Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire tolerálnátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tolerálnátok egy ellenkező nemű legjobb barátot?

Figyelt kérdés

És ha ultimátumot adnál, mert már a környezetben mindenkitől azt hallod, hogy ők kavarnak, és ő inkább a barátját/barátnőjét választja, mondván ha igazán szeretném nem kérném hogy válasszon... Azzal védekezik, hogy ne akarjam kisajátítani magamnak. Bár tény hogy más barátja nincs is rajta kívűl.


Aztán még olyanokat csinál, hogy beceneveken hívja (makim, drágaságom, miss szöszim, csibém), felmegy hozzá a lakására kávézgatni amiről nekem azt hazudja, hogy a nagymamájánál van. Mivel lebukott annyit mondott ha elmondta volna hova megy, cirkuszoltam volna. Telefonján olyan beszélgetéseket találtam a csajjal, hogy engem beszélnek ki hogy én bolond vagyok, csaj többször javasolta hogy dobjon ki.... Ha kedve támad mekizni vagy kfc-zni nem engem hív először magával hanem tőle kérdezi meg hogy ráér-e. Olyan sokszor jár hozzá munka után hogy már előre mindig ki van nyitva a kapu neki hogy beálljon a kocsival...


Fontos lenne a válasz mert elmondása szerint én gondolkodom rosszul, de ha nem, akkor meg szeretném mutatni majd neki hogy hogyan gondolkodnak erről mások. Nagyon köszönöm!


2022. jan. 8. 04:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez tipikusan az a helyzet, amelyben nincs valamilyen általános, univerzális mérce, mely szerint az egyik fél "jól" gondolkodik, a másik pedig "rosszul". Az emberek eltérő mértékben tolerálják egymás különböző viselkedéseit. Az emberek nem egyformák. Van, aki ezt simán tolerálni tudja, s van, aki ennek a tizedét sem. Ne kívülre hallgass, hanem belülre, hogy neked mi az, ami tolerálható, s mi az, ami nem. S ha belül eldöntötted, hogy számodra hol a határ, akkor ezt a határt mondd meg a párodnak világosan.
2022. jan. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom alávetően a más nemű barátokkal, de ez így Nálatok azért elég durva. Hazudik is, itt kidobnám.
2022. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%

A barátod oldaláról nézve nagyon utálnám, hogy nyomozgatsz utánam és számon kérsz azért, hogy egy baráttal töltöm az időt, mert mások szerint nem barát, de összességében kívülállóként mégis azt mondom, hogy nem alaptalan a viselkedésed.


Nekem is van férfi legjobb barátom, akivel mindent megbeszélünk és rengeteg időt töltünk együtt és soha nem léptük át a barátság határait, bár sokan úgy vélik igen.

Abban az esetben viszont, amikor bármelyikünknek kapcsolata van belátjuk, hogy nem túl vonzó csomag egy ellenkező nemű legjobb barát aki állandóan a nyakán lóg a másiknak...így megmarad az eredeti szoros barátság, de a társunk számára is tolerálható mederbe terelve.


Az, hogy kit választana sok mindentől függ... nem tudom mióta vagytok együtt (?!)

Az, hogy neked megingott a bizalmad (annyira, hogy nyomozgatsz és számon kéred), a barátod esetében is bizonytalanságot okozhat.

Én egy olyan kapcsolatért pl., ami elég friss és mèg nem is vagyok benne olyan biztos, SOHA NEM RÚGNÉK FEL EGY 20 ÉVE MEGLÉVŐ BARÁTSÁGOT.


De a te bizonytalanságod eloszlatásán csak a barátod tud segíten. Egy olyan beszélgetés, ahol nem az ultimátumokról és az általad kinyomozott infókról, vagy mások gyanújáról van szó, hanem amikor leültök normálisan és elmagyarázod, hogy téged az nagyon bánt, hogy a csaj mellett a második helyen érzed magad állandóan.

2022. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%
Amikor ezt meghallom hogy "legjobb fiúbarátom" az helyzettől függetlenül azonnali instant bann.
2022. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Van úgy, hogy valakinek van a párja mellett ellenkező nemű barátja. És normálisan van kezelve, mert nem terjed túl egy sima barátságnál, és nem hanyagolja egy csöppet sem emiatt a párját.

Ez nem az a szituáció. Nagyon nem. Ez a nagyon intim viszony, az elhanyagolásod, a semmibe vevés, és mindennek a tetejébe a hazudozás és kibeszélés... Én ezt tuti nem tűrném egy percig se. Mondom ezt úgy, hogy menyasszonyom van, de van egy lánybarátom, aki amúgy a közös baráti kör része, de néha összeülünk beszélgetni pár havonta ketten.

2022. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így nem szokták becézgetni egymást a barátok.

Az meg hogy ilyen hangnemben beszélnek rólad... Lesz4rnám hogy barátok-e vagy sem, így ne beszéljen rólam a "párom".

Ha ennyire bolond vagyok ott az ajtó, viszlát.

2022. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet. Barát-nem barát, nem számít. Aki kibeszél úgy, hogy elvileg a páromnak vallja magát, az takarodjon az életemből.
2022. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
21%
Én amondó vagyok, hogy ha tudtad, hogy neki van ellenkező nemű barátja, a kezdetektől fogva így viselkedik vele, és ezt te elfogadtad, akkor utólag már nem jogos azt mondani, hogy ez téged zavar. Akkor minek jöttél vele össze?!
2022. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem adnék ultimátumot, mert annál kevés szánalmasabb dolog van. Alapesetben nem tartom problémának az ellenkező nemű barátokat, de nyilván nem tolerálnám ezt az alja viselkedést a páromtól. Viszont ahelyett, hogy szánalmas ultimátumokon vergődjek inkább kidobnám a búbánatba, minek maradjak olyan emberrel aki nem tisztel? Ennél milliószor jobb egyedül.
2022. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Veled te jelented ebbe a történetbe a legnagyobb problémát. A hozzaszólasokat olvasva bármilyen fontosak is a vélemények, amit megmutatsz majd a barátodnak... aki nem úgy látja a helyzetet mint te lepontoztad.

Én nem is tudnálak elviselni magam mellett. Az egy dolog, hogy betegesen féltékeny vagy, az egy másik, hogy csak neked lehet igazad, de hogy a pasid üzeneteit is mániákusan olvasgatod...

2022. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!