Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom alkoholista? Ez még a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom alkoholista? Ez még a normális kategória amit művelt ma ejjel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 eve vagyunk egyutt, mikor osszejottunk megfogadta hogy nem iszik tobbet, hiszen elotte mar az apja ivó pajtása volt tízenéves korától. Nalam a letétel volt a feltétel, utalom az alkoholizalast. Nem is ivott utana töményet csak hullamokban sört 2-3at volt hogy minden nap aztan az évek alatt szinte csak alkalmanként, ami nem zavart mert minden pasi neha iszik sajnos . Még majdnem egy éve egyszer berúgott ujra tomennyel, azóta pedig eleg sok szét csúszása volt mikor úgy berúgott hogy nem tudta hol van és kicsoda, vagy agressziv lett. Nyáron leultettem beszéltem vele, hogy ez így nem mehet tovabb, megígérte hogy befejezi. Viszont azóta titokban jár vodkát inni a kisboltba majdnem minden este, amit le is tagad, pedig “gyengén” berészegedik tőle. Kis vodkákat mindig . Alig bírtam már ezt nézni, mintha nem történne semmi, de vartam hogy majd elmegyunk paretarpiara vGy hatha abba hagyja.

Tegnap pedig ujra annyira Berúgott, hogy széttört fejjel maga alá pisilve mindenét elhagyva minden szomszédot felverve a bejárati ajtót verve az utcan engem fel üvöltve tért haza hajnalban akire mentőt kellett hívjak- többek között a csunya fejserules miatt.- megint a vodka. Nem tudta mit csinalt es mitortent , az este haverokhoz ment focimeccset nézni ami elott kedvesen kertem ne igyon ha lehet... még én voltam leszólva mondván nem iszik már rég.... Kétségbe vagyok esve, mert nagyon megrázott ez engem es most sír, ki van borulva megbánta nagyon beismerte hogy igen iszik estenkent vodkát neha - esküdözik leteszi nem iszik, vigyem el orvoshoz mindent megtesz soha tobbet nem lesz ez, de mivel a kapcsolatunk alapból nem volt mar tul jó, azt erzem ez mar nekem tul sok. Mennyi esélye van hogy ujra inni kezd most vagy később?


Elnézést mindnekitol hogy hosszú lett.


26N /29F



2020. okt. 21. 19:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennek mindenképp szakítás a vége, ha nem változtat. Az alkohol lepucolja az embereket. Teljesen mindegy mennyi pénze van, háza, családja, bármije a vége a semmi. Család nélkül, gyerekek nélkül, pénztelenül, munka nélkül. Az alkohol mindent visz.
2020. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Újra? Hát a ferjed évek óta masszív alkoholista, milyen újra igyon?

26 éves vagy. Ne pazarold el magadat egy alkoholistara.

2020. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Még utoljára megpróbálhatod, hogy közösen, elvonóval megpróbál leszokni. De azt jegyezd meg, aki egyszer rabja lett, az hiába rakja le, örökre alkoholista marad. A következő korty alkoholig nem iszik csak. Onnantól megint vége.
2020. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden ivászat durva, ha a másiknak megkeseríti az életét, és aggódnia kell, mikor rúgja rá majd az ajtót részegen.Adni kell neki egy esélyt, mond meg ez volt az utolsó, ha folytatja akkor az italt választja te meg mész, és érezze is ez az utolsó esély. De ha mindig látja, hogy újra , és újra beletörődsz sose lesz vége. És akkor, nem tudom van e gyerek vagy lesz, de ők lesznek az igazi elszenvedők, és azt nem kéne megvárni.
2020. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

De már a legelején megkapta az esélyt, és nem tartotta be az ígéretet , na jó egy ideig nem ivott...

Szerintem nagyon fiatal vagy ehhez, én szakítanék vele!

2020. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A baj , hogy kevésszer áll fel neki..
2020. okt. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ez alkoholizmus. Kereshet addiktológust, pszichológust (milyen problémák miatt iszik, menjen utána), felkereshet alapítványokat, melyek segíthetnek, anonim alkoholisták klubját is felkeresheti.
2020. okt. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Jaa és nem, nem normális amit "művelt ma éjjel".

Ha segítséget kér és tud változni, megváltozhat, nem könnyű és akarnia kell.

[link]

Félúton Alapítvány vagy hasonló szervezeteket is kereshet, addiktológust is mindenképpen meg pszichológust problémái miatt (valamiért az alkoholt feszültséglevezetőnek érzi)...

2020. okt. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hbo go-n van egy dokumentumfilm, Alkohol-az észrevétlen határ a címe.

Érdemes megnézni, elég tanulságos lehet neki is, hogy hova tart, meg neked is, hogy mi lesz ennek a vége. Van benne egy fickó, kb pont így kezdte és folytatta, mint a párod, a vodka lett a vége.

Viszont azt gondolom, hogy egy alkoholista mindig is az marad. Józan állapotában tisztában van vele, hogy ez így nem normális és neki sem jó, ezért persze bármit megtenne, de sajnos ez csak ideig-óráig működik,hiszen ez egy betegség. Az én tapasztalatom az, hogy elég kevés az, akinek sikerül ebből kikeverednie. A helyedben elgondolkodnék, hogy be akarom e áldozni a további életem ennek.

2020. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A párod akkor fog megváltozni, amikor már olyan szinten súlyos szervi bajai lesznek, hogy az orvos megmondja, vagy iszik és meghal x hónapon belül, vagy abbahagyja és élhet továbbis pár évet. (Hidd el, akad ilyen a családban nem is egy... érdemi változás nem nagyon lesz, csak amikor már szinte késő.)
2020. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!