Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, hogyan toleráljátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, hogyan toleráljátok, ha a párotok egy buli alkalmával berúg?

Figyelt kérdés

A férjem pár havonta összeül a barátaival egy görbe estére. Sosem tiltottam sem a barátoktól, sem az italtól (mellesleg nem is tudnám tiltani), de amilyen állapotban hazajön, meg amiket mesél, szinte kiábrándulok belőle. Nincs bajom sem a bulikkal, sem a kocsmázással, de az agyam nem tudja felfogni, hogy egy felnőtt férfi miért nem tud mértéktartón inni.

Őszintén mondom, hogy jó a kapcsolatunk, konfliktusunk sem nagyon szokott lenni, de ez a pár havi egy alkalom úgy lehúzza a szememben.

Ti ezt hogy toleráljátok? Időközönként belefér ez? Nem gondolom, hogy a szakítás lenne a megoldás, valamint az sem, ha kijelenteném, hogy többet nem mehet. Itt valami kompromisszum kell, vagy csak nyeljek egy nagyot ilyenkor?


2021. máj. 17. 11:13
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egyébként én felpontoztam mindenkit, elfogadom hogy van akinek zéró, meg van akinek teljes tolerancia a dolog.

Próbálom magam is megfogalmazni, hogy mi az ami zavar benne. Gondolom az, hogy én nem ilyen vagyok és pia nélkül is jól tudom érezni magam, nélküle is tudok a barátaimmal beszélgetni.

Valahogy azt érzem, mintha kapuzárási pánikjuk lenne, mert bár van ahol feleség is van, meg gyerek, ők csak akkor ülnek össze, ha nincs ott nő.

2021. máj. 17. 11:51
 12/29 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem huszonévesen vagy akár harminc elején is ez még oké lehet, de később, ha lesz gyerek és napokra egyedül hagy vele, az már gáz. Ami ideálisabb lenne, hogy ha elmegy napokra, akkor ne csak a piálásról szóljon, hanem pl. kiránduljanak, nézzenek várost, üljenek be egy étterembe vagy moziba stb. Az egyensúly lenne itt a lényeg szerintem. Ami pozitív, hogy ha csak látszik rajta, hogy ivott, de nem alázza meg magát, nem agresszív stb. Szerintem mondd meg neki, hogy egy ideig ez tolerálható, de később már sok lesz és jobban örülnél, ha csak 1-1 este menne el.
2021. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a berúgás,meg a férjemnek is, felnőttként,gyerekekkel,már egyáltalán nem fér bele az értékrendünkbe..De én is el tudom fogadni,hogy másoknak meg igen.Egyszerűen erre már nincs igény,ha barátokkal találkozunk is,nagyon kevés alkoholt iszunk,ha iszunk egyáltalán..Nem hiányzik valahogy...
2021. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
A vállalhatatlan viselkedést nem tolerálom ha józan az emberünk, ha nem. Én úgy vagyok vele, hogy ha tudja magáról, hogy nem tud rászegen viselkedni, akkor ne igya magát részegségig (mit értek vállalhatatlan viselkedés alatt?: hányok-belefekszem, ordítva proli mód obszcén dolgokat mond - főleg, ha rasszista, homofób, szexista stb.-, megaláz másokat nyilvánosan, intim dolgokat fecseg ki, veszélyes dolgokat művel vezetéssel az élen, verekszik stb.) A sima berúgás évi 1-2-3x nekem belefér.
2021. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%
Én erről úgy gondolkodom, hogy a szinteket kell nézni. Aki olyan típus, annak igenis jóleshet néha, ha kicsit megérzi az alkoholt, jobb kedvű lesz, többet nevet stb. Mint mindenben itt is az arányok számítanak. Én nem ítélek el senkit, aki él ezzel néha. Azt már annál inkább, ha csak erre költi a pénzt, bánt másokat, semmi más szórakozás nincs az életben. De azt is tiszteletben tartom, aki egyáltalán nem iszik. A lényeg, hogy maradjunk emberek, emberi viselkedéssel. :)
2021. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Pár havonta belefér mert tudom hogyha részeg nem agresszív, és nem megy át flörtölő stílusba. Gyakrabban zavarna. Az én se értem hogy valaki miért nem tudja kontrollálni a mennyiséget, de vannak ilyen emberek. Ez nem is korfüggő szerintem.

Én is csinálok a barátnőmmel programot nélküle, a különbség az hogy én nem rugok be. Alapból nem szeretek. De nekem is kell a külön töltött idő, a csajos programok és témák. Zavarna ha közben ő ott ásítozna és sürgetne hogy menjünk már. De azt is megértem higy őt ez nem érdekli.

2021. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Nekem párhavonta simán belefér, ennyit ő is szokott, nem lesz tőle agresszív vagy ilyesmi de azért elég idegesítő, szóval ilyenkor úgy időzítek, hogy ne legyek ébren amikor hazaér :D Úgy vagyok vele, hogy nem az én dolgom megmondani egy felnőtt embernek, hogyan akarja kiengedni a gőzt, ennyi pedig simán belefér. Mi is messze élünk a barátoktól, évi 1-2x nálunk jönnek össze, olyankor inkább szervezek magamnak valami programot házon kívül. Egyébként ha ennyire kiábrándító amiket mesél, akkor minek kéred, hogy meséljen? Nem kell ám sztorikat hallgatnod a buliról, simán megtarthatja magának.
2021. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kérni, hogy meséljen. Általában nem is ő mesél, ha megkérdezem milyen volt, annyit mond, hogy jó. A haverjaitól szoktam visszahallani valamilyen úton-módon.

Abban egyébként egyetértek, hogy kell az énidő neki is és nekem is. Csak néha azt érzem, hogy a kisöcsémhez mentem férjhez, mert egy 15 évet visszafejlődik, ha sokat iszik. (Néha felhív telefonon, onnan tudom, hogy milyen ilyenkor.)

2021. máj. 17. 12:14
 19/29 anonim ***** válasza:
95%

Semennyire nem tolerálom sajnos. Ennek egyik oka bizonyos rossz emlékek, másik oka pedig hogy egészséges életet élek és ezt a páromtól is elvárom, h ne tegye tönkre magát 40 éves korára. Szerencsére az ő mentalitása is, az egészséges életre törekvés. És ebbe beletartozik természetesen hogy egészséges étrend mellett az alkohol és a cigaretta sem megengedett.

Persze egy sör, vagy pohár bor belefér, ha nincs belőle rendszer.


Párom is olyan típus volt, hogy néha eljárt a haverokkal kollégákkal ilyen ereszd el a hajam kocsmázásokra. És ilyenkor annyit ivott hogy legalább 2 napig másnapos volt. Én leültem vele, és átbeszéltük a dolgokat, végül is ő is az én véleményemen van, csak nem tud uralkodni magán ilyenkor. De elhatározta, hogy 2 sörnél megáll, és ez működik azóta is. Évek óta nem rúgott be és a party koca dohányzásról is leszokott.


Szerintem mindennek az alapja a kommunikáció. Ülj le vele, mondd el neki hogy ez téged zavar és miért tartod rossznak, próbáljatok kompromisszumot kötni. Ha értelmes a férjed úgyis tudja hogy igazad van, valószínűleg nála is csak az önkontroll hiányzik, beszéljétek meg hogy miért hiányzik nála az önkontroll és mit tehetne ellene hogy mindig berúgjon.

2021. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
18%

A kérdésben azt írtad 1 görbe estére ülnek össze és hogy amit ő mesél neked az neked nem tetszik.

A kommentedben azt írod ezek a bulik több napig tartanak és nem 1 görbe este és hogy nem ő mesél neked hanem a haverjaitol hallod vissza.

Most akkor ezt gondold át újra, hogyan akarod még csűrni csavarni 😉🙂

2021. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!