Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg élősködő vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg élősködő vagyok?

Figyelt kérdés

Decemberben szakítottam a volt párommal, azóta epét hány rám mindenkinek. Soka közös ismerős, barát. 21 évesen ő volt az első pasim, 5 évet voltunk együtt. Azt mondja hogy ő kikupált engem, most meg lelépek. Megcsináltatta a fogaimat (pótlás, fogszabályzó), beiratott iskolába (OKJ, nyelviskola), lett szakmám. Hogy nem szabad a törött szárnyú madarat meggyógyítani mert elrepül.


Ez mind igaz. De én közben egyetlen pillanatra nem gondoltam hogy kihasználom őt. Ezeket ő ajánlotta fel és mi tényleg közös életben gondolkodtunk. (Ő fizikai munkás, jól keres.) De ebben az 5 évben megváltoztam, már mást szeretnék. Tetszik az egyik kollégám az új munkahelyemen és emiatt rájöttem hogy más életre vágyok.


Ez élősködés ahogy ő mondja? Mert most mindenkinek ezt mondja, próbál lejáratni! Mit tegyek, mit mondjak neki?



2021. jan. 17. 11:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
64%

#79

"Meddig kellett volna várnom? Még mindig nem lenne megcsináltatva és nagyobb lenne a baj."

Ezt a gondolatot nem is értem.

Mire vártál eddig? Hogy jön egy balek,lecsap két millát a lerohadt, hiányos fogsorodra?

Normális emberek eljárnak fogászatra,nem azt várják,hogy majd valaki helyettük fizet.

Huszonévesen hogy a bánatba voltak ilyen állapotok a szádban...?

Amúgy független az eddigi megnyilvánulásaidtól,azt gondoltam ,hogy csóri csávót jól lehúztad,de ő is hibás ebben.

Viszont a fenti gondolat inkább arra utal,hogy szerinted ez tök rendben is van.

Egyébként írtad,hogy akkor te is számold fel a házimunkát,amit végeztél?

Hol lakatok?Mennyit adtál bele a rezsibe, egyebekbe?

Azért 5 évig eltartva lenni sem ingyen volt. Szóval majd ezt is vedd figyelembe!

Amúgy igen, élősködő típus vagy szerintem is.

2021. jan. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
69%
3-as vagyok, 6-osnak válaszolnék, ha még olvassa: dehogy kell élete végéig vele maradni, szépen törleszt és akkor szó nem érheti a ház elejét. Én nem tudnék elfogadni ekkora anyagi ráfordítást senkitől, aki nem a férjem... és csak azért írtam, hogy nem szép lelépni, miután kikupáltak, mert nekem úgy jött le, hogy kész lett a fogszabályzás meg meglett a szakma és akkor jött rá a hölgy, hogy már nem szerelmes.
2021. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
61%
De nem kell törlesztenie, ajándék volt, nem kölcsön!
2021. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
63%
De akkor az elején mondania kellett volna a pasinak, hogy ez amúgy csak kölcsön. Miért lapított? Miért nem volt becsületes, és mondta, hogy ez az összeg csak akkor az övé, ha tartja a pináját?
2021. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 BeefEater ***** válasza:
87%

Kérdező, kapsz hideget-meleget de te magad sem segíted elő a párbeszédet a stílusoddal. És valóban beállítottad magad aranyásónak, itt meg arra ugranak a hülyék.


Valóban szerencsétlen időzítés, hogy akkor találtál új pasit mire végeztél a sulival és kész a fogad. Gondolom az exed ezt ajándéknak szánta, kezeld is úgy. Ha neked az az elved, hogy szakításkor az ajándék visszajár akkor akkor is add vissza neki, ha most nincs annyi pénzed akkor fizesd részletekben. Nem miatta, hanem magad miatt. Ha nem így neveltek, akkor igazából nem kell visszaadnod.


Gondolj bele viszont egy kicsit az ő helyzetébe is egy kicsit: valóban sokat segített abban, hogy a hátralévő életedben sokkal jobb esélyeid legyenek és ő ezt közösen képzelte el.

Ez egy olyan helyzet, ahol nagyjából mind a kettőtöknek igaza van, lehet, hogy csúnya lesz a szakítás. Amit viszont tudsz tenni, hogy nem így adod elő a dolgokat. Ha az új élethez az kell, hogy összejöjj az új kollégáddal, akkor ez tényleg aranyásásnak tűnik. Ha viszont megváltoztattad az életed és akkor megismerkedtél az új kollégáddal az rendben van. (Hogy igazából melyik azt csak te tudod.)

2021. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 A kérdező kommentje:
Hát összeszedtem magam és nemrég felhívtam. Hogy komolyan a pénz-e a baj. Azt mondta ne nevettessem ki magam, nem a pénz a gond, örömmel adta. 10 perc múlva azt mondta, kéri vissza az egészet és be fog perelni ha nem. Aztán megint azt mondta hogy neki nem kell a "mocskos" pénzem, ő nem olyan. És ez így ment jó fél órán át.
2021. jan. 18. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!