Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátod/párod hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátod/párod hosszú évek után sem akar feleségül venni, hogy bírod elviselni azokat az összejöveteleket, ahol mindenki házas, csak ti nem?

Figyelt kérdés
A kérdés értelemszerűen nőknek szól, akik hiába várják az eljegyzést, esküvőt.

2021. dec. 4. 21:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
33%
Majd nezzel szejjel ugyanezen enberek kozott akkor is amikor 5-10-15 ev mulva gusztustalanul valnak, merthogy a fele el fog. Es akkor rajossz miylen jo h ettol megkimelted magad.
2022. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
68%
De pont ez az. Miért érzed magad kevesebbnek ilyenkor? Mert azt hiszed hogy a házasságkötés miatt ők boldogabbak lettek mint te? Hidd el hogy nem. A fele biztos el fog válni, mire valószínű ti még mindig együtt lesztek.
2022. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 A kérdező kommentje:

Miért válnának el? Ha egy kapcsolat jól működik, van szerelem a felek közt és egyeznek a jövőre vonatkozó tervek és elképzelések, nem hiszem, hogy a gyűrű felhúzása, egy polgári (és egy templomi) szertartás, meg egy ünneplés a szeretteik körében azt vonná maga után, hogy megromlik az egész.

Nyilván én sem azokat irigylem, akik egy semmit nem érő kapcsolatban élnek, és úgy házasodnak (pl. kompromisszum-kapcsolat, hitel miatt, terhesség miatt), hanem azokhoz szeretnék én is hasonlítani, akik szeretik egymást és a kapcsolatuk megkoronázásaként tekintenek az esküvőre.

2022. ápr. 8. 11:19
 44/142 anonim ***** válasza:
0%
szerintem csak arra utaltak a válaszolók, hogy a statisztikák szerint nagyon sok házasság végződik válással, és előre vetítik, hogy a barátaidé is valószínűleg erre a sorsra jut (nem a házasság ténye miatt), ezért ne sajnáld, mert úgyis elválnak, nem éri meg
2022. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
48%

Még nem olvastam végig a válaszokat, azonnal írom, hogy én hogyan érzem magam pontosan:

Amikor egy olyan összejövetelen vagyunk, ahol vagy mindenki feleség, vagy eljegyzett, mintha egy kihasznált, hülyére vett, bármikor lecserélhető kis idióta nőcske lennék, akinek nem tűnik fel, hogy csak játszanak vele. Egy kis senkinek! Egy "jövő héten lehet, hogy egy másik csajszit hoz ide Béla". (Random név volt a Béla). Szóval hogy kb. mintha ezt gondolnák. Borzasztó ciki és kellemetlen. Voltam ilyen helyzetben azért írom. Minden csaj megtalálta a közös hangot egymással. A téma a következő volt a csajok között: házasság, eljegyzés, lagzi, gyerek, nevelés, terhesség, szülés... Szóval ilyenek... Rajtam gyűrű sincs, gyerekem sincs, férjem sincs, semmim sincs, úgyhogy egyetlen kiaszott mondatot nem tudtam hozzászólni. Írtó ciki volt és folyamatos sírhatnékom volt, végig a könnyeimet kellett visszatartanom. Úgy éreztem ott magam, mint egy ufó. Az egyik csaj még kicsit rá is tett és amikor mesélgetett az eljegyzesről, még néha gúnyosan mosolyogva rám is nézett. Szóval úgy nagyjából ennyi.

2022. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
68%
Előző voltam. Ja és mi 3 éve vagyunk együtt és a barátom házasságpárti és beszéltünk is erről már tavaly is. Mégsincs gyűrű. Még 1x fel fogom neki hozni és ha nyár végéig sem lesz, akkor kuka! Ha neki ennyire nem vagyok fontos, akkor mehet. Majd a következőt megkéri 1 év múlva. Jellemző... Nekem meg vagy szerencsém lesz, vagy nem... De az előzővel is így jártam, az a senkiházi 4 évet vett el az életemből. Konkrétan akkora bőr volt a képén, hogy képes volt minden évben azt hazudni, hogy "majd jövőre" - de mondom tavaly is ezt mondtad... Mindig még tudta magyarázni. Az utolsó évben már arra sem vette a fáradságot, hogy hazudjon, hanem azt mondta, hogy nem és kész! Simán el is engedett...
2022. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 A kérdező kommentje:

#45-46

Komolyan, nem tudom kik pontoztak így le, mert eddig te vagy az egyetlen, aki a kérdésre válaszolt, és nagyon köszönöm a választ. Én pontosan így érzem magam ilyenkor: egy senki, értéktelen hulladéknak.

Nekem mondjuk normális barátaim vannak, szándékosan nem bántanának meg ezzel, de nem lehetnek 0-24-ben rám tekintettel, hogy én ülök ott köztük egyedül örök barátnőként, és csak szóba kerül az eljegyzés/esküvő téma. Vagy a munkahelyemen, mivel nem ismernek annyira és nem tudják, milyen fájdalmas téma ez nekem, és az esküvői előkészületekről beszélnek. Sírni tudnék ilyenkor, és van, hogy sírok is.

Te legalább erős voltál, és le tudtál zárni egy sehová sem tartó kapcsolatot.

2022. ápr. 11. 14:38
 48/142 anonim ***** válasza:
26%

Gyakran van egy társaság akikkel összejárunk. Csakádos majdnem mind, vannak akik évek óta együtt vannak de nem házasodtak össze. De van akinek már unokája is van. Mi a párom vagyunk a kakukktojás mert nincs gyerek, és sose voltunk házasok. Viszont mi vagyunk az egyik páros akik a legrégebben együtt vannak.

Semmi szégyellni valóm nincs, a házasság témában van mondani valóm mert attól hogy nem volt esküvőnk 10+ éve együtt vagyunk. Lagzi témában is hozzá tudok szólni mert attól hogy nekem nem volt segítettem 2 barátnőmmel is ruhát próbálni, és voltam sok esküvőn. Gyerek nincs hogy miért az most nem lényeges de sose kaptam egy rossz szót se miatta. Ha feljön a gyerek téma nem vonulok el hanem részt veszek én is a beszélgetésben, itt nyilván nem tudok mindenhez hozzászólni. De meglepődnének mennyi mindenhez tudok (nem beleszólni).

És sok más téma van még amit fel lehet hozni, nem kell rágörcsölni a házasságtémára és a gyerektémára. Ha meg látod hogy mások kinéznek e miatt akkor nem kell foglalkozni többet velük, ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Én ilyennel én meg nem találkoztam tehát nem hiszem hogy annyira gyakori dolog lenne.


Szerintem baj a fejetekben van mert azt hiszitek hogy mást érdekel hogy ti házasok vagytok-e.

2022. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
47%
Az a baj, hogy igen, mást érdekel mi házasok vagyunk-e. Fentebb írtam, hogy olyan egy csaj, aki még rá is tett az eljegyzése sztorijával és lenéző/gúnyos mosollyal nézett felém. Tudod amikor így fentről lefelé valaki végignéz. Nem barátnőm volt, hanem a társaságban az egyik pasi menyasszonya, de számomra ismeretlen. Aztán ahogy kiderült, hogy én eljegyezve sem vagyok, akkor kezdett szó szerint kinézni onnan. Igen sajnos ilyenből is van ezer. Nyilván nem a jó barátnőim néznek le emiatt. Az ok pedig hogy nem tudtam hozzászólni az esküvő témához, az az, hogy mindenki a sajátját mesélte. Szerintem marha szánalmas lett volna, ha én meg elkezdem más nő esküvőjét mesélni... :D Mert igen én is voltam ezer esküvőn. De ők a sajátjukat mesélték. Mindegy. Nem tudom te hány éves vagy, de én.. sok... Úgyhogy igen, kellemetlen.. 32 éves koromig nem foglalkoztam ezzel... De 32 felett már ciki.
2022. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


"Sírni tudnék ilyenkor, és van, hogy sírok is."


Igen, én is... Szoktam is...

2022. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!