Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözéskor anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéskor anyagi problémák. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Saját lakásban élek, ami teljesen tehermentes. Az exemmel költöztem be anno és mivel a szüleim vették a lakást ő fizette a rezsit és havi 2 nagyobb bevásárlást. A mostani barátommal is szóba került már az összeköltözés, de vita lett az anyagi kérdésekből. Ő most albiban lakik és nyilván nem fogok tőle lakbért kérni, de azt sem szeretném, ha nyerészkedne rajtam. Ő meg azt mondja legyünk külön kasszán és menjen minden felesben. Szerintem ez akkor működne, ha lenne hiteltörlesztőm vagy valami, mert ő így konkrétan ingyen "kapna" egy lakást. Nem friss a kapcsolat és nagyon jól alakulnak a dolgok, mindaddig amíg szóba nem kerül az összeköltözés, mert ebben máshogy gondolkozunk. Természetesen vannak dolgok, amik az én költségeim, de szerintem ebben az esetben alap dolognak kellene lennie, hogy a rezsit bevállalja meg egy hónapban 2x bevásárol. Lassan másfél éve vagyunk együtt, ideje lenne együttélni, de ő makacsul ragaszkodik a külön kasszához, ami szerintem nem fair. Akik hasonló helyzetben vannak hogyan oldották meg?
2021. szept. 1. 14:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten, ezt a felfogást... "Nyerészkedne rajtam", ""ingyen" kapna egy lakást", és másfél éve együtt vagytok. Nekem is van saját lakás, törlesztőt fizetem, nem is olyan keveset. Mikor fél év járás után hivatalosan is ideköltözött a barátnőm (gyakorlatilag 1,5 hónap után minden napját nálam töltötte, és vagy 3 éjszakát aludt az albérletébe), mondtam neki, hogy az a hitel az én gondom, azt fizetem én, ő csak a rezsi felét fizesse. De erről hallani sem akart, mondta, hogy egy pár vagyunk, együtt tervezünk, együtt spórolunk (kertesházra), úgyhogy végül elfogadtam, és felesbe fizetjük a törlesztőt, meg a rezsit, meg tulajdonképpen minden közös dolgunkat. El nem tudnám képzelni, hogy még én kérjek pénzt attól akit szeretek, egy olyan lakásra, ami nekem ingyen van. Te hogy mondod a szerelmed szemébe, hogy érezd magad otthon, 100 ezer forint lesz!

Én tuti nem tudnék együtt lenni egy ilyen mentalitású emberrel, mint te.

2021. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha azt mondjuk, hogy neked van igazad, attól jobb lesz a kapcsolatotok? Vagy a következő vita alkalmával vissza tudsz jól szólni, hogy ez a 10 ember neked adott igazat a netről és bibibí?


Teljesen mindegy, hogy kinek adunk igazat. Ha a párod szerint nincs igazad és nem juttok közös nevezőre, akkor ugyanolyan szarban vagy akkor is, ha random emberek neked helyeselnek valahol a világban.

2021. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

A törlesztőt, a kajádat és a rezsi rád eső részét akkor is fizetnéd, ha ő nem lenne ott. Én sem fizettettem a párommal a lakásom illetékét, mert az én "bajom", lévén az én tulajdonom


Elég, ha fizeti a saját fogyasztását szerintem és ha a lakás később pl tisztasági festésre szorul, abba is beszáll, mert együtt laktátok le

2021. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem akarod, hogy tulajdona keletkezzen a lakáskádban véletlen, nen fizetteted vele a törlesztőidet, ilyen rohadt egyszerű. Ha tudja bizonyítani az utalásokkal, amit beletett, bármikor igényelheti is, ha nem akar jófej lenni
2021. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"nyilván nem fogok tőle lakbért kérni, de azt sem szeretném, ha nyerészkedne rajtam. "


Aha, mert inkább te szeretnèl nyerèszkedni ő rajta.

Ha az egèsz rezsit fizeti, meg többet ad a bevásárlásba, azáltal burkoltan kèred el a lakbèrt, ès nyerèszkedsz a saját párodon, csak mert a szüleid alád toltak egy lakást. Az előző palid belement ebbe, hát ez nem fog, ès igaza is van.

Felezzétek a rezsit, meg a többit, az a fer. Ès akkor mèg mindig jobban jártál, mint egyedül, mert a rezsi nem nő a duplájára azzal, hogy ott lakik.

2021. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, egyik részről anyádék tartsanak el, másik részről meg a párod. Így kell ambiciózus sikeres nőnek lenni a 21 szd-ban az egyenlőség jegyében. Hát ez k**va jó :D
2021. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy van, hogy enyém a lakás, én fizetem a rezsijét, az egyéb kiadásokat, kaját felezzük. Lakbért természetesen nem kérek.


32/F

2021. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom elképzelni a gyakorlatban hogyan működik a külön kassza, főleg ha esetleg lesz egy gyerekünk. Az exemmel úgy csináltuk, hogy egyik héten én vásároltam a kaját, másik héten ő, a rezsit ő kivéve a tv,net mivel az az én nevemen van. Minden más teljesen közös volt illetve meg volt mindenki saját pénze, de nem filléreskedtünk.
2021. szept. 1. 16:12
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkel nyilvan teljesen mas, de itt nem errol van szo. Amit leirsz, kulon kassza egyebkent, azt leszamitva, hogy lehuztad a rezsivel.


(Ha szulnek, mindenkepp tobbet varnek el a pasimtol anyagilag, mint azelott.)

2021. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
58%

ha már ott lakik akkor a rezsit fizethetné, így is kevesebb kiadása lesz..

Az ilyen filléres emberek akik még az alap dolgokba se szállnak bele szó nélkül nem ám még utalgatással azoknak nem való kapcsolat !

2021. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!