Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovább? Hogy oldjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Hogy oldjam meg, hogy hozzam egyensúlyba az életem?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 20 éve vagyunk házasok. Tudom, furán fog hallatszani, de csak most ismertem meg magamnak is, hogy nem vagyok belé szerelmes, nem ő életem párja...

Az egész ott kezdődik, hogy a szülei imádtak engem (én is nagyon jó viszonyban voltam és vagyok velük) és mindig is úgy tekintettek rám, mint egy lehetséges vejre. A szüleim is mindig apropóztak, hogy milyen helyes lány és a két család nagyon jóban volt.

Aztán lett egy barátnőm, aki gyönyörű volt, gyakorlatilag bolondultak utána a fiúk, s aki engem választott, akit nagyon szerettem és sokáig együtt is voltunk, de aztán (miattam) ellaposodott a kapcsolatunk és szétmentünk (bár szerintem a mai napig emlegetjük egymást).

Eltelt egy jó idő, és nem volt sikerem a lányoknál. Olyan szinten, hogy szóba sem álltak velem a legtöbben. A feleségem (akkor még ugye nem volt az) láthatóan belém volt esve, ezért bepróbálkoztam nála. Persze szinte azonnal összejöttünk és egy év után összeházasodtunk.

Semmi panaszom nem lehet rá, nagyszerű feleség, remek anya és egy szép, kedves, megértő és kiegyensúlyozott nő, akit szeret a család és aki viszont szereti az egész családot (engem is).

Ma viszont az egyik gyermekkori barátom kicsit sokat ivott és ilyenkor kijön belőle amit legbelül gondol. Azt mondta "Milyen kár, hogy együtt élsz vele annyi ideje, de boldogtalan vagy".

Utána belegondoltam. Be kellett ismerem magamnak is hogy nem szerelemből vettem feleségül (ő szerelemből jött hozzám). Mindig azt hittem, az a normális amit én érzek, de rá kellett jöjjek, hogy nem...

Semmi pénzért nem hagynám el, nem tenném tönkre a családot.

De mégis mit tegyek, hogy valamilyen szinten egyensúlyba hozzam az életem? Mit kéne csináljak, hogy valahogy elűzzem a gondolataimat és rendeződjön bennem végre ez a belső felfordulás?



2021. márc. 1. 21:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

10

Nem. Henem végre nyugalmat. Hogy ne érezzem folyton, hogy egy idegennel élek együtt...

Az a baj, hogy sosem volt az én részemről sem lángoló sem vad, de még szerelem sem...

Inkább csak tisztelet és szeretet.


"Mert szerencsés vagy, hidd el ha igaz minden amit írsz akkor baromi szerencsés vagy."


Igen, ez a paradoxon. Én is annak érzem magam. Csak bánt folyton, hogy én nem tudom ezt az érzést maximálisan megadni. Próbálok neki mindent megadni és boldoggá tenni, de 20 év után sem ő az a személy, akire társamként nézek sajnos...


" Nálad ez nincs. Gondolom van szép család, nyugodt élet, szép, kedves stb feleség idilli élet, hülye lennél ha ezt felrúgnád. Komolyan!"


Igen, így van :) természetesen kisebb-nagyobb gondokkal, de szép életünk van mindent összevetve (nem nélkülözünk semmiben, imádjuk a fiunkat, s persze ő is minket, egészségesek vagyunk, stb)

2021. márc. 1. 21:39
 12/23 anonim ***** válasza:

Igazából talán segítene ha leírnál konkrérumokat amik neked a "társ" fogalmát kimerítik.


Mi az amit ebben a személyben keresnél? Mindentől függetlenül.


Csak azért mert feltételezem 20 év alatt sok minden történt, adódhatott betegség, anyagi gondok, családi gondok, munkahelyi stressz, céltalanság, beteg gyerek, problémák stb stb amit meg kellett tudni oldani. Nehézségek amiket át kellett vészelni. Időszakok, gondterheltség amit (feltételezem) megosztottál a feleségeddel, de ha te nem is mondtad el, gondolom azért látta.


Mindez, azt gondolom ha ott volt/van a másik, bőben kimeríti/kimerítheti a társ fogalmát. Aki ott volt melletted az elmúlt 20 éveben, aki neveli a közös gyereket, gondoskodik rólatok, odafigyelt rád ha beteg voltál stb stb.


Valahol ez is jelenti azt hogy társ.

2021. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12

Pl olyan konkrét példa, hogy ha valami komoly gondom van, egyszerűen nem jön hogy "beavassam". Nem az, hogy nem bízok meg benne, csak nem érzem úgy, hogy meg tudnám vele beszélni.

De ez ritkább eset. Gyakoribb példa, hogy pl az előző kapcsolatomban órákig/napokig tudtunk kötetlenül beszélgetni, jól éreztük magunkat, semmi feszültség vagy kínos helyzet nem alakult köztünk. Nem volt idillikus, de társamnak éreztem, vágytam arra, hogy a nap minden percében vele legyek.

Persze lehet, hogy 'első szerelem' meg minden, de az a baj, hogy ezek az érzések a feleségemmel sosem voltak meg.


Igen,ebben egyetértek. És hálás is vagyok neki, igyekszem mindig én is ott lenni neki.

2021. márc. 1. 21:56
 14/23 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig úgy éreztem, hogy ha nem lenne a családom, ha nem lenne a nevem és a gyermekünk, szétmentünk volna. Legalább is én nem tartottam volna ki mellette...
2021. márc. 1. 22:03
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Baromira kamu válaszokat kaptál. Valószínűleg ők is olyan befásult házasságban élnek, mint te, és amolyan dögöljön meg a szomszéd tehenek is alapon megpróbálják veled, és közben magukkal is elhitetni, hogy ez a normális.

Persze, elmúlik a szerelem, csak nem mindegy, hogy elmúlik, vagy soha nem is volt.

Mivel leírtad, hogy nem akarsz félrelépni (ne is tedd! Gusztustalan lenne), se elválni (én biztos azt választanám), jobb, ha beletörődsz, nem fog "rendbejönni" semmi. Az életed úgy éled le, hogy hiányzik belőle egy komoly, viszonzott szerelmi kapcsolat. Ezt semmi nem fogja pótolni. A halálos ágyadon is bánni fogod, de sebaj, majd a következő életedben talán.

2021. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Ez aztán nem volt kamu válasz:) Atyavilág.
2021. márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Szia, szerintem ha valakivel ugy jossz ossze, hogy szulok is biztatnak ees o megfelelt, abbol soha nem lesz jo, ideig oraig. Hanyan valnak el kisgyerekkel, nem lacapacaznak, te meg felsz lepni. Egy barati par is, elvalt, szerettek egymast, de nem volt felhotlen, huztak vontak, es most olyan boldogok, mindkettonek ra egy evre mas parja, csaladja van, akivel imadjak egymast. Olyat is ismerek, aki 60 evesen hagyta ott a csaladjat, es most boldog. Most nem az, amit a barat mondott, de te is erzed, hogy nem ott vagy, ahol lenni szeretnel, ha nem lepsz, idovel ugyis banni fogod, hogy igy leelted az eleted.
2021. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17

Igen,én nem akarok elválni.

Nem akarom tönkretenni a családom, a gyermekem, a családom hírnevét és a hátrelevő életem.

Lehet hogy bánni fogom, de nem szakítom szét a családot.

2021. márc. 2. 07:42
 19/23 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Bocsàss meg, de ha màr 20 évig mûködött egy hàzassàg,- akkor ott nincs nagy probléma!
2021. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Akkor mit lehetne ezen segíteni? Szerezz szeretőt vagy valami
2021. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!