Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon rendetlen férfi?

Figyelt kérdés
Azokhoz a nőkhöz szólna leginkább a kérdésem, akiknek sikerült megoldást talániuk a párjuk rendetlenségére, igénytelenségére. A barátom dolgozik, én tanulok. Heti egyszer takarítok, szüleimnél is mindig így volt, sőt, volt, hogy ritkább volt, mivel figyeltem a rendre. Ha valamit összepiszkoltam, kiszórtam, kiborítottam, azonnal feltakarítottam, hogy ne hétvégére halmozódjon fel az egész heti piszok. A barátom viszont egyáltalán nem figyel rá, a koszos munkaruhájától kezdve a szemetéig mindent ledob a padlóra, ha kiszór valamit, otthagyja, esetleg lesöpri a padlóra. Ha kiönt valamit, nem törli fel. Lecsesz, ha az ágyban eszek, de pont ő az, aki sokszor tányért se fog, összemorzsázza, aztán a földre söpri. A szennyesét szétdobálja, ahol éppen leveszi, pedig kb 3 lépés lenne elvinni a szennyestartóig. Otthoni ruhából elővesz 3 nadrágot, mert lerakja valahova és elfelejti, minden tele van az egyszer hordott ruháival. Mikor megpróbálom (szépen, kedvesen) megkérni, hogy jobban figyeljen ezekre, mert semmi kedvem se 2 naponta takarítani, se folyamatosan mocsokban járni, kiakad, mert ő dolgozik napi 9 órában és neki erre nincs ideje, ereje a nap végén. Azt mondja, hogy a takarítás az én dolgom, úgyhogy ő nem fogja szennyesbe dobni a ruháit, kipakolni a zsebeit, felszedni, amit kiborított, stb. Gyakorlatilag kimondta, hogy lesz@rja, amiket kérek tőle, a takarítás az én dolgom. Mit tudnék vele tenni, hogy tudnék rá hatni? Nagyon rosszul esik, hogy egyáltalán nem becsüli meg a munkámat, ráadásként elég sokszor megkapom, hogy takarítani nem munka, nem lehet fárasztó és én nem dolgozok, szóval csak az é dolgom. Én nem ilyen példát láttam otthon, apukám akkor is besegített a házimunkában, mikor anyukám otthon volt, de a minimum az volt, hogy a saját koszát feltakarítja. Én gondolom rosszul, vagy a munka tényleg nem mentség arra, hogy igénytelenül élsz és nem veszed figyelembe a partnered kéréseit?

2021. júl. 14. 10:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Én nem vagyok benne biztos, hogy ez egy hosszabb távon is működőképes kapcsolat.
2021. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 tiril ***** válasza:
8%

Figyi ha ő fizeti a lakbért meg kb. mindent akkor felhatalmazza arra, hogy így viselkedjen és kompenzációként várja el, hogy takaríts ki utána, mivel kb. te nem teszel semmit a kapcsolatba mert még tanulsz.


Viszont ha közös alapokon működtök és közösen működik minden a kiadásoktól kezdve akkor a barátod egy trehány alak és jogosan várod el hogy vegye ki a részét a dolgokból és takarítson el maga után.


Ez ennyire egyszerű. :)

2021. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én is ezt érzem egyre jobban... Szinte minden nap veszekedés van az ilyen dolgok miatt, egyre csúnyábbak, egyre kevésbé fogja vissza magát. És mindez hiába, könyöröghetek neki egész nap, akkor egyszer felszedi a szennyest vagy feltöröl valamit, persze közben duzzog és szid, majd fél óra múlva ugyan ott tartunk, kezdem feladni, minden értelemben.
2021. júl. 14. 10:16
 4/28 A kérdező kommentje:
Saját lakása van, én kapok otthonról pénzt, mivel jelenleg nem tudok dolgozni. Heti 7000 ft-ot kapok, a szüleim állják a ruháimat, utazást, iskolai dolgokat, telefonszámlát, gyógyszereket, ilyenek. A zsebpénzemet 10-ből 9-szer neki adom, ennél többet sajnos nem tudok jelenleg tenni, 11 hónap múlva tudok elkezdeni sajnos csak dolgozni.
2021. júl. 14. 10:19
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 11 órás műszakok mellett, ahol konkrétan a belem is kitaposta a kedves munkáltató, volt időm arra, hogy igényes, szép környezetet teremtsek magamnak otthon. Egyszerűen jobban éreztem magam úgy, hogy tisztaság, rend vesz körül. Kellett is, mert gyűlöltem azt a munkát. Barátnőm épp nem volt, saját magammal szembeni igények vezettek akkortájt.


A párod egy rendetlen gyernőtt. Döntsd el, ez kell-e neked?

2021. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Mondd neki,hogy a maga után elpakolás az nem takarítás. Egyébként azért csicskáztat,mert sakkban tart azzal,hogy te tanulsz. Legalább látod milyen hitvány ember. Azért ha mégis maradsz még és megjegyzi legközelebb,hogy munka után ehhez semmi kedve,akkor mondd neki,hogy majd lesz, mikor én is dolgozok.:) Mert onnantól kezdve egy pohár vizet nem viszek neked.
2021. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg mi az, hogy duzzog és szid 30 perceken keresztül? :D Nem szeret téged, ürítőzsák+cseléd vagy neki, semmi több.


Ennek a kapcsolatnak semmi értelme nincs, én inkább hazaköltöznék. Ez konkrétan elviselhetetlen.

2021. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%

Ha esetleg a másik oldaltól is elfogadsz választ: én egy rendetlenségre hajlamos férfi vagyok, az átlaghoz képest nincs nagy igényem a rendre és sajnálom a fenntartására szánt energiát. Nálunk úgy működik, hogy belőttünk egy kompromisszumos szintet, amihez mindketten tartjuk magunkat és amiből mindketten kivesszük a részünket attól függően, hogy mennyire vagyunk leterhelve akár munkával, akár tanulással. (persze van az a különbség a felek rendigényszintje között, amit már nem lehet így áthidalni)

Nem látom, nálatok mi lehetne a megoldás. Nem is csak az a baj, hogy sokkal rendetlenebb, hanem főleg az, hogy neki elemi szinten teljesen más a felfogása a házimunkával kapcsolatban (korábban ez nem derült ki?).

30F

2021. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
2 Azért nem egészen. Gondolom a pasi nem válogatás nélkül akármit vesz a kérdezőnek amit kiköp a száján. Az,hogy a pasija kipótolja a kajapénzét az nincs arányban azzal,hogy 0-24 pakol utána,mint egy totyogós baba után. Ez már olyan szintű vagyon mellé lenne illő kompenzáció,mint ami mondjuk Mészáros Lőrincnek van.
2021. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, közben nézem az újabb válaszokat: nekem amúgy eszem ágában sem volt egy fillért sem kérni a páromtól, amikor kettőnk közül csak nekem volt jövedelmem. Ez egy szar kapcsolat.
2021. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!