Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm szórja a pénzét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szórja a pénzét márkás dolgokra de nekem segít?

Figyelt kérdés

A barátnőm műkörmösként dolgozik amivel semmi gondom nincsen. Van neki érettségije egy pincér szakmája és 3 éve műkörmösként dolgozik. Kb 4 hónapja élünk együtt és előtte nem tűntek fel ezek a dolgok amíg összejártunk főleg mert mindig ő jött hozzám ritka kivételeket leszámítva.


Szóval... az a helyzet, hogy nagyon sok pénzt költ ami engem zavar. Én nem tudom hogy honnan van neki ennyi pénze, de 310 ezer forintot keresett legutóbb vagyis ennyi volt a számláján. És ennek a nagy részét hülyeségekre költi el. Például rengeteg márkás ruhát vesz. Van neki kb 10 kabátja amiket alig alig hord. A cipőiből nincsen sok kb van 10 pár ebből is, de van 60-70 ezer forintos cipője. Márkás táskák fingom nincsen milyen meg tele van sminkes cuccokkal a lakásunk. Kajára alig költekezik, ha igen akkor is ő sokszor organikus,bio cuccokat amik megfizethetetlenek nekem állandóan.


Úgy volt, hogy közös kasszán vagyunk, de neki ez annyit jelent,hogy a rezsibe beszáll meg ha kell kaja akkor ő elkészíti nekem, de a vásárlást én csináljam és hát az meg az én pénzemből ugye. Én bevallom nem sokat keresek kőmüvesként. Kb 170 ezer ftot keresek néha elérem a 200-at, de egy évben van ilyen 2x max.

Nekem alig marad pénzem a hó végére (kaja,benzin, rezsi) ő meg vígan elvan és még dolgoznia se kell igazából. Itthon dolgozik és a lakásunk 10 órától este 6-ig csajos partys hely. Nem zavar pont dolgozom ebben az időben. De vannak képek amiket pl posztol és láttam, hogy közben traccsparti,filmezés is megy. Ő is szokta mesélni vannak olyanok akik régóta járnak hozzá és munka után még a kanapé előtt nasiznak,fagyiznak,filmeznek. Neki ez a munkája. Van, hogy hétvégén is csinálja így napi 5-6 vendége szokott lenni és 4000-5000 ft elkér, de most pl valaki extra valamit kért meg ilyen olyan díszet dolgot és 8000 ftot kért egy vendégétől.



Nem tudom hogy beszéljem ezt meg vele meg egyáltalán szabad e ilyet. Néha jó lenne ha beszálna másba is. Nem autózik, de akkor is együtt élünk és néha néha viszem kocsival őt. A tankolásba mégse száll bele.


Más panaszom nincsen rá. Mindig rend van, elmosogat,megfőz, csak ez a pénzes ruhás márkás dolog tök gáz meg mintha nagyzolna is vele. A telefonját 2x cserélte le az elmúlt fél évben. Természetesen iphone nem előfizetéses. Nem! Simán otthagy 200 ezer forintokat egy telóért aztán megunja és oda adja a tesójának vagy a neten eladja. Nekem meg egy samsung telefonom van évek óta. XD


Ti hogyan beszélnétek meg egy ilyen problémát? :/ jó lenne pár tanács még sosem voltam hasonló szituban.


F/27 N/24


2020. dec. 9. 10:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem neked inkább a bajod, hogy irigy vagy. Persze, értem, hogy idegesít, hogy többet keres, neked meg nem marad, de ezt meg kéne beszélni normálisan, hogy neked ez így nem oké. Vagy arányosítsatok. De ne haragudj, ha mást eszik, akkor a te kajádba miért szálljon be? Főleg, hogy még el is készíti neked. És nehogymár azt sajnáld, hogy ha marad két korty a tejből, megissza, különben megromlana, és ki kéne dobni... Inkább értékelnéd, hogy annak ellenére, hogy mást eszik, elkészíti a tiédet. Főleg, hogy még pluszban azt is írod, hogy a vegyszerek nagy részét ő veszi - azok is eléggé drágák. Így még simán az is kijöhet, hogy anyagilag több mindennel száll be a kapcsolatotokba, mint te.


Ráadásul gyerekes vagy, inkább itt puffogsz gyakorin ahelyett, hogy amikor azt mondja, besegít majd a nyaralás árába, nyíltan megmondd, hogy te nem tudsz félretenni egyáltalán. Ti beszélgettek nyíltan a pénzügyeitekről? Tudja pontosan, milyen helyzetben vagy? Beszéltetek esetleg arányosításról?

Sőt, ha ennyire rosszul vagy fizetve, akár te is kereshetnél másik munkát.

Mert amúgy abszolút az jön le abból, amit írsz, hogy te valójában irigy vagy, és ahelyett, hogy ezt bevallanád, inkább kerítesz egy indokot, ami miatt szidhatod. Irigyled azt, hogy élvezi a munkáját, hogy többet keres nálad, és olyan munkát csinál, amit szeret.

És tényleg jó lenne amúgy, ha azokat a plusz munkákat is értékelnéd, amiket belefektet a kapcsolatba, mint a főzés meg a takarítás.

2020. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is inkább arról van szó, kérdező hogy féltekeny vagy (még ha be se vallod) a barátnődre. Mert többet keres, mert van lehetősége, pénze félrerakni. De ez nem fair.


Arról nem ő tejet hogy TE nem keresel annyit mint ő.


Tanulj (majd) valami mást is, igyekezz fejleszteni magad, igykezza azért hogy többet tudj keresni. Nem a másikat kell hibáztatni, mert te nem keresel eleget..

2020. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
74%

szóval van egy nőd aki:

dolgozik, sok pénzt keres, mos, főz, takarít, csinos is mert szereti a szép ruhákat sminkeket

hátránya hogy szerinted jobban kelelne figyelni a felesben fizetésre hogy tényleg kb semmi pluszba ne kerüljön neked anyagilag és jó lenne ha pénzügyileg tudatosabb lenne, mert azt a pénzt lakásra, vállalkozásra is fordíthatná.

Egyet mondhatok, szerencséd, hogy ilyen buta és nem tudatos pénzügyileg, mert végülis egy szép, csinos, sokat kereső, házias nő, aki kijavítva a hibáit még félre is tudna tenni, lakásra, vállalkozásra, miért is kéne összejöjjön egy keveset kereső kőművessel, miközben mindent felesben magára kell fizetnie és nagy valószínűséggel majd az ő pénze menne többnyire a gyerekre családra, mert a pasinak nincs elég?? Miért nem egy jobb pasival jönne össsze, egy 300-400 ezret kereső mérnökkel mondjuk? Hisz ő is alig valamivel keres alatta, plusz mint mondtam ha spórolna, akkor neki is lenne vagyon, mint egy spórolós mérnöknek, tehát ez a nő nincs veled egy szinten, de azért van veled mert buta és valószínűleg még szeret is. Nagy jövőt azért nem jósolok, mert végsősoron a pénz fog dönteni és minden nő olyan pasira vágyik, aki több pénzt keres nála...

2020. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, hogy összeillő páros lennétek. Szerencsétlen csajt még le is akarod húzni, mert irigy vagy rá, hogy többet keres nálad.


Azt is írtad, hogy nem kifejezetten közös kasszán vagytok, csak feleztek mindent. Ha ez a helyzet, akkor az ég világon semmi közöd hozzá, hogy a maradékot mire költi. Az ő fizetése az ő dolga.


Ahogy olvastam még az étkezésetek se közös, ő megveszi magának amit ő akar enni, te meg megveszed amit te, és még van olyan jófej, hogy meg is csinálja neked. Ha ennyire zavar, hogy néha beleiszik, beleeszik a cuccaidba, akkor szerintem ennyit jelezhetsz neki, hogyne a te cuccaidat fogyassza. Persze ez csak akkor érvényes, ha te se ettél bele SOHA egyszer se az általa vásárolt(szerinted méregdrága) dolgokba, mert ha igen, akkor ez sem jogos.


Van köztetek egy hatalmas anyagi szakadék, ez tény és való. De nyilván nem kell neki többet belefizetnie nálad semmibe, csak azért mert többet keres, pont ez a felezés lényege. Meg különben is miért tenné? Hogy jobban érezd magad? Szerintem csak ezért nem fogja, nem érné meg neki, és ezt meg is lehet érteni. Ha neked kéne többet belefizetni akár a mostani felállásba is, neked sem tetszene.


Azt is mondtad, hogy a barátnőd utazni akar. Ha a drága cuccokat megveszi magának, akkor valószínűleg ezt a vágyát is be akarja majd teljesíteni, akár mész vele akár nem. Szerintem ezzel is számolnod kéne, és nem azon fennakadni, hogy a "felét fizetné vagy besagítene" neked, mert nyilván az egészet nem fogja állni neked, legalábbis szerintem a leírtak szerint. Valószínűleg elvárna egy kis hajlandóságot, hogy akarsz-e bele invesztálni, vagy nem.


Szerintem amúgy vagy próbáld meg elfogadni az anyagi különbségeket, vagy szakítsatok és keress olyan lányt akivel közel azonos a fizetésetek. (Egyébként ha én ezt a panaszkodást a párod helyében meghallanám, előbb dobnálak ki, minthogy te szakíthass. Elég undok egy hozzáállás ez, hogy ha neked kevesebb van legyen neki is kevesebb...)

2020. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
77%
#33: Na ja. Erre majd a csaj is rá fog jönni, hogy kaphat sokkal jobbat a kérdezőnél.
2020. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!