Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól gondolom hogy nem nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól gondolom hogy nem nekem kellene a feleségemet nevelnem hanem a szüleinek kellett volna?

Figyelt kérdés
Semmije sincs a felesegemnek,csak a házunk,mert semmire sem akar költeni,csak kajarendelesekre,édességekre,uditokre,meg csak két dolog érdekli az életben a jó, húsos kaja,meg a tvnezes,mindenért könyörögni kell neki, nekem csak szeretnem kellene,nem nevelni,hogy ossza be a pénzt,meg dolgozzon is vmit otthon!!Apja is mindig megjegyzi hogy nincs semmije megcsak fekszik tv előtt egész nap,de akkor mert nem nevelte munkara,meg arra hogy ossza be a pénzèt?27 éves kora óta ismerem már 34 éves,de nem lehet vele semmire sem menni,most is másfél milliót elvert ebben a járványhelyzetben,kb három hónap alatt 800 ezret,többit meg lassacskán 5 hónap alatt,mert egyosszegben kapott végkielégítést 600 ezret meg 200 ezer neki a gyed+családi pótlék,halllokeszuleket is szülei vettek meg pedig csak 150 ezer volt,o csak két matracot meg egy laptopot vett a lovebol,ami 200 rugó volt többi ment a levesbe!!

2021. márc. 17. 14:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Miket rak a kosárba? Bio lekvárt, bio gyümölcslevet, ruhát stb? Mert kb. nekem akkor rúg többre egy nagy bevásárlás a szokottnál, ha pont veszek ilyesmit, de baromi ritka, hogy egy bevásárlás 10-15 rongynál több legyen. Pedig alapjáraton pénzszórós vagyok.
2021. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
A két matrac meg a laptop összesen csak 167ezer forint volt,meg ugye heti vásárlása a boltba 30ezer volt,az havi az 120ezer maradék nyolcvan meg ugye kellett a számlákra,gyerekre,kajára stb,mert ugye közösen szoktuk ez ezeket kifizetnie kifizetni,és legalább azt beadta az ő részét is,de sajnos tényleg olyan hogy három hónapig kellett neki könyörögni vegyünk képeket a nappaliba,vagy valami kell a házhoz, megvesszük közösen,és már rancolja a szemöldökét,morog miatta,persze amiatt meg sosem bankodott mennyi élmény neki hulyesegekre
2021. márc. 17. 19:07
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
30 rongy mire megy el a heti bevásárlásra, ha abban még a kaja sincs benne?
2021. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Én igaziból nem teljesen értem a frusztrációd okát. Biztos, hogy idegesítő, főleg, ha 5 éve tart, de külső szemmel, számomra pont ez a leírás nem gond.


Egyedül laptop és a két matrac, amin fenn lehet akadni, bár ha nagyon szűken nézzük, akkor gondolom, hogy ágymatrac és az egyiken te alszol, miért kevésbé fontos, mint a képek a nappaliba? Egy laptopért 167 ezer nem sok (gondolom, hogy akkor neki nem volt, vagy a harmadikat vette meg?)


Nekem is 30 ezer forint körül van a heti vásárlásom két főre, ha belegondolok, hogy nektek három fő van, ahol az egyikőtöknek napi 8-10 pelenka kell, őszintén meglep, hogy kijöttök ennyiből, ha csak ő fizeti a bevásárlásokat.


Igaziból nem látszik a leírásodból, hogy mire költi el a pénzt és úgy érzem, hogy te sem tudod. Jó lenne készíteni egy részletes összegzést néhány hétig, hogy hátha akkor több motivációja lesz változni.

2021. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Talán levonhatnád tanulságképp, hogy nem veszünk el senkit "jobb híján", és legfőképpen nem csinálunk neki gyereket. Az emberek valamenyit ugyan képesek változni, de az alapvető hozzáállásuk meg szokott maradni.

A feleséged továbbra is fogja szórni a pénzt - ha eddig nem tanulta meg, ezentúl sem fogja. Igazából az sem érthető, miért bízod a gyereked nevelését olyasvalakire, akinek szerinted komoly hiányosságai vannak.

Kb. a következő lehetőségeid vannak:

1. Így jártál. Legyártod a csokhoz a többi gyereket, dolgozgatsz, a feleséged a tévé előtt ülve elkölti a te pénzed is, te meg esténként egyedül intézed a háztartást és a gyereknevelést.

2. Teljesen elzárod a pénzcsapot. Te vásárolsz be, a feleséged meg azt eszi, amit hazaviszel. - Ez persze nem fogja megoldani azt, hogy otthon nem csinál semmit, és a gyerekednek is szar lesz így felnőni.

3. Mented a menthetőt, elválsz váltott gyerekfelügyelettel, így legalább tudod, hogy a gyerek legalább akkor normális körülmények között él, amikor nálad van (ha vasárnapi apukának állsz, arra számíts, hogy a feleséged a gyereket olyanná neveli, amilyenné őt nevelték).

Azzal nyilván te is tisztában vagy, hogy bármi mellett döntesz, a feleséged hamarosan meg fogja szülni a következő gyereket, hogy bebetonozza a helyét a tévé előtt. Gondolom, azzal is tisztában vagy, hogy a fiad sem véletlenül jött, hanem azért, hogy te ne válj el.

2021. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Nem akartunk gyereket,marcsak a pénzügyi dolgok miatt sem és el is váltam volna ha nem csúszott volna be a gyerek,egyébként a leiratk ellenére megvan bennem iránta a szeretet,csak tenyleg el ég nagy gond hogy elszorja a pénzt és lusta,így én fozok,sikalom a wc-t,felmosok,porttörlök,ő csak mosogat,meg havonta porszivóz,gyereket etet,szóval van bőven ideje tévézni,be is vallotta,hogy tv függő,meg persze a telefonjat nyomkodja állandóan,hitelt sem akart volna sosem felvenni,pedig akkor házunk se lenne,én mindig is akartam sajátot kellett is mert albérletben laktunk,de mire megszületett a gyerek már előtte két hónapja már sajátba voltunk,a babaváró hitelt vettük fel,a laptop meg két matrac volt együtt 167 ezer forint,ezeket jó hogy vette de a többi pénzből a több mint egy millióból semmit se tud felmutatni, pedig nem megélhetésre ment el,ugyanis mindent közösen fizetünk osszerakjuk rá a pénz,csekkekre,kajára,gyerek,stb,külön szokott fizetni is boltba amit magának vesz,hiába szólok rá sokat veszel magadnak,nem érdekli,mondja megdolgozott érti azt vesz belül amit akar,mások vagyunk én nagyon spórolós,ő meg herdalos,amikor én kaptam közel 600 ezret,akkor azt félretettem,mèg két évig spóroltamés tetem annyit hozzá hogy vettem egy kocsit,amit öt évig használtam,de ő más se jogsi,se autó,meg alig van pár ruhája is,meg csak ígérgetés van,ez lesz aztan semmi,mert kitartás az nincs bennt,mióta ismerem hét éve azóta egy éjjeli szekrényt,pár cipőt,ruhát,meg a laptop,matracok amit vett,nekem meg van mindenem,ha kell akár 8-tiz évig is sporolok,az autót is egyedül fenntartom,tankolom,javitattom,mellette már sporolok a következőre amit 8-10 év múlva tervezek venni,de már spórolni kell rá,nem keresek többszázezres sajnos,megvan bennem a pénzügyi tudatosság, kitartas,a helyébe 500 ezret feltettem volna kamatoztatni,az egy millióból meglett volna jogsi,kocsi,új gáztűzhely,konyhabútor,szigetelés házra,de ő más,és ahogy látom sehiy sem lesz jó,ha elválunk akkor nyugdíjas koromig fizethrtnem a hitelt meg honnét vennék 5 milliót kifizetni a feleségemet,de ami még ennél is nagyobb gond,hogy gyereket sajnálnám,mèg ha nálam is helyeznèk ék vagy felváltva nevelnènk akkor is sérülne,vagy anyját vagy engem látná kevesebbet,esik sem jó,nincs jó megoldás!!
2021. márc. 18. 02:57
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Fizeti a saját részét mindenbe, nem neked kell eltartanod, nem értem miért szólsz bele hogy a többit mire költi. Akkor érteném ha eltapsolna mindent és soha nem maradna alapvető dolgokra, úgy mint rezsi, kaja, és ezeket is neked kéne állnod teljes mértékben. De mint írtad, mindent felesbe fizettek. Egy felnőtt ember hadd költse már arra a fennmaradó pénzét amire jól esik neki.

A leírásod alapján különkasszán vagytok, tehát még az sincs hogy a közöst szórja olyan dolgokra amikkel te nem értesz egyet.

2021. márc. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Ezzel csupán az a gond ha állandóan elveri az összes pénzt ami marad neki,akkor utánna én egyedül csinaltassak meg minden
2021. márc. 18. 07:13
 39/43 A kérdező kommentje:
Minden javittatást,stb egyedül fizessem míg ö elszórja a pénzt?Szerintem ez nagyon nincs jól hisz ő is itt èl,meg különben is én sem vagyok milliomos, egyedül nem bírom,ami olyan magam megcsinálom,de vannak olyan dolgok amikhez szakember kell,ilettve elég borsos áruk van,és akkor nem tudjuk megcsináltatni,ner
2021. márc. 18. 07:18
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor erre is dobjatok össze minden hónapban egy vésztartalékot amihez nem nyúltok, kezeljétek úgy mint plusz egy kiadást. (Ha eddig nem így volt. Nem is értem...)

De ha különkassza van, akkor egyik félnek sincs joga beleszólni hogy a maradék pénzzel mit csinál a másik.

2021. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!