Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig elvárható, hogy elmenje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig elvárható, hogy elmenjek, hogy visszatartsam egy nőhaveromat az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés

Felnőtt, többdiplomás nő az illető, és viszonzatlan szerelem miatt már 10 kilót fogyott (most 40 kiló sincs), hetek óta alig alszik és kényszeresen leskelődik a szerelme után és zaklatja, miután világosan el lett utasítva (szerinte persze van még remény). Más témája sincs, mint ez, és mar minden barátja elfordult tőle, mert ha valaki felhozza, hogy lépjen túl, akkor agresszívan reagal. Kb. én vagyok az utolsó aki még meghallgatja és próbálja kirángatni ebből, de sikertelenül. Én egyébként férfi vagyok és csak haverkent tekintek rá, nem nőként.


Azt mondja, hogy ha nem tudja visszahódítani akkor kinyirja magát. És próbálom rávenni h menjen pszichológushoz de nem hajlandó.


Ha egy ponton azt mondom, hogy ok, akkor csinálj, amit akarsz, és én is ráhagyom, letiltom a telefonját, akkor rossz ember vagyok?



#Szerelmi bánat, fogyás, zaklatás
2021. jan. 7. 23:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
54%

Alapvetően én az a típus lennék, aki a legutolsó ismerősért is odaadná a fél karját, de rájöttem, hogy nem szabad, mert engem őrölne fel. Szóval, ha ilyen szituáció van, ezeket a dolgokat veszem figyelme:

1. Mennyire áll közel hozzám. A páromért meg a legjobb barátomért ezerszer több mindent megteszek, mint egy random haverért, akivel havonta egyszer beszélünk.

2. Alapvetően, nem ebben a szituációban, hanem amikor rendben van, én mennyire számíthatok rá. Ha tudom, hogy ha én vagyok rohadt állapotban, akkor ő mellettem áll és segít, én is megteszem. Ha nem, én nem mászok bele mélyen: meghallgatom, bólintok, tanácsot adok, aztán továbblépek.

3. Mennyi hajlandó tenni magáért, mennyire fogadja meg a tanácsaimat, mennyire igyekszik kimászni a gödör. Ha nem tesz érte, csak heteken, hónapokon át nyafog, nem megy szakemberhez, stb., én nem vagyok hajlandó energiát fektetni a másikba.


Nem egyszer megtettem, én voltam mindenkinek a lelki szemetese, legutóbb a legjobb barátnőmmel. Több mint egy éven át próbáltam kivakarni a kakiból, ha én nem vagyok, bennemarad egy bántalmazó kapcsolatban. Tropára ment az első közös szilveszterem a párommal, mert más sem csináltunk, csak őt próbáltuk kivakarni a depressziójából. Nekem volt egy nagyon csúnya magànéleti válságom ebben az időben, szinte tök egyedül kellett megbirkóznom vele, mert ő továbbra is x meg y random pasik után sírt. Mindenben támogattam, segítettem, meghallgattam, de sosem hallgatott rám, ment a maga feje után. Több mint egy év után besokalltam, és azt mondtam, nem akarok vele többet beszélni, nem nézem végig, ahogy szétcseszi az életét, mert rámegy az én mentális egészségem, más emberi kapcsolataim rovására ment az ő barátsága.


Az életéért elsősorban mindenki saját maga felelős. Nem gondolom, hogy bárkinek a saját életét be kéne áldoznia valakiért, aki annyira nem képes saját magáért, hogy szakember segítségét kérje. Vagy egyáltalán, hogy beismerje, hogy baj van. Szép dolog ez a bajban ismered az igazi barátod, ezzel egyet is értek, de rohadtul más az, ha valakit éri egy tragédia, amiért összeomlik, az ember mellette van, segít, és ha lassan is, de az illető igyekszik kimászni a gödörből, és ha hosszú idő után, de sikerül. És más, amikor te egy nap alatt sokkal többet teszel a gödörbe zuhant ismerősért, mint ő saját magáért, és ez tartósan így is marad.

Neked kell mérlegelned, hogy ez az ember mennyit ér, mire számíthatsz, hajlandó-e tenni magáért, vagy csak panaszkodik.

2021. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
18%
Van olyan barátnőm, aki már nem élne, ha egy közös barátnőnk nem ugrott volna, amikor szükség volt rá. Őt hívta fel begyógyszerezve, aki éjszaka elrohant hozzá és kihívta a mentőket. Azóta én annyit teszek, hogy minden évben karácsony táján meghívom magunkhoz, olyankor nálunk is alszik. Mert akkor kísérelte meg az öngyilkosságot az édesanyja halála után. Őt egyébként az mentette meg, hogy a közös barátnőnk adott neki egy kiscicát, aki 14-15 éven át a társa lett. Azóta egy olyan periódusáról tudok, amikor utólag bevallotta, hogy vett be valamit, de akkor nem szólt senkinek, csak aludt egy nagyot. Akkor én értesítettem a közelebbi családtagjait. Sajnos nem egyszerű, mert felnőtt ember és egyedül él. Volt egy fél év, amikor mindenkit elmart maga mellől, akkor elengedtem, mert lehetetlen volt hozzá közel kerülni. De azt gondolom, én nem tettem meg mindent érte. Szerencsére kijött ebből az állapotból. Neki nagyon nehéz gyerekkora volt, amikor meghalt az anyukája, akivel egyébként pont a gyerekkora miatt nem volt jó a viszonya, teljesen magára maradt. Ezt kellett feldolgoznia a halála után és addig kellett rá vigyázni nagyon, amíg meg nem tanult egyedül élni.
2021. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
58%

Ha úgy érzed, hogy már nincs több eszköz a kezedben, akkor engedd el. Nem veheted a válladra más emberek problémáit olyan szinten hogy te is belebolondulj.

Nincs a nőnek családja? Szülők, testvér? Hátha valaki kézen fogná és berángatná a kórházba, ha tetszik neki ha nem.

2021. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
68%

Magyarázd meg a nőnek hogy 2 lehetősége van. Az éhségsztrájkja miatt rosszul lesz, erről te videót küldesz a szerelmének, aki meghatódik és boldogan élnek míg meg nem halnak. De ez inkább ilyen spanyol sorozat forgatókönyv, az életben nem létezik.


Második lehetőség: eszik rendesen, alszik, dolgozik, leszarja a pasit, sőt megjelenik a konkurencia is, aztán a pasi majd fél év múlva elkezd nyomulni hogy mi van már nem is érdekli a csajt? Ez sokkal gyakoribb eset.


Ti jóban vagytok amúgy az ürgével? Vagy ez ilyen titkolt kapcsolat volt?

2021. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Köszi a sok lelkiismeretes választ! Mindegyiket!
2021. jan. 15. 01:12
 26/34 A kérdező kommentje:

13:

Azért gondolja, hogy van remény, mert minden 5-ik esszéjére, amit ir az illetőnek, kap egy pár szavas választ, amiből ő persze mindig a reményt olvassa ki. Objektív szemmel le van koptatva, a vak is látja.

2021. jan. 15. 01:14
 27/34 A kérdező kommentje:

14:

A diplomát csak azért említettem, mert ez azt jelenti hogy hallgatott egy minimális pszichológiát, tudhatja, hogy van, amikor az ember nem ura a cselekvéseinek, és van az a pont ahol segítséget lehet és kell kérni. Meg hogy egyébként egy tájékozott, gyors felfogású nő. Csak épp az elutasítást képtelen felfogni és tartással elfogadni.

2021. jan. 15. 01:17
 28/34 A kérdező kommentje:
19: a szüleivel a viszonya törékeny, nem merek nekik “arulkodni”, nehogy csak újabb szemrehányást kapjon tőlük a “jellemgyengesége”, “akaratgyengesege” miatt.
2021. jan. 15. 01:22
 29/34 A kérdező kommentje:

20:

Néhány elemet leszámítva kísértetiesen hasonló a folyamat.. :s

2021. jan. 15. 01:25
 30/34 anonim ***** válasza:
A pasija diplomás, és szószátyár? Mert lehet hogy szegény agyilag zokni, vagy csak introvertált, és ha akarna se tudna többet kipréselni magából pár szónál, pláne írásban. De ha amúgy más esetekben a pasi regényeket is lazán kiráz a billentyűzetéből, akkor tényleg valószínű tudna csak nem akar.
2021. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!