Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig elvárható, hogy elmenje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig elvárható, hogy elmenjek, hogy visszatartsam egy nőhaveromat az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés

Felnőtt, többdiplomás nő az illető, és viszonzatlan szerelem miatt már 10 kilót fogyott (most 40 kiló sincs), hetek óta alig alszik és kényszeresen leskelődik a szerelme után és zaklatja, miután világosan el lett utasítva (szerinte persze van még remény). Más témája sincs, mint ez, és mar minden barátja elfordult tőle, mert ha valaki felhozza, hogy lépjen túl, akkor agresszívan reagal. Kb. én vagyok az utolsó aki még meghallgatja és próbálja kirángatni ebből, de sikertelenül. Én egyébként férfi vagyok és csak haverkent tekintek rá, nem nőként.


Azt mondja, hogy ha nem tudja visszahódítani akkor kinyirja magát. És próbálom rávenni h menjen pszichológushoz de nem hajlandó.


Ha egy ponton azt mondom, hogy ok, akkor csinálj, amit akarsz, és én is ráhagyom, letiltom a telefonját, akkor rossz ember vagyok?



#Szerelmi bánat, fogyás, zaklatás
2021. jan. 7. 23:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%
Be lehet vitetni a pszichiátriára ha öngyilkosság gyanúja merül fel. Tapasztalatból írom, az egyik családtagom keményen küzdött a depresszióval, míg végül a háziorvos segítségével befektették a pszichiátriára. Ennek kellene utána járnod, hogyan működik, mi a menete. Sajnos én nem tudom, mert mikor ez a rokonomma ltörtént még gyerek voltam. A lényeg, hogy nyilván nem akar majd bemenni és tiltakozni fog, és nem fogja megérteni hogy neki akarsz segíteni ezzel. A hirtelen és nagymértékű fogyás depresszióra utal, ami tényleg nem játék, + az öngyilkossági fenyegetőzés önmagában is veszélyes. Keresd fel esetleg a háziorvosát és kérj tőle tanácsot, mit tehetsz ilyen helyzetben. Azt gondolom ehhez már te kevés vagy, mármint hogy érdembentudj neki segíteni, itt már be kell vonni szakembereket is.
2021. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
68%
Ez úgy működik, hogy mondjuk kihívod rá a mentőket azzal, hogy öngyilkos akar lenni a barátnőd. Ők ilyenkor kijönnek. Megkérdezik a barátnőt, hogy tényleg öngyilkos akar e lenni. Ha ő azt mondja, hogy igen, akkor "akarata ellenére" is bevihetik a pszichiátriára és bent tarthatják (ami pár nap, esetleg két hét, kap gyógyszert). Ha viszont azt mondja, hogy nem, akkor nem vihetik be, mindegy hogy ki mit mond. Az ő szava számít. Illetve a tettek, tehát ha megkísérelt öngyilkos lenni. Szóval ezzel a bevitetem a pszichiátriára dologgal vigyáznék, mert visszájára is elsülhet. Elmérgesedhet a viszony, hozzáteszem joggal.
2021. jan. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Miért gondolja hogy van még remény? Gondolom valami indoka van rá, esetleg azt hallgasd meg, mert ilyenkor a barátok amúgy hajlamosak kárörvendeni. Ha nem nézed hülyének azt a meglátását hogy van még remény, akkor legalább te nem idegesíted. Pl lehet azt gondolja hogy a pasi besértődött valamin amiről te nem tudsz, mert nyilván kárörvendő embernek elmagyarázni se tudja. Ha meghallgatod, majd magától kitalálja hogy most akkor mennyi az esélye annak a reménynek. Nem kell egyből lefikázni a logikáját, illetve igen, az a fránya káröröm, de most fogd vissza magad az érdekében.
2021. jan. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
Még esetleg annyi a kérdésem, neked van diplomád? A társaságnak? Az exnek? Csak mert nem értem miért volt fontos kiemelni a diplomáit. Ha még irigységről is szó van, az ég óvja tőletek a nőt.
2021. jan. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
29%
Írtad hogy 40 kg sincs. Ez is elég indok lehet arra, hogy jelezd háziorvosnak vagy másoknak: nincs jó állapotban és aggódsz érte.
2021. jan. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
53%

10, mert rosszul vam megírva a szavazás. Én például teljesen máshogy definiálom a rossz ember fogalmát...


Nem rossz ember attól, hogy nem bírja tovább a tudatot, hogy hiába igyekszik segíteni, falakba ütközik, de nem szép dolog otthagyni valakit egyedül a gödörben. Bajban mutatkozik meg ki az igazi barát. Ez valahogy mára már elfelejtődött és az emberek csak akkor kellenek egymásnak ha minden rózsaszín. 😞

2021. jan. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%

Ha lelkileg felőröl akkor magadat kell menteni. S lépj tovább.


Nekem is volt még iskolából skizofréniával pszihiátrián kezelt varátnőm. Évekig jártam hozzá, másik megyéből, amikor bekerült a zártra, láttogattam otthon is. Elmentem a septében meghívott esküvőjére is. De a végén már nagyon belefáradtam, hogy ebből sosem lesz már az a barátság, de a felszínen normális sem. És a végén az én lelkem is picit ráment, hogy én neki mibdig ott voltam, ő viszont nekem ő sosem állt mellettem, részben a mentális állapota miatt.


Szemét vagy nem szemét dolog, de nekem is csak 1 életem van.

2021. jan. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagy rossz ember. A saját hülyeségétől csak önmaga tudja megmenteni magát.

De ha megtörténik a baj, akkor úgyis magadat fogod okolni.

Tudom, átéltem hasonlót.

2021. jan. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
Szólj a szüleinek vagy valamilyen családtagjának, te meg tiltsd le mindenhonnan. Én nem tartanám ilyen kattant emerrel a kapcsolatot, nem az én felelősségem az élete. A családjának kell vele foglalkoznia.
2021. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanezt megéltem egy lány barátommal, csak ott közbejátszott a kábítószer is.

Megismert valakit, hónapokig összejártak szexelni, a srác hitegette, a lány beleélte magát. Emellett elkezdett a sráccal tolni ezt-azt, mindketten vendéglátásban dolgoztak éjszaka, nem volt nehéz szerezniük. A srác végül kidobta, mert túlságosan ragaszkodónak tartotta a lányt. A lány ezután hónapokig írt neki minden platformon, ha letiltotta új profilt csinált, elment a munkahelyére és kézzel írt leveleket hagyott ott neki, a lakásához odament... elmebeteg lett kb... A barátait sorra marta el maga mellől mert megállás nélkül csak panaszkodott de a tanácsra megsértődött, nem járt már el sehova velünk, facebookra elég para posztokat rakott ki (pl "Elnézést, hogy ilyen lettem. Nem fog sokáig tartani" meg hasonlók)... Egyszer megkértem, had menjek át beszélgetni hozzá, csak kettesben. Rá akartam igazából nézni, hogy jól van-e.

Szintén 40 kiló alá fogyott, amúgyis vékony lány volt de mikor átmentem és átöleltem éreztem a hátánál a csontjait, beesett volt az arca és be volt vérezve a szeme. Megkérdeztem mi történt, azt mondta poénból megpróbálta megfojtani magát egy párnával...

Könyörögtem neki hetekig, forduljon orvoshoz, mellette leszek mindenben csak kérjen segítséget. Nem akart. Végül tőlem is elhatárolódott, nem válaszolt már az üzeneteimre se, ezért odamentem a lakásához és felcsöngettem. Senki nem nyitott ajtót, bíztam abban, hogy csak nincs itthon, odamentem másnap is. Szintén semmi.

Mentőt hívtam, mert attól féltem megölte magát. A mentők az ablakon keresztül jutottak be a lakásba mert belülről bevolt zárva. Eszméletlenül feküdt egyébként, de élt.


Zárt osztályra berakták, ha jól emlékszem 2 hónapot volt bent, de lehet többet. Leszedálták, elvették tőle a telefonját. Párszor bementem hozzá látogatni, de nem akarta látni.


Azóta amúgy nem beszéltünk, de tudom, hogy jól van, mert szoktam nézni facebookon az adatlapját. Él szerencsére, munkahelyet is váltott és mikor néha néha felrak 1 képet azon jobban is néz ki sokkal, talán hízott is picit.


Nekem a tanulság az volt, menj amíg tudsz azért, akit szeretsz. Ha már nem tudsz, éreztesd magaddal azt, hogy te mindent megtettél.


22N

2021. jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!