Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom teljesen rá van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom teljesen rá van állva a koronavírusra, kezdek bekattanni mellette. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal a barátom, 25 éves, de erősen allergiás, pollen stb. és cukorbeteg. Emiatt retteg a vírustól, mondván, hogy veszélyeztetett. Soha életében nem volt se beteg, se influenzás. Nyáron próbáltunk kimozdulni, de az is csak félelemben telt, teraszos éttermekbe mentünk csak, de úgy is aggódott. Ősz óta gyakorlatilag megtiltotta, hogy mondjuk egy kocsma kiülős részére üljek valakivel, azt mondta, ha megteszem akkor őt semmibe veszem és nem is hajlandó utána találkozni velem hetekig, mert megfertőzöm. Társaságban nem találkozhatok senkivel, kizárólag 1 ember egyszerre, az is távolsággal. Zárt helyre nem mehetek, így nem ugorhatok fel senkihez és hozzám se jöhet senki. Plázába se enged. Csak nyitott téren lenni, ami nem kocsma vagy étterem terasz. Kezdek teljesen beleőrülni ebbe, de ő csak azt hajtogatja, legyek tekintettel rá meg a szüleire és a saját szüleimre is. Azt mondja inkább legyen ez hónapokig, mint hogy átadjam neki és megszenvedjen vele. De én jövő tavaszig vagy nem tudom meddig, amíg nem enyhül ez nem tudok így élni, hiányzik a nagyobb társaság, iszogatások, dumálások. Nem önzőségből, de szerinten ez baromi túlzás és mentálisan rámegyek. Mit tegyek?

2020. okt. 22. 00:07
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Ja és ami igazán dühítő, hogy nyáron kicsit elmentünk párszor vacsizni vagy borozgatni valamerre kettesben teraszra, az még belefért, de mikor összesen 2 alkalommal mertem ezt megtenni 1-1 barátnőmmel, azt hallgattam 1 hétig hogy én mekkora veszélynek teszem ki őt. Magyaráztam neki, hogy az akkor már mindegy, ha mi pénteken elmegyünk én meg szombaton kiülö valahova valakivel. Ekkora félelemben nem lehet élni mert a szorongás hamarab fog neki ártani, mint a vírus :(
2020. okt. 22. 06:22
 12/41 anonim ***** válasza:
41%
Ami nyáron belefért, sajnos most már nem fér bele és egy darabig ez most rosszabb lesz. Nézd meg a környező országokat. A barátod helyében én is paráznék. De neked kell döntened, mi a fontosabb.
2020. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
50%
Dobd ki! Egy idióta a barátod, nem jársz jól vele.
2020. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
20%

Elképesztő, hogy egyeseknek az a legnagyobb gondja, hogy nem mehet plázázni, meg kocsmába. Bombáznának, mit csinálnál? Toporzékolnál, hogy nem mehetsz cipőboltba, vagy dumcsizni?


A barátod azért fél nagyon, mert veszélyeztetett, hogy nem sikerül ezt neked felfogni?


Ha fontos volna neked, talán odafigyelnél rá, de azzal vagy elfoglalva, hogy te erre mentálisan rá fogsz menni. Elég önző dolog világjárványban azon pattogni, hogy korlátozni kellene magad.


Ebben a helyzetben nagyon tisztán látni, hogy mennyi emberben nincs önkontroll, egyszerűen nem fogják fel, hogy nem csak a saját egészségükkel játszanak, hanem másokéval is.

2020. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Néhány válaszoló kicsit el van tévedve. :D Se a hiszti, se az elkényeztetettség se semmi hasonló nem vezérel, nem "toporzékolok". Csak azt mondom, hogy szerintem elég nagy túlzás ez a hozzáállás már több mint fél éve. Nem akarok egyáltalán mindennap plázázni, kocsmázni, bulizni. Én csak azt tartanám korrektnek, ha tudnánk kompromisszumot kötni, de ő túl makacs ahhoz. Tiszteletben tartom a félelmét, de ő teljesen elzárkózik minden alternatívától. Nem egy 500 fős zárt buliba akarok menni, hatalmas tömegbe, hanem néha csak 2-3 emberrel, ráaádásul a szabad levegőn ellenni, kirándulni, kiülni valamerre a szabadban. Ez közel sem akkora veszély, mint a többi. Oké hogy világjárvány van és aggódik, de ennyire szigorúnak nem kéne lenni.
2020. okt. 22. 08:05
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

Akik azt írják, hogy kerülje a zárt helyeket, kontaktokat stb, ennyit igazán megtehetne, azok nem dolgoznak?


Párom rendőr, kerülje a zárt helyet ha oda hívják ki, vagy ne allitson elő bűnözőt mert akkor testi kontaktus lesz? Amúgy ti eszeteknél vagytok?


Ha velunk marad ez a virus, mint az influenza, akkor örök életében senki ne menjen sehova ami zárt tér vagy ne találkozzon a nagyszuleivel soha többé vagy mi?

2020. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
43%
Ketten mehettek kirándulni, túrázni. Pár hónapig bírd ki hogy ne szervezzetek ilyen közös bulikat.
2020. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%

A félelem és bezartsag, panikolas sokkal rosszabb hatassal lesz rá.

Kirandulno, levegon lenni KELL. Mozogni stb. Mentálhigiéné.

2020. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
23%

Rendőr párod is cukorbeteg és ezért fokozottan veszedelmes rá a vírus ha elkapja? Mert akkor igen, ne vállalja. Rögtön azonnal jön az összehasonlítgatás egészséges emberrel.

Egyébként ha csak 2-3 hétig mindenki kibírná, hogy otthon legyen, hogy másokkal ne érintkezzen, akkor vélhetően megszűnne a járvány, de neeeem, muszáj menni.

2020. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
32%
Igen, lehet ketten kirándulni néptelen helyen, de itt ahogy látom legnagyobb gond a másik emberekkel való találka, borozgatás stb
2020. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!