Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg élősködő vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg élősködő vagyok?

Figyelt kérdés

Decemberben szakítottam a volt párommal, azóta epét hány rám mindenkinek. Soka közös ismerős, barát. 21 évesen ő volt az első pasim, 5 évet voltunk együtt. Azt mondja hogy ő kikupált engem, most meg lelépek. Megcsináltatta a fogaimat (pótlás, fogszabályzó), beiratott iskolába (OKJ, nyelviskola), lett szakmám. Hogy nem szabad a törött szárnyú madarat meggyógyítani mert elrepül.


Ez mind igaz. De én közben egyetlen pillanatra nem gondoltam hogy kihasználom őt. Ezeket ő ajánlotta fel és mi tényleg közös életben gondolkodtunk. (Ő fizikai munkás, jól keres.) De ebben az 5 évben megváltoztam, már mást szeretnék. Tetszik az egyik kollégám az új munkahelyemen és emiatt rájöttem hogy más életre vágyok.


Ez élősködés ahogy ő mondja? Mert most mindenkinek ezt mondja, próbál lejáratni! Mit tegyek, mit mondjak neki?



2021. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
64%

Figyi

Ez az 5 év alatt volt

Fiatal voltal mint most is igazából. De ő ezt vállalta. Semmi se garancia semmire

Rájöttél h nem csak ő az egyetlen ffi a világon.


Ne fogalkozz vele

2021. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
11%

Élősködő az eltartott

Ingyen még hozzá

2021. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem nem szép dolog, hogy kifizeti mindened, "kikupál", aztán lelépsz, de az sem szép dolog, hogy szakítás után minden költséget felemleget, amit elvileg ő ajánlott fel és szívesen fizetett... Én a helyedben felajánlanám, hogy kifizetsz valamennyit vagy az egészet (te tudod, mennyit tudnál fizetni), és akkor ebből a szempontból békés lehetne az elválásotok.
2021. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
73%

Az ex párod rendkívül anyagias.

Ezeket nem számolhatja fel neked utólag.

Én úgy gondolom, pedig F vagyok, hogy az 5 év alatt te is adtál neki sok pluszt, azért is járna valami.

Benne van a pakliban a válás, ha nem házas az ember, még inkább.

Szerintem nem kell vissza adnod semmit, pláne ha ezeket ő ajanlotta fel annak idején.

2021. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
66%

Semmit nem tudsz tenni.

Egyedül a tanulság az, amit levonhatsz, méghozzá az, hogy havi egy vacsorameghíváson kívül ne fogadj el többet. Meg persze az, hogy ne úgy álj bele az anyagi kérdésekbe egy néhány éves kapcsolatban, hogy úgyis együtt maradtok. Kalkuláld bele a szakítás eshetőségét.

2021. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se kell

Ő adta neked es kész

Fogadja el h vége. Főleg ha már nem szereted miért is kéne vele lenned


3as ne haragudj már meg

De miért ne léphetne le??

Kötelessége vele lenni élete végéig???

2021. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek változnak, ez ellen sokat nem lehet tenni.

Adni úgy és annyit kéne, amit nem bán meg az ember később. Az exed szempontjából igaz amit mond, de nem túl elegáns ezzel rosszhíredet kelteni. Innentől te is levonhatod a tanulságot, hogy ezzel jár ilyen értékű "ajándékokat" elfogadni.

Élősködőnek nem mondanálak. Azt az egyet te tudod milyen szándék van a szívedben. Ha őszinte szeretetből voltál az exeddel, akkor nincs mit felróni ellened. Ha érdekből voltál vele eddig, akkor te is csúnyán viselkedtél. Mivel a te szándékaid más nem ismerheti, ezért én nem is ítélkezem.

2021. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
65%

”Tetszik az egyik kollégám az új munkahelyemen és emiatt rájöttem hogy más életre vágyok."


Nemtudom érted-e, de 5 év, plusz a beléd fektetett idő, pénz, energia ha csak ennyit ér, hogy hopp jön vki és megtetszik és te rájösz(?) más életre vágysz(?) az benne okoz olyan érzéseket, h felesleges volt, nem érte meg, ez a hála ugye. Az a baj nálatok h sosem lehet tudni mikor léptek le egy minimális impulzus hatására, eldobva mindent ami közös volt. Az h 5 év neked ennyire maradandó h egy ismeretlen akárki miatt fogod és eldobod..na hagyjuk

2021. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
69%
Ha mindezt egy éves kapcsolatban adta volna, még talán, talán igaza lenne. De öt éves kapcsolatban nem. Nehogy mindent jegyezni kelljen már egy kapcsolatban, mennyit költött ránk a másik, hogy szakításkor vissza tudjuk adni.
2021. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem iszonyat visszataszító vagy.


Egyrészt ott kezdődik, hogy sosem fogadnék el a páromtól több százezres tételeket, mert a társamról van szó, nem az ATM-emről. Én is meg tudom keresni magam az árát, nem kell, hogy más finanszírozza az életemet. Te is nyugodtan mondhattad volna, hogy "köszönöm Drágám, de nem szeretném, hogy ennyi pénzt költs rám!"

Gondolom azért adott neked ennyi pénzt, mert szívből szeretett. Te valóban nagyon szerethetted, ha az első adandó pasival leléptél, akivel amúgy azért találkoztál, mert a pasid kitaníttatott, és lett munkád.

Nagyon is jól teszi, hogy elmondja a közös ismerőseiteknek, hogy élősködő vagy, mert ez az igazság.

2021. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!