy idő után volt egy második válás is (a Hölgy kezdeményezésére.) Majd megint együttélés, mert a férfi nem bírta Nélküle...


Azért maradtak együtt, mert a Hölgy MÉLYEN HÍVŐ (nincs semmilyen személyiségzavara, nagyon aranyos, szinte végtelenül türelmes teremtés.) Megoldották, hogy KÉT KÜLÖN SZOBÁBAN LAKNAK...


Ui: egyházi házasságkötés volt, vagy csak polgári? Egyházi körökben is lehet mentálhigiénés segítséget kérni - sőt, ebben az esetben EZ LENNE A CÉLRAVEZETŐ - szerintem. Milyen felekezethez tartoztok eredetileg/családfa szempontjából?

2020. júl. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem odaírni, hogy ERŐSEN KÖZÉPKORÚ párról van szó (már közelednek az időskorhoz.)


A gyerekek (2 fiú, illetve már felnőtt férfi) már réges-régen nagykorúak, három kicsi unoka is van.


Sajnálom kérdező, de az Asszonykád ERŐSEN SZEMÉLYISÉGZAVAROS. (Mindenképpen terápiára fog szorulni - talán a családi múltja miatt.)


Én nem ajánlanám, hogy fekvőbetegként kerüljön a pszichiátriára, mert az egy HALÁLTÁBOR egy embernek. Nappali "bejárós" páciensként viszont részt vehetne foglalkozásokon, mert SÚLYOS ALKALMAZKODÁSI GONDJAI VANNAK.

2020. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Persze, simán vannak problémák, amiket addig senki nem hall, ameddig nem emelem fel a hangom. Utána érdekes minden érthető.


Nem javasolnám, ha létezne jobb megoldás, de amint látható, ezt a nőt az égvilágon semmi sem érdekli. Ki kell billenteni abból a világból, amiben csak ő a csodálatos létezik, hogy észrevegye mit művel a családjával.



Szerintem a szerető nem opció. A kiabálás egészséges feszültségleadás.

2020. júl. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Érdekes a sztori, meg hogy a kérdező nem reagál egy beírásra sem. :)

Aki úgy kezd bele egy történetbe, hogy "a nejemmel", az nem lehet ennyire békés és mindent elviselő, vagyis papucsférj. De mondjuk, mind igaz, amit leírt. Ha bármit érzékel mindabból, amit leírt, viselkedjen vele úgy, mint szokás egy nejjel. :D

Persze ez csak akkor működőképes, ha nem a nej visz haza sok-sok pénzt.

2020. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező!


Majd írd meg 2020. november 29.-én (mondjuk a reggeli órákban,) hogyan fogtatok neki a Kedves Asszonykával az ADVENTI (Úrjövet) előkészületekhez. Hogyan fog telni a "karácsony" Nálatok?


Szeretettel javasolnám a MINDEN BIZONNYAL ELMULASZTOTT JEGYESOKTATÁSON való részvételt - sajnos csak februárban, Valentin napkor szokott indulni és összesen két hónapig tart.


Ui: Két hónap nem lehet elég, hogy "megbarátkozzanak" a szerelmesek a sikeres konfliktuskezelés alapelveivel egy-egy plébánián - de ez az én magánvéleményem.

2020. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót:


A Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is szoktak családterápiás foglalkozásokat tartani - én Őket jobb szívvel ajánlanám, mint a "családsegítő szolgálatot".


Ha a "családsegítők" ÉRTELMETLEN TÉNYKEDÉSE olyan sikeres lenne - mint ahogy ajánlgatják, hirdetik -, az én szüleim is kötöttek volna második házasságot... annak ellenére, hogy apám másodszor is megnősült.


Ui: vigasztaljon a tudat Kérdező, hogy MINDENKINEK MEGVAN A MAGA KERESZTJE! (Csak más formában.)

2020. júl. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#27: ateistáknál nem működik a vallási alapú családterápia. Egyáltalán: defektes dolog terápiás szolgáltatást igénybe venni. Itt a lényeg, az utolsó előtti mondatának kezdőszava: "Válni nem lehet"

Vagyis a hapsi egy csóró eltartott, mert magának venni is képtelen egy tévét, hogy ne azt kelljen néznie, amit a "neje" akar, a kapott autójáról se mondana le. (nem nevezte feleségének)

2020. júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Javaslom az Amerikai szépség című filmet megnézni. Kevin Spacey játsza a papucs férjet, aki végül valahogy rátalál az önbizalmára, és asszonykával szemben is kiáll.

De ezt csak amolyan kedvcsinálónak, nyilván nem ugyanaz a szituáció, meg ez csak egy film. Keresd meg a tökeid, és állj a sarkadra végre.

2020. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!