Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyóssal való probléma,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóssal való probléma, hogyan oldható ez meg?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élünk vőlegényemmel, az esküvőnket szervezzük.

Mivel az esküvő ott lesz ahol ők laknak, vőlegényem azt szeretné, hogy majd béreljek esküvői ruhát helyben.

Én több helyen is megakartam nézni és szerintem ez nem olyan egyszerű dolog, de ő úgy gondolja, hogy majd az anyósommal elmegyek, de én a saját anyukámmal akarok, hisz mindig elterveztem, hogy majd anya-lánya programként segít kiválasztani a megfelelő ruhát.

Szüleim 450 km-re laknak, így anya nem tud csak úgy lemenni, hogy nézelődjünk.


És nem értik meg, hogy nekem ez fontos és hogy én anyával akarom ezt nekem ez szent.


Ami zavar még, hogy a szülei mindenhova jönnek velünk, az étterembe megbeszélni a dolgokat, a díszítőhőz és az összes szolgáltatóhoz és úgy érzem, mintha mi ezt magunktól meg se tudnánk beszélni...


Zavar az is, hogy akárhova megyünk kirándulni párommal mindig fel kell hívni a szüleit, hogy megérkeztünk, majd ha indulunk haza.


Ha a vőlegényem eljön hozzám(szüleimhez) akkor is mindennap telefonál velük és sokszor írkál nekik messengeren és engem ez úgy idegesít...


Nem jön sok időre, hisz ő h-p-ig dolgozik, ált. én megyek több időre, mert nekem csak csütörtökig van suli, de ő nem bír ki 2 napot, hogy ne pötyörésszen.


:((((((


Szomorú vagyok, mikor azt mondja, hogy ő úgy várja, hogy összeköltözzünk, mert én ezt nem tudom elképzelni, hogy ő most ezt tényleg várja, mert annyira a szüleihez van nőve.


Ami még zavar, hogy olyan településen szeretne élni, ami az országban talán majdnem a legrosszabb. Mind gazdasági, mind biztonsági szempontból, de legalább a szülei, testvérei közel élnek.


Tudom nem ez számít, nekem az a lényeg, hogy nyugodt, békés, boldog életünk legyen, nem a pénz a lényeg. Csak kezdek kicsit aggódni, hogy ez így tényleg biztos jó lesz -e.


:((((



Én tényleg őszintén nagyon szeretem őt! És ő is engem tudom! :( csak már idegesít ez az egész, szeretném, hogy mi legyünk kettesben, hogy azt lássam, hogy boldog velem mikor mi úgy ketten vagyunk, tényleg csak ketten. ://///


És az a rossz érzés van bennem, hogy hiába mondja, hogy készen áll valójában nem áll készen.


Két év múlva lenne az esküvőnk amúgy.:)


Tényleg nagyon harcolunk egymásért és szeretjük egymást, másfél éve tart ez a távolság és kicsit nehéz elfogadni ezt a helyzetet!:(



2020. nov. 20. 22:45
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
67%

20as komment is szinte tökéletes! :D

Nem tudom máshogy fogalmazni én se. Bocsánat :D egy elnyomható nőt keresnek aki csak "kussol".

2020. nov. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
80%

Eszembe se jutna hozzá menni egy ilyenhez. A közös élet feltétele a leválás a szülőkről, amit ő még nem tett meg. Nagyon rögös lesz ez így, de gyanítom 2 év alatt benned is sok minden fog változni, te is Nagyon gyerek vagy még.

Ha jól értem te is otthon laksz még, ez esetben kiválasztod majd ott a ruhát, anyukád az esküvő előtti nap felviszi neked (ekkora távolságot biztos nem aznap tenne meg amúgyse), majd esküvő után vissza viszi, ha ti ott maradtok, ahol házasodtok. Ez a legkevesebb.

Igazi aggodalmat az ad, hogy a párod inkább lakik olyan helyen, ahol nehéz munkát találni és azt se fizetik meg, mint egy jobb helyen, csakhogy a szülei közel legyenek. A gyakori telefonálás alapból nem gond, a gond, ha a közös problémáitokat nekik is elmeséli mielőtt veled megbeszélné, vagy ha a szüleitől ellentétes véleményed van valamiben, ami titeket érint, és ő a szülőket követi, nem veled keres megoldást. Ezekre figyelj, és menj hozzá, ha te, a te elképzeléseid számára az elsők (a sajátja mellett egyenloen) és nem a szüleié.

Off: Véletlen nem Dani a párod neve?

2020. nov. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim válasza:
85%
Kérdező állj a sarkadra és költözzetek össze. Az esküvőt hagyjad a fenébe úgyse lesz. Ha mégis belemész ebbe a helyzetbe nagyon meg fogják keseríteni az életedet.
2020. nov. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
69%

" de legalább a szülei, testvérei közel élnek."

Ez egy nagyon-nagyon rossz ötlet.

Te nem egy pasihoz mégy feleségül, hanem anyu kicsi fiához.

2020. nov. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Magyar és természetesen van 450km távolság. Borsod és vas megye kisebb faluja között.
2020. nov. 21. 08:50
 26/59 anonim ***** válasza:
75%

Milyen idősek vagytok? Miért akartok házasodni anélkül, hogy együtt éltetek volna?

Ezek azért nem olyan egetrengető problémák, amiket ne lehetne megoldani. Egy esküvőn vannak csajos dolgok. Ilyen a ruha, a frizura, a smink a koszorúslányok, stb. Miért akarja a párod korlátozni, hogy honnan szerezheted ezeket be?

És miért vannak ott a párod szülei? Ők állják az esküvőt?

Ha jól és értem együtt él a szüleivel. Én így nem tartom olyan vészesnek, hogy bejelentkezik, hogy épségben megérkeztetek valahova, vagy éppen most indultok.

Oké, az ő családja közel lenne a lakhelyetekhez, de mivan a tiéddel? Ez nem érdekli?

2020. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
59%

Bocs kérdező, nem akarlak megbántani, de innen látszik, hogy akik világra szóló esküvőt szerveznek, általában valamit kompenzálni akarnak. Ti ez esetben a szar kapcsolatotokat. Mert hogy ez az, nincs rá jobb szó. Minek 2 éven át szervezni egy esküvőt? Minek? Nem is lehet rajta mit szervezni. 2 év alatt bediliztek és szakítotok. Lehet 2 év múlva már nem is tetszik az adott ruha, akkor kezded az egészet elölről? Ha nem lenne nektek fontos a látszat, összeházasodnátok szűk keretek között és kész, de fontos, megmondom miért: kompenzálni akarjátok, hogy a vőlegényed a szülei pici babuskája és az is marad, továbbá azt is, hogy te ebbe beletörődsz, meg abba is, hogy szomorú, keserű életed lesz mellette.

Nyilván falra hányt borsó még, de remélem valamennyire a lelked mélyen azért elgondolkodsz ezen és majd évek múlva visszagondolsz, hogy valaki megmondta. Ez a csávó nem szeret téged, ezt innen Pest megyéből reggel 9 órakor az ágyból, kávéval a kezemben, kutyás pizsamában megmondom neked.

Még egyszer jelzem, nem bántásnak szántam.

2020. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
57%
Ja és ne mondd, hogy ő nagyon harcol ezért a kapcsolatért, mert akkor nem csüngne a szülein, megoldaná az összeköltözést és 30 nap múlva elvenne feleségül..
2020. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket. :)

Mindenkiét aki esetleg ellenem, aki ellene vagy bárki ellen volt, mert amúgy mindenkinek igaza van.

A ruha bérlésből az anyukáját nem akarom kizárni, de a saját anyukámat sem és ha választhatok, akkor inkább az anyukámmal tenném meg, mert ő majd kitudja választani az öltönyt a fiával. Meg nővérem is van. Ha ennyit meg tehetek, ha egyébként az ország másik végén akarok majd élni a szüleimért, akkor megteszek ennyit.


Az esküvőt félig az én, félig az ő szülei állják. Illetve a ruhámat én a ruháját ő, meg nyilván a gyűrűket mi.


Nekem a nővérem esküvője olcsóra sikerült, egy kicsi vendéglátóba.

Az ő tesójáé dupla annyiba és párom nem akarja, hogy ott legyen, ahol a tesómé, mert szerinte az a hely nem szép hiába olcsó és hogy egy esküvő egyszer van az életben.


Igazából megkerte idén év elején a kezemet és beszéltük, hogy az esküvő egyetemem elvégzése után szeretnénk.


Beszéltük jó volna hamarabb osszekoltozni, de mivel en messze tanulok, nekem levelezos se megoldas, hogy hetente utazzak hetvegere az oraimat meghallgatni. Mivel 2022-ben vegzek ezert csak onnantol tudunk egyutt elni. Es akkor leszek 25 éves ő pedig 26 éves.

Kozos celjaink vannak egyebkent. Szeretnenk gyermekeket es egyutt elni. Ő ott dolgozik és nem tud ide jonni h itt hamarabb osszekoltozzunk, vagyis nem akar a szulei miatt. Szulei sokszor elmondjak, hogy ne hogy megtetszen neki ez a kornyek...


Csak tudjátok nekem néha az a sok, hogy én tobbet vagyok náluk, szeretnek engem nagyon egyebkent meg kedvesek velem nagyon. De néha sok nekem, hogy mindent veluk csinalunk. Tv-t nezunk veluk, veluk reggelizunk, ebedelunk, vacsorazunk, most hogy karanten van az egesz napot kb. Veluk toltjuk es ha elmegyunk 20 km távra es tavol vagyunk 2-3 órára, mert elmentunk egy boltba akkor is telefonal a szuleinek hogy megerkeztunk vagy indulunk.


Nekem sok, sok hogy nem tudom sose parom meglepni. Ha jon hozzam ritkan akkor nagyon orulok es mindent megteszek, hogy bemutassam, hogy amugy ugyes vagyok ilyet sutok, olyat sutok, otthon szabadabban mozgok, vagyis maximálisan, itthon gyakran fozok es gyakran sutok. És mosogatok, mosok, takaritok es minden hazi munkaban reszt veszek.


De hát ugye ő ritkábban tud jönni, míg nekem nincs suli már pénteken így én gyakrabban jövök.


Na ő havi 1x vagy 2 havonta jon

Én meg 2 hetente es nem keveset vonatozom:/


Szuleivel mindig vitazik, ha jon, mert hogy neki miert kell mennie ilyen messze, meg hogy meg a vegen megtetszik neki ez a kornyek es ide koltozunk. Nem ertik meg, h leszarom, hogy megtetszik -e neki ez a kornyek, csak néha nekem is jó erzés lenne, ha a vőlegényem jönne kérdés nélkül szívből gyakrabban úgyhogy abba senki nem szól bele neki.


Én ha megyek mondom anyának, hogy anya megyek. Ő azt mondja rendben, vigyázzak magamra és hogy szeret engem és megkérdezi mikor jovok vissza mondom 4 nap mulva es mondja, hogy rendben, vár vissza szívből.


Ez a problema csak akkor fog megoldodni tudom, ha osszekoltozunk.


:(


Azert ott lesz az eskuvo, mert a mi rokonjaink is ott elnek, mert mi ott eltunk, csak szuleim munkaja mistt koltozrunk az ide, illetve nagyon rossz kornyeken eltunk. Testveremek is idekoltoztek szuleimhez kozeli varosba jobb munkalehetoseg miatt.



Parom mernoknek tanul, ugyhogy szerintem kap majd ott is jol fizeto allast, nekem is valoszinuleg lesz allasom, mert olyan szakmat tanulok, amibol hiány van, de ezen nem is idegeskedem, mert nem a pénz a lényeg nekem, hanem az hogy azert jo lenne, ha a kornyek szep lenne, nem mindig az elet untsagot lássuk es halljuk, mert az en kornyekemen ez megy. Voltam lent tesom eskuvoje elott kormosnel meg fodrasznal( nem szoktam kormoshoz jarni, meg fodraszhoz se egyebkent..)


Mondtak, hogy itt egyre rosszabb a helyzet semmivel se jobb, mint 2 eve miota nem elunk itt.


Ketto egymastol fuggetlen ember panaszkodott, pedig ok jol keresnek, sok vendeguk van, meg latszik, h magukra igenyes, jol oltozott felnott nők és még is elégtelenek a kornyekkel, párom meg itt akar élni velem majd.

2020. nov. 21. 09:22
 30/59 A kérdező kommentje:

Az eksuvo helyszint a szulei is akarták.

Így szüleimtől én nem akarok tobbet kerni, mivel dupla annyit kellene fizetniuk mint tesomnak, ugyhogy a maradekot parommal fizetnenk ki....

2020. nov. 21. 09:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!