Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet a másik ingatlaná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a másik ingatlanát a saját otthonodnak érezni ha így költöztök össze?

Figyelt kérdés

Nekem nincs ingatlanom, beláthatatlan mikor lesz, annyira alig haladok a gyűjtéssel, es ha lesz is, vmi lepukkant.

Ellenben a pàrom épp épitkezik, de ráadásul vmi villaszerűt, több ingatlanja is lehetne két perc alatt ha akarná, és lassan pedzegeti is az összeköltözést.


Ahogy elképzelem nekem teljesen az az érzésem lenne hogy én egy vendég vagyok nála, otthon érzés abszolut sehol nem lenne bennem meg es mindig meglenne az a tudat is ha válunk mehetek a lepukkant házamba ami valahol "alázó"érzést is kelt bennem.


Csak most ugy bevillantak az eltartott nők meg a goldiggerek stb, hogyan lehet ezt ilyen lazán venni amikor a másiknak van meg csak mindene es ebben élni felhőtlenül boldogan hierarchia nélkül?



2021. máj. 12. 06:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
Egy otthon soha nem lehet "átmeneti szállás", én igy képtelen vagyok élni szerintem. Illetve nem halnék persze bele, de ez nekem "hányinger" gyomorforgato.
2021. máj. 12. 07:19
 12/79 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ugyanazt írnám, mint a 8-as, de látom már az se "megoldás", pedig elvileg úgy működne a dolog.
2021. máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az elejét olvastam is gyanakodtam, de a végén az utolsó hozzászólasaiddal be is igazoltad a gyanúmat. Neked nem a házzal van baj, hanem a párkapcsolattal. Nincs meg az az érzés, hogy "örökké veled szeretnék maradni és ugyanezt érzem felőled is". Nem b@szogatni akarlak, félre ne érts, pont rávilágítani az igazi okra.

Persze saját magamból indulok ki, meg az eddigi tapasztalataimból.

Tapasztaltam olyat is egy barátnőmön, amit te írtál. Hiába adtam meg neki mindent, hiába bizonyítottam, hiába szerettem teljes szívemből, képtelen volt túljutni azon, hogy "az ember csak magára számíthat". Nem volt képes megbízni a másikban, átengedni magát az érzésnek. Ez egy önbeteljesítő jóslat, meg is mérgezte a kapcsolatunkat.

Mostani barátnőm nagyon olyan, hogy ne fizessek neki semmit, meg mindent el tud intézni önállóan (szerencsére ma már enged egy-két dolgot, de ugyanúgy ő is meghív, segít, ott van nekem). Teljes harmoniában, megértésben, szeretetben és kölcsönös tiszteletben élünk az én lakásomban, amit mióta beköltözött a mi lakásunknak hívunk. Van rá hitelem, de felesben fizetjük a törlesztőt, a rezsit. Ha szétválnánk ő menne és én maradnék természetesen, erről esett is szó (anyagilag így is jobban jár, mint eddig az alberlettel).

De a lényeg: olyannal vagyok, akivel megbízunk egymásban, mindent meg tudunk beszélni, egyeznek a nézeteink, céljaink. Iszonyatosan szeretjük egymást de ugyanakkor tudunk racionálisan gondolkozni.

Ami szerintem hiányzik a legtöbb embernél a megfelelő kommunikáció. Pl. nálunk ott van, hogy xy barátom vajon mit gondol róla. Nem olyan egetverő probléma, mégis gyakran beszélünk róla, meghallgatom a veleményét, aggályait, én is elmondom mit gondolok, mi lehet rá a megoldás. És ezt nem egyszer megbeszéltül és kész, hanem amikor úgy érzi az egyikünk, hogy beszélni kell róla, akkor leülünk és megbeszéljük.

És naponta átlag 1-2 órát szerintem arról beszélünk, hogy mi van vele, velem, velünk, a közvetlen környezetünkkel és a világban elfogalt helyünkkel.

Ha mindenki bizalmasan megbeszélhetne mindent a párjával és együtt keresnének megoldást a kettejüket érintő dolgokra, na az lenne a kánaán.

2021. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
Mitől lesz valami otthonos? Első pár alkalommal minden lakás idegen, de évek alatt szerintem egy albérletet is meg lehet szokni, ahol "otthon" vagy. Évtizede elköltöztem a szüleimtől, de amikor meglátogatom őket mindig úgy érzem haza megyek. Amikor barátnőmhöz megyek azt is kezdem mar úgy érezni, mintha haza mennék (néhány cuccom nála van, pár napra semmit se kell magammal vinnem). Szerintem neked a párkapcsolattal van problémád, nem érzed úgy, hogy hosszútávon működhet, addig én sem eröltetném az összeköltözést.
2021. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:

De miért fizetetsz vele törlesztőt ha ugy sem az övé hivatalosan?


Amugy mindent megbeszélünk, még a gyerekkoromrol is faggat, hogy ottbonrol en milyen normákat hozok meg stb.


A fentiről még nem tud(mivel amugysem maholnap"költöznénk össze(mert húzom halogatom), igy nem akarom témába hozni mert egy kicsit "előreszaladtam"


Korábban másik sráccal tenyleg megoldotta nekem ezt az hogy en rendeztem be dolgokat stb. Csak ugye mimt utolag kiderult egy másik nőnek..



Valoban, elengedhetném ezt az erzest és uszhatnék a rozsaszin napszemüveggel abban a hitben hogy örökkön örökkè, de amugyis hajlamos egyesszámban fogalmazni és nem ugy, hogy MI.

Lehet a kapcsolattal az ő elkőteleződésével van bajom, de az exem pl el volt kötelezodve mégis ez lett a vége amit irtam.


Ez igy nekem hierarchikus es sz.r.

2021. máj. 12. 08:10
 16/79 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a kapcsolattal van a gondod nem az élethelyzettel.


Én onnantól, hogy koleszba költöztem "otthon" voltam mindig. Otthon voltam az albibmban ahol csak egy szoba fele volt az enyém. Otthon voltam abban a bérelt szobába, ahol a párommal életem együtt, és most is albiban élek a férjemmel, de én itt maximálisan otthon vagyok.

Itt van a kedvesem, a társam, itt van a nyugalmam, itt van a békém, itt van a kis kutyám, szóval itt az életem. Hogy mi ennek fentartási költségét, hogyan osztjuk el az közös megegyezés tártgya. De nem érzem magam alacsonyabb rendűnek, mert saját hitelel terhelt lakásra nem tellik.

2021. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 A kérdező kommentje:
14 én egy alberletet sem tudok evek mulva sem otthonomnak érezni. Nem en választok falszínt sem adottak a butorok berendezni se tudom.nem is az enyém. Atmeneti szállás!
2021. máj. 12. 08:13
 18/79 anonim ***** válasza:
94%
Hát akkor ne költözz vele össze. Senki nem mondta, hogy kötelező együtt élni.
2021. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 A kérdező kommentje:

Tényleg eltartott nők érdekelnének hogy mitől vannak ők otthon a párjuknál? Honnan az az érzés, hogy ő egyenrangú?

Ők karriert is képesek feladni nemhogy csak annyi hogy a párjuk albérlői hanem még függőségbe is kerülnek.


Hogy lehet igy élni??

2021. máj. 12. 08:18
 20/79 A kérdező kommentje:

18 ez is erősen opcio, hogy szakitas lesz ebből. Nem irtam olyat, hogy kötelezőnek èreznék bármit is. Es ez is megfordul bennem nem kicsit hogy hagynom kéne a páromat a fr.ncba.


Csak épp nem ez van a fókuszban mivel haladna előre.

2021. máj. 12. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!