Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovább? Hogy oldjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Hogy oldjam meg, hogy hozzam egyensúlyba az életem?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 20 éve vagyunk házasok. Tudom, furán fog hallatszani, de csak most ismertem meg magamnak is, hogy nem vagyok belé szerelmes, nem ő életem párja...

Az egész ott kezdődik, hogy a szülei imádtak engem (én is nagyon jó viszonyban voltam és vagyok velük) és mindig is úgy tekintettek rám, mint egy lehetséges vejre. A szüleim is mindig apropóztak, hogy milyen helyes lány és a két család nagyon jóban volt.

Aztán lett egy barátnőm, aki gyönyörű volt, gyakorlatilag bolondultak utána a fiúk, s aki engem választott, akit nagyon szerettem és sokáig együtt is voltunk, de aztán (miattam) ellaposodott a kapcsolatunk és szétmentünk (bár szerintem a mai napig emlegetjük egymást).

Eltelt egy jó idő, és nem volt sikerem a lányoknál. Olyan szinten, hogy szóba sem álltak velem a legtöbben. A feleségem (akkor még ugye nem volt az) láthatóan belém volt esve, ezért bepróbálkoztam nála. Persze szinte azonnal összejöttünk és egy év után összeházasodtunk.

Semmi panaszom nem lehet rá, nagyszerű feleség, remek anya és egy szép, kedves, megértő és kiegyensúlyozott nő, akit szeret a család és aki viszont szereti az egész családot (engem is).

Ma viszont az egyik gyermekkori barátom kicsit sokat ivott és ilyenkor kijön belőle amit legbelül gondol. Azt mondta "Milyen kár, hogy együtt élsz vele annyi ideje, de boldogtalan vagy".

Utána belegondoltam. Be kellett ismerem magamnak is hogy nem szerelemből vettem feleségül (ő szerelemből jött hozzám). Mindig azt hittem, az a normális amit én érzek, de rá kellett jöjjek, hogy nem...

Semmi pénzért nem hagynám el, nem tenném tönkre a családot.

De mégis mit tegyek, hogy valamilyen szinten egyensúlyba hozzam az életem? Mit kéne csináljak, hogy valahogy elűzzem a gondolataimat és rendeződjön bennem végre ez a belső felfordulás?



2021. márc. 1. 21:00
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Az életre nincs tuti recept. Sokkal inkább szerencse (karma) kérdése a boldogulásunk, de mindig tehetünk valamit!


Először is tudatosítanod kellene magadban, hogy valóban "hibát" követtél el aminek következménye van. - "Be kellett ismerem magamnak is, hogy nem szerelemből vettem feleségül." - Jelen esetben az, hogy boldogtalannak érzed magad. Ez adhat egy belső megnyugvást, ami könnyebbé teheti a változást.


Igen, ugyanis változtathatsz a kapcsolatotokon! Ehhez mindkettőtöknek változásra van szüksége. Legkönyebben úgy tudod elérni, hogy számodra egyre vonzóbb nővé váljon a feleséged, hogy Te magad kezdessz el változtatni eddigi életmódodon.


A szavaidból arra következtetek, hogy a lelki intimitás hiányzik a kapcsolatotokból leginkább. Ennek kibontakoztatására nagyon jó módszerek a nyugati "technikák", mint pl. tantra és jóga irányzatok, de hétköznapi emberként is spontán rá lehet erre érezni! Én úgy érzem, hogy benned meg van a vágy erre csak nem tudod, hogyan és mit csinálj, de az a helyzet, hogy nem is tudni, hanem érezni kellene az irányt.


A legfontosabb, hogy ezentúl az életed fő szándéka a lehető legmélyebb szerelem megélése legyen a feleségeddel!


A szerelemről tudományosan:

[link]


Konkrétumok hiányában én sem tudok ennél sokkal konkrétabb tanácsot adni, de ami biztos, hogy mélyebb beszélgetéseknek, érintéseknek és akár együtt töltött csendes perceknek kellene történnie kettőtök között. Ezeket próbáld kezdeményezni.


Segítő szándékkal írtam a fentebbieket, de fiatalságomra (24 éves vagyok) való tekintettel fenttartással kezeld ezeket.


Ha esetleg valami konkrétabban érdekel, nyugodtan keress privátban.

2021. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

19

Az erős kifejezés, hogy működött :) összetartott a lakás és a gyerek (az én részemről)

20

Azt semmi pénzért...

2021. márc. 2. 09:23
 23/23 A kérdező kommentje:

21

Köszönöm nagyon szépen a választ.


Lehet, hogy elfelejtettem írni de én akarnám őt szeretni. Így is bűntudatot van, hogy 20 éve mindent megad nekem, minden napomat próbálja megkönnyíteni, boldogabbá tenni, és bánt hogy nem tudom érzelmileg viszonozni a közeledését...

2021. márc. 2. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!