Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözéskor anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéskor anyagi problémák. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Saját lakásban élek, ami teljesen tehermentes. Az exemmel költöztem be anno és mivel a szüleim vették a lakást ő fizette a rezsit és havi 2 nagyobb bevásárlást. A mostani barátommal is szóba került már az összeköltözés, de vita lett az anyagi kérdésekből. Ő most albiban lakik és nyilván nem fogok tőle lakbért kérni, de azt sem szeretném, ha nyerészkedne rajtam. Ő meg azt mondja legyünk külön kasszán és menjen minden felesben. Szerintem ez akkor működne, ha lenne hiteltörlesztőm vagy valami, mert ő így konkrétan ingyen "kapna" egy lakást. Nem friss a kapcsolat és nagyon jól alakulnak a dolgok, mindaddig amíg szóba nem kerül az összeköltözés, mert ebben máshogy gondolkozunk. Természetesen vannak dolgok, amik az én költségeim, de szerintem ebben az esetben alap dolognak kellene lennie, hogy a rezsit bevállalja meg egy hónapban 2x bevásárol. Lassan másfél éve vagyunk együtt, ideje lenne együttélni, de ő makacsul ragaszkodik a külön kasszához, ami szerintem nem fair. Akik hasonló helyzetben vannak hogyan oldották meg?
2021. szept. 1. 14:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Külön kassza, fuu akkor külön ágy, minden legyen külön. És ilyen egy "jó" kapcsolat.
2021. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kb. ugyanarról beszéltek, mivel a külön kasszások felezik a költségeket. Ne legyél ennyire önérzetes, a szüleidtől kaptad a lakást, nem te vásároltad, de ha így is lenne, az már ki van fizetve, nem téma. Felezzétek a rezsit, felezzétek a bevásárlásokat. Ha valakinek extra igénye van, azt fizesse maga. Fizessetek külön a fagyiért is, meg mindenért. Sok sikert.
2021. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha ő fizeti a rezsit, akkor gyakorlatilag neked van TELJESEN ingyen a lakás és ő tart el. Felezzetek mindent. Rezsit, bevásárlást. Ha elromlik a bojler vagy a mosógép, azt is. (Ne az legyen, hogy a te lakásod, a te feladatod.)
2021. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Amit te elvárnál, az lakbér kérése, csak máshogy csomagolva. Ha nem zavarna, hogy ingyen lakik ott, akkor nem lenne azzal bajod, hogy tényleg igazságosan, felesben fizettek mindent.
2021. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Uh.

Szerintem is a felezes lenne fair-ebb, mint a te verziod.

2021. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"az esetben alap dolognak kellene lennie, hogy a rezsit bevállalja meg egy hónapban 2x bevásárol."


Egyáltalán nem. A havi költségek feleződése az elfogadható.

te akarod kihasználni a barátnőd, honnan jöün ez a sok lehúzos pasi?


Én nő vagyok, saját lakásom van, de ha ideköltözne valaki, akkor a pénz felét sem kérném el, hanem csak azt a többletet, ami az ideköltözéséből keletkezett. Mondjuk én nem is akarok máson nyerészkedni.

2021. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapna “ingyen lakást”, mivel nem lenne tulajdonjoga benne. Ha ő fizetné a teljes rezsit plusz 2 nagybevásárlást, neked alig lenne költséged, tehát te nyerészkednél rajta, ez nem korrekt. Ha közös életet terveztek, akkor ha már a kassza nem lesz közös, osszátok meg igazságosan a költségeket. Miért fizesse a te fürdéseidet?
2021. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Anyádék vettek neked egy lakást, most meg tartson el a kani félig-meddig ennek okán. Hát, élni tudni kell:-)
2021. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem ingyen kapna egy lakást, hanem együtt éltek a te lakásodban. Úgy fair, ha segít az állagmegóvásban, tehát mondjuk együtt vesztek festéket és együtt kifestitek a szobát. Vagy segít kicserélni a konektort, ha ért hozzá. Ne adj isten dugulás esetén felezitek a szakember költségét.

Viszont: te is óvatosan kérj tőle pénzt a lakásra, főleg a hitelbe, ha van, vagy a felújításba. Ugyanis az neki szakítás esetén visszajár, és jogosan követelheti akár a bíróságon is, hogy adott értékben kapjon tulajdonjogot az ingatlanodból.

Úgyhogy az a legtisztább, ha nem fizettetsz vele semmi ilyet. Különben tényleg "ajándékba" adod a fél lakást.

Amúgy meg először pont jó a külön kassza. Később tudtok változtatni rajta, ha akartok. Lehet egy újabb lépcsőfoka az elköteleződésnek, ha közös kassza lesz.

2021. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a fele-fele költségre. Az én lakásom az az én lakásom, hogy történetesen abban élünk együtt, az nekem már nem kerül semmibe.
2021. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!