Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom teljesen rá van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom teljesen rá van állva a koronavírusra, kezdek bekattanni mellette. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal a barátom, 25 éves, de erősen allergiás, pollen stb. és cukorbeteg. Emiatt retteg a vírustól, mondván, hogy veszélyeztetett. Soha életében nem volt se beteg, se influenzás. Nyáron próbáltunk kimozdulni, de az is csak félelemben telt, teraszos éttermekbe mentünk csak, de úgy is aggódott. Ősz óta gyakorlatilag megtiltotta, hogy mondjuk egy kocsma kiülős részére üljek valakivel, azt mondta, ha megteszem akkor őt semmibe veszem és nem is hajlandó utána találkozni velem hetekig, mert megfertőzöm. Társaságban nem találkozhatok senkivel, kizárólag 1 ember egyszerre, az is távolsággal. Zárt helyre nem mehetek, így nem ugorhatok fel senkihez és hozzám se jöhet senki. Plázába se enged. Csak nyitott téren lenni, ami nem kocsma vagy étterem terasz. Kezdek teljesen beleőrülni ebbe, de ő csak azt hajtogatja, legyek tekintettel rá meg a szüleire és a saját szüleimre is. Azt mondja inkább legyen ez hónapokig, mint hogy átadjam neki és megszenvedjen vele. De én jövő tavaszig vagy nem tudom meddig, amíg nem enyhül ez nem tudok így élni, hiányzik a nagyobb társaság, iszogatások, dumálások. Nem önzőségből, de szerinten ez baromi túlzás és mentálisan rámegyek. Mit tegyek?

2020. okt. 22. 00:07
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Én mindkettőtöket megértem. Egyrészt a barátod beteg, veszélyeztetett. Megértem a félelmét.

Ugyanakkor igenis FONTOS a mentális egészsége is az embernek. Az emberek a bezártság miatt egyre frusztráltabbak, idegesebbek, türelmetlenebbek egymással, és depresszióhoz is vezethet, ami szintén elég komoly dolog.

Én két dolgot tudok javasolni:

1. Próbáld ki az online tér nyújtotta lehetőségeket. Zoom, Skype, Hangouts, stb. Venni pár sört vagy keverni otthon egy koktélt, és lehet egy jó online sörözést csinálni. Vannak már szabadulószobák is online, meg társasok. Nyilván nem ugyanaz, mint személyesen, de nem sorvadnak el a kapcsolataid, kimozdulsz kicsit fejben, és feltöltődsz.

2. Ha te home office-ban tolod, és van olyan barátod, aki szintén otthon van és alig jár valahova, akkor próbáld megbeszélni a pároddal, hogy csak vele találkozzatok. Ezzel minimalizálva van a kockázat, mégis van személyes kontakt valakivel. Nyilván nem jelent 100%-os védelmet ez sem, de azért minimális a kockázat. Talán ez még neki is megnyugtató lenne.

2020. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!