Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon rendetlen férfi?

Figyelt kérdés
Azokhoz a nőkhöz szólna leginkább a kérdésem, akiknek sikerült megoldást talániuk a párjuk rendetlenségére, igénytelenségére. A barátom dolgozik, én tanulok. Heti egyszer takarítok, szüleimnél is mindig így volt, sőt, volt, hogy ritkább volt, mivel figyeltem a rendre. Ha valamit összepiszkoltam, kiszórtam, kiborítottam, azonnal feltakarítottam, hogy ne hétvégére halmozódjon fel az egész heti piszok. A barátom viszont egyáltalán nem figyel rá, a koszos munkaruhájától kezdve a szemetéig mindent ledob a padlóra, ha kiszór valamit, otthagyja, esetleg lesöpri a padlóra. Ha kiönt valamit, nem törli fel. Lecsesz, ha az ágyban eszek, de pont ő az, aki sokszor tányért se fog, összemorzsázza, aztán a földre söpri. A szennyesét szétdobálja, ahol éppen leveszi, pedig kb 3 lépés lenne elvinni a szennyestartóig. Otthoni ruhából elővesz 3 nadrágot, mert lerakja valahova és elfelejti, minden tele van az egyszer hordott ruháival. Mikor megpróbálom (szépen, kedvesen) megkérni, hogy jobban figyeljen ezekre, mert semmi kedvem se 2 naponta takarítani, se folyamatosan mocsokban járni, kiakad, mert ő dolgozik napi 9 órában és neki erre nincs ideje, ereje a nap végén. Azt mondja, hogy a takarítás az én dolgom, úgyhogy ő nem fogja szennyesbe dobni a ruháit, kipakolni a zsebeit, felszedni, amit kiborított, stb. Gyakorlatilag kimondta, hogy lesz@rja, amiket kérek tőle, a takarítás az én dolgom. Mit tudnék vele tenni, hogy tudnék rá hatni? Nagyon rosszul esik, hogy egyáltalán nem becsüli meg a munkámat, ráadásként elég sokszor megkapom, hogy takarítani nem munka, nem lehet fárasztó és én nem dolgozok, szóval csak az é dolgom. Én nem ilyen példát láttam otthon, apukám akkor is besegített a házimunkában, mikor anyukám otthon volt, de a minimum az volt, hogy a saját koszát feltakarítja. Én gondolom rosszul, vagy a munka tényleg nem mentség arra, hogy igénytelenül élsz és nem veszed figyelembe a partnered kéréseit?

2021. júl. 14. 10:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#8 a kapcsolaz elején nem látszott. Akkor még rendet tartott, mikor átjöttem, most is azt mondta egyik nap, hogy hogyha nem lennénk együtt, akkor takarítana, mert bármikor felhozhatna valakit. A kompromisszum nem működik, hónapok óta próbálkozok vele. Egy ideig megcsináltam mindent szó nélkül, de azért a minimumot elvárnám és belefáradtam, hogy a kisiskolás húgom után kevesebbet pakol anyukám, mint én a felnőtt barátom után. #9 igen, igazából a kaja, víz, áram, amit fizet utánam, cserébe szinte semmit nem veszek magamnak, mondjuk nincs is miből, miután nekiadom a zsebpénzem.
2021. júl. 14. 10:33
 12/28 anonim ***** válasza:
10 Én meg azt nézem,hogy gyakorlatilag a kérdező pasijának annyi többlet költség a kérdező,hogy fizeti a részét a vízszámlából,ami legyen mondjuk max 3000 Ft,plusz belepótol max egy 10est a kérdező kajapénzébe. Hát nem azért,szerintem egy normális férfi ennyit a dolgozó párjára is rákölt és nem érzi emiatt azt,hogy vett egy rabszolgát magának. Még csak el sem tartja a kérdezőt,mondjuk ez a viselkedés akkor is rohadt gáz szerintem is.
2021. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
11 A vizen kívül gyakorlatilag minden számla ugyanannyi lenne ha egyedül is lakna.
2021. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 tiril ***** válasza:
100%
9 én csak 2 verziót vázoltam fel, így, hogy a kérdező egyértelműen kifejtette, hogy is mennek valójában a dolgok, teljes mértékben neki adok igazat, hogy kiborult ez miatt. Mondjuk azt nem értem miért kellett lepontozni. :D
2021. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

"A vizen kívül gyakorlatilag minden számla ugyanannyi lenne ha egyedül is lakna."

Ez nem igaz. De igazából nem lényeg: a közös háztartás terhein a lehetőségek arányában kéne osztozni. Ha a másik annyira le van terhelve, hogy tényleg semmi ideje, természetes, hogy minden házimunkát én végzek. Ha a másiknak semmi jövedelme, természetes, hogy mindent én állok. A pasi egy kis ingyencsicskát akar magának, ennyi.

2021. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%
15 Nem? Miért nem? Internet ugyanannyi lenne, közösköltség szintén, a fűtés díja is ugyanannyi lenne, a főzéshez elhasznált gáz vagy áram is ugyanannyiba kerülne, a villanyt ugyanúgy égetné. A víz az egyetlen valós és jelentősebb többletköltség. A kajájába meg ad pénzt a kérdező.
2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az embereket nem tudom otthon hogy nevelték. Én férfi vagyok, de ha már 8-10 évesen szétdobáltam volna a retkes ruháimat a házban, ahelyett hogy a szennyesbe teszem, anyám ki is nyírt volna. :D Ehhez azért kéne egy alap igényszint, és az meg egy hatalmas fszság, hogy azért b...a le a földre, mert ő 9 órákat dolgozik. Attól hogy épp 8 órát vagyok bent a munkahelyen vagy 12-t, attól még ugyanannyira nem megerőltető a szennyesig vinni a ruhát. De ő ha ilyen igénytelen felnőttként, ezzel már sok mindent nem tudsz csinálni. Megszokod, hogy életed végéig pakolsz utána vagy lelépsz.
2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

16 kevesebb sütés-főzés, kevesebb mosás, kevesebb melegvíz-használat, kevesebb hűtendő cucc, kevesebb elektromos gép megy

nekem határozottan alacsonyabb volt egyedül mind a villanyszámlám, mind a gázszámlám.

2021. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

pot anyuci szerepét játszod ebben a kapcsolatban..

Miért vagy még vele az a kérdés..

2021. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
18 Hát,ha magának nem főz,akkor biztos kevesebb a főzés,de ugye ez is vitatható,szokás kérdése. Kevesebb hűtendő cucc? Ugyanannyit kell hűteni,mindegy mennyi cucc van. Elektromos gép ami megy pluszban az rendszeresen nézve mondjuk laptop meg telefontöltés. Ez mind elenyésző,érdemben csak a vízhasználat kerül többe.
2021. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!