Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom teljesen rá van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom teljesen rá van állva a koronavírusra, kezdek bekattanni mellette. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal a barátom, 25 éves, de erősen allergiás, pollen stb. és cukorbeteg. Emiatt retteg a vírustól, mondván, hogy veszélyeztetett. Soha életében nem volt se beteg, se influenzás. Nyáron próbáltunk kimozdulni, de az is csak félelemben telt, teraszos éttermekbe mentünk csak, de úgy is aggódott. Ősz óta gyakorlatilag megtiltotta, hogy mondjuk egy kocsma kiülős részére üljek valakivel, azt mondta, ha megteszem akkor őt semmibe veszem és nem is hajlandó utána találkozni velem hetekig, mert megfertőzöm. Társaságban nem találkozhatok senkivel, kizárólag 1 ember egyszerre, az is távolsággal. Zárt helyre nem mehetek, így nem ugorhatok fel senkihez és hozzám se jöhet senki. Plázába se enged. Csak nyitott téren lenni, ami nem kocsma vagy étterem terasz. Kezdek teljesen beleőrülni ebbe, de ő csak azt hajtogatja, legyek tekintettel rá meg a szüleire és a saját szüleimre is. Azt mondja inkább legyen ez hónapokig, mint hogy átadjam neki és megszenvedjen vele. De én jövő tavaszig vagy nem tudom meddig, amíg nem enyhül ez nem tudok így élni, hiányzik a nagyobb társaság, iszogatások, dumálások. Nem önzőségből, de szerinten ez baromi túlzás és mentálisan rámegyek. Mit tegyek?

2020. okt. 22. 00:07
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
19-es: akkor a tavaszi karantén után nem kellett volna megszűnni a járványnak? Szerintem akkor jobban megijedtek az emberek és komolyabban vették, mégsem tűnt el a járvány.
2020. okt. 22. 08:22
 22/41 anonim ***** válasza:
53%

Ismerek egy nőt, aki az ellenkező irányba tolja túl a dolgot. Ő most rendelt csipke maszkot, hogy így szabotálja a rendszert. Bár szerintem ő sem olyan szélsőséges, mint a te barátod. Én mindkettejüket kiröhögöm. A helyedben odamennék hozzá és az arcába köhögnék miután azt mondtam, hogy egy tömegrendezvényen vettem részt. Számomra bicskanyitogató az ilyen szélsőséges gondolkodás. Egy ilyen embert biztosan elhagynék.


Csak úgy tájékoztatásul közlöm mindenkivel, hogy a vírus addig nem fog alábbhagyni, amíg a lakosság egy jelentős hányada át nem esik rajta. Mindeközben a vírus is változni fog és a lakosság is szerez egyfajta védettséget. Ezen az oltás tud talán segíteni egy picit, de az sem biztos. Szóval senki ne várjon csodát, ez a buli legalább a következő 1-2 évben még kitart. Ja, és nagyobb az esélye annak, hogy a párodat a rák viszi el a következő 5 évben, mint hogy meghal a koronavírustól, hiába "veszélyeztetett".

2020. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%

Az tényleg fogyaték, ha még nyáron is félt a vírustól, amikor nem kellett az esetszámok alapján.


A veszélyeztetettségről annyit, hogy a nagyszüleim 80 év felettiek és ők is hoztak óvintézkedéseket a maguk védelmében, de nem ilyen fosós kislányok még ők sem, mint a párod.

2020. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ki gyakran a levegőre, parkokba, ahol relative kevés az ember de süt a nap, jó a levegő is, labdázzatok, vagy találjatok ki mást, ez talán segít elűzni a depressziót és a barátodat sem teszitek ki kockázatnak. Ez egy kompromisszum lenne, nem teljesen az amire vágysz, de mégsem a négy fal között gubbasztanátok ami nyomasztó persze több hónapja bezárva lenni. Vásárolj a neten ruhát vagy amit akarsz, sok cég szállít ki ma már szinte mindent meglehet online venni.
2020. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
65%

Joga van félni de arcába köhögni bunkóság, ilyenért volt már bejelentés az első hullám idején is amikor valaki ezzel fenyegetőzött nagy hangon.

Senkit senkinek nincs joga fosósnak és hasonlónak nevezni.

2020. okt. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
51%
Nincs joga? :O De hát szólásszabadság van. *.*
2020. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a problémám, hogy valószínű elhúzódik az egész dolog. Továbbra is hangsúlyozom, hogy nem a bulizgatás és a saját kényelmem a lényeg, hanem az, hogy szerintem lehetetlen akár évekig ennyire szigorú szabályokat betartani, muszáj kicsit eltávolodni az egésztől és megenyhülni, természetesen a legfontosabb szabályokat betartva (maszk, fertőtlenítés, zsúfolt helyek kerülése stb.) De egy pár fős összejöveteltől, főleg nem zárt helyen nem hiszem, hogy ilyen szinten rettegni kéne ki tudja meddig. Tavaszig? Nyárig? Jövő őszig? Beláthatatlan az egész. Főleg ha csak napi 50-100 új fertőzött van (mint nyáron).
2020. okt. 22. 08:31
 28/41 anonim ***** válasza:
64%

Azért fosós, mert a 80+ -os cukerbeteg nagypapám is eljár a gyógyszertárba, az ártézi kútra, a pékségbe, a boltba. De még az egy kézen megszámolható barátaival, haverjaival is találkozik akiket meghív a házukba. Átmegy a szomszéd, múltkor volt egy informatikus a számítógépet javítani, tehát találkozik emberekkel. És ugyanúgy cukorbeteg, magas vérnyomása van, meg még ugye öreg is.


Szóval nem kell teljesen leálljon az élet. Ép ésszel bizonyos keretek közt lehet kockázatot vállalni. Egyéni szinten ez ugyanaz, mint állami szinten, hogy nem kötelező lezárni a teljes országot, mint áprilisban. Magyarul nem kell beleesni egyik szélsőséges végletbe sem.

2020. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
87%
A kérdezőt, az alap korlátozások mellett, a barátja még plusz lekorlátozza, teljesen megértem, hogy ez nem tetszik neki, még abban az esetben is, hogy a srác cukorbeteg. Igazán lehetne kompromisszumot kötni, de erre csak a kérdező lenne hajlandó, ahogy látom, szerintem egyáltalán nem kér sokat. Más családoknál is megoldották a találkozásokat, egyéb programokat, ahol van szintén krónikus beteg, persze lehetőségekhez mérten. Az a baj, hogy a srác itt már átesett a ló túloldalára.
2020. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
15%

Politikusok is elkapják, feltételezem nem egyszerhasználatos maszkjaik vannak, hanem a legmodernebbek és tartják a távolságot elég rendesen, mégis...

Magánügy hogy a 80 feletti nagyapa "nem fél annyira" mint Kérdező barátja. Az egész világon az emberek közti állandó, örökös meg nem értés alapja az örökös hasonlítgatás.

2020. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!