Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözéskor anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéskor anyagi problémák. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Saját lakásban élek, ami teljesen tehermentes. Az exemmel költöztem be anno és mivel a szüleim vették a lakást ő fizette a rezsit és havi 2 nagyobb bevásárlást. A mostani barátommal is szóba került már az összeköltözés, de vita lett az anyagi kérdésekből. Ő most albiban lakik és nyilván nem fogok tőle lakbért kérni, de azt sem szeretném, ha nyerészkedne rajtam. Ő meg azt mondja legyünk külön kasszán és menjen minden felesben. Szerintem ez akkor működne, ha lenne hiteltörlesztőm vagy valami, mert ő így konkrétan ingyen "kapna" egy lakást. Nem friss a kapcsolat és nagyon jól alakulnak a dolgok, mindaddig amíg szóba nem kerül az összeköltözés, mert ebben máshogy gondolkozunk. Természetesen vannak dolgok, amik az én költségeim, de szerintem ebben az esetben alap dolognak kellene lennie, hogy a rezsit bevállalja meg egy hónapban 2x bevásárol. Lassan másfél éve vagyunk együtt, ideje lenne együttélni, de ő makacsul ragaszkodik a külön kasszához, ami szerintem nem fair. Akik hasonló helyzetben vannak hogyan oldották meg?
2021. szept. 1. 14:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ha ezt leírtad volna hamarabb, akkor kicsit másképp hangzik, mert havi 2 nagybevásárlásból simán megvan kb. az összes kaja, ha úgy veszed. Az egyik héten én, a másik héten ő - ez máris a felesbe veszzük kategória, illetve, ha nem olyan sok a rezsi, mondjuk nekem 8-10 ezerből kijön, és a net+tv is elérheti majdnem ezt az összeget, akkor mindjárt más a leányzó fekvése. Én se vagyok külön kassza híve, hanem a közös dolgokat felesbe, ami meg magunknak kell (valami avonos cucc, vagy gitárhúr) azt mindenki magának megveszi. Külön kassza mehet egy darabig, de gyereknél már valóban értelmetlen. Így mindjárt más, ha ezeket leírod.

11-es voltam

2021. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
69%

@18: A blokk végösszegét osztani kell 2-vel.

Számomra ez egyébként nagyon idegen. Nem is értem, mitől volt egyszerűbb, hogy valamit hol ő, hol te fizettél, valamit feleztetek, stb.

2021. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#22 nem kell hülyeséget beszélned, ha nem éltél külön kasszán.


A külön kassza azt jelenti, hogy csak az egyértelműen közös élet költségein osztoztok. Nem vásárlás után, hanem egész hónapra. Például tudjátok, hogy havi 150 fog elmenni kajára, ami közös dolog. Ezt az összeget beadjátok a közösbe (közös virtuális széf, közös számlára utalás) fele-fele arányban vagy fizetésarányosan. Minden más marad a saját számlán. Ugyanez a rezsivel is pl, szórakozásra szánt összeggel is. De minden más, ami megmarad, mint megtakarítás vagy ami pl a hobbidra, fodrászra, ruhára kell, továbbra is a te saját számládról megy. Magyarul nem dobtok be hó elején mindent a közösbe vagy nem utaltok át mindent a párotoknak. Hűha, milyen kegyetlenség, milyen érzéketlen így élni

2021. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
“ fele-fele arányban” - Ezért írtam, hogy ossza el kettővel…
2021. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
De nem ilyen szarrágó, gusztustalan módon, ahogy leírtad. Miért kell ostobának és szándékosan körülményesnek lenni?
2021. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem értelek, 25-ös, mármint ami a dühödet illeti. Én a kérdező kommentjére reflektáltam, hogy amit a volt barátjával csinált, kicsit körülményesnek tűnik. Ezt írta: “ Az exemmel úgy csináltuk, hogy egyik héten én vásároltam a kaját, másik héten ő, a rezsit ő kivéve a tv,net mivel az az én nevemen van. Minden más teljesen közös volt illetve meg volt mindenki saját pénze, de nem filléreskedtünk.”
2021. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Cpt_Obviously ***** válasza:
74%
Nem tudnék ilyen kapcsolatban élni a feleségemet 6 éve ismertem meg 2 hónap után gyakorlatilag együtt éltünk és onnan mindent közösként kezelünk. Hogy akarsz valakivel összeköltözik ha azt érzed nyerészkedik? Ebben nem érzem a szerelmet max a praktikumot
2021. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon anyagias vagy. Szerintem engedd el vagy elveszíted a párod. Nem tartozik neked semmivel azért, mert a te lakásodba költöztök. Ha nem lenne lakásod, akkor albiban laknátok és akkor is a felét fizetnétek mindennek. Vagy akkor is elvárnád, hogy ő vásároljon be, meg fizesse a rezsit?

Szarrágó vagy.

2021. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Én röhögve otthagynálak, ha előjönnél azzal, hogy én fizessem az egész rezsit.
2021. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!