Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ennyire más a török...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire más a török mentalitás?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy nálam majd 10 évvel idősebb török férfival. Mondhatjuk, hogy halálosan egymásba szerettünk. Mindig mikor találkoztunk igazi úriember volt. Nem hagyta, hogy fizessek sehol, még a cipőmet is ő akarta levenni, ajándékokkal halmozott el, minden reggel romantikus üzeneteket ír nekem, házasságot, gyereket akar.

Viszont van egy másik oldala is, állandóan zavarja, ha a barátaimmal beszélgetek. Akkor is rám szólt és nagyon megsértődött, mikor egy bikinis képet kiraktam facebook sztoriba, vagy mikor szerinte túl rövid volt a nadrágom.

Azt érzem, hogy hiába kedves és érzékeny, teljesen korlátozni akar. Emiatt kavarognak bennem az érzések, hogy köteleződjek-e el mellette, vagy hagyjam a francba.

Mit kellene tennem?


2022. febr. 3. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon jöttem össze az exférjemmel, vonzott a kultúra, a keleti világ. 26 évig voltunk együtt, sok sok ismerősöm lett, nem lettem kendős, de átalakultam. Hiába mondta a családom, hogy ne, én pont az ellenkezőjét csináltam. Jó ember és jó férj volt egészen 25 évig.

Soha nem ütött meg, kedves volt, jól funkcionáltunk, mint család. De és itt jön a csavar, mert én csak a jót láttam benne. Pedig az egész életem megváltozott, már nem élhettem azt a szabad életet amit szerettem előtte. Persze én választottam, de folyamatos megfelelési kényszerben éltem, mert ő csak akkor volt kedves és rendes, ha minden úgy ment ahogyan ő akarta, ha nem akartam valamit úgy ahogy ő kigondolta, akkor előbb veszekedés, majd napokig nem szólt hozzám. Igaz, hogy az iszlám szerint éltünk, de mivel elveim voltak, én nem voltam rávehető mindenre. Olyankor kitört a világháború nálunk. A végén mindig az lett amit ő akart. A családom imádta őt, mert mindenki előtt ugyanaz a kedves fickó volt, én voltam a hisztis szerintük.

De fordult a kocka, mert már egyre többször nemet mondtam, (nem szexuális dolgok, hanem a mindennapi életben irányítani akart) mint azon a bizonyos napon. Sőt azt mertem mondani, hogy el akarok válni. Hát ne tudd meg kérdező milyen bosszú hadjáratot indított ellenem. Mivel nem született közös gyerekünk, így én ezt még szépen megúsztam.

Sok barátnőm van, arab, török férjjel. Ez egy más világ, más kultúra. Én aki tudtam azonosulni ezzel a világgal, még nálam is csúnya vége lett a házasságunknak és nem miattam.

A keleti férfiak erősen megfelelési kényszerben élnek, kifele mást mutatnak, a család a legfontosabb számukra, de valójában az is egy kényszer. A vallási előírások évszázadok óta beleivódnak a bőrükbe, de a családi minta az ami a legfontosabb. Mint már írtam, bort iszik és vizet prédikál, ez rájuk is jellemző. Az én exem felnőttként sohasem tudott nemet mondani a családjának és ez nagyon nagyon jellemző rájuk, mert egész életüket a család fogja meghatározni. A férj anyja vagy lánytestvérekről ne is beszéljünk, hosszú lenne...


Visszatérve hozzád kérdező, most még a rózsaszín köd van a szemed előtt, de ne gondold, hogy egy keleti férfi tolerálni fogja a bikinis képeidet, sem a fiú barátaidat. Még a legkedvesebb török is lekeverne egy pofot, ha a felesége bikiniben pózolna a facebookon. Még nem mer cirkoszolni, mert ő is tudja, hogy ez itt Európa, de ha már a felesége leszel, akkor az iszlám szerint te hozzá tartozol.

Ez csak a kezdet, akkor is, ha ő egy kedves, rendes fickó...

2022. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

Sajnálom lányok, ami veletek történt.. senkinek nem érdemli meg, hogy ilyen dolgokon kelljen keresztül mennie.

Teljesen igazatok van. Bár nem vagyok beképzelt de azt tudom, hogy kevés jobb emberismerő van nálam. Szinte mindig mindenkiről egyből megmondtam, hogy milyen ember és be is jött mindig. De ő az egyetlen, akiről képtelen vagyok eldönteni és ez zavar a legjobban.

De amit is írtatok, hogy a mézes-mázas viselkedés, csak álca.

Egyébként már egyszer elvált, azt tudom, hogy az a házassága borzasztó volt. Én meg házas se voltam és még gyerekem sincs és még fiatal is vagyok.. Valószínűleg ezért is ennyire nagyon féltékeny

2022. febr. 4. 11:11
 43/61 A kérdező kommentje:
De mindig azt mondja, hogy bennem teljesen bízik. A férfiakban nem bízik
2022. febr. 4. 11:13
 44/61 anonim ***** válasza:
70%
Te már rég döntöttél. Mégis mit vártál? Megerősítésért jöttél, nem kaptad meg és most a párod ügyvédjeként viselkedsz? Semmi szükség rá. Hoztál egy döntést, de szeretnéd elkerülni a kockázatot. Na, azt nem lehet. A szemellenzőt nem vagy hajlandó levenni; szíved joga. Kár itt rabolnod mások idejét és energiáját. Csak a bolondját járatod velünk.
2022. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Miért vagy ilyen rosszindulatú? Semmi bántót nem mondtam neked.

Szimpla párbeszéd és tapasztalatcsere zajlott. Nyugodj meg. Igen, dilemmába vagyok, pont a kirohanásai miatt nem beszélek vele 2 hete. Egyenlőre nem úgy áll a széna, hogy vele akarjak lenni. Relax

2022. febr. 4. 12:19
 46/61 anonim ***** válasza:
74%
Kerdezo: 44 nem rosszindulatu, csak elmondta mi a franko. Ahogy te reagalsz azt pedig ugy hivjak h kognitiv disszonancia redukcio, amivel nincs semmi baj, termeszetes reakcio hogy azember nehezen bontja le a fejeben kialakult vilagkepet. El kell fogadni, vannak nem kompatibilis kulturak. Es a torok pont nem kompatibilis az europaival.
2022. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:
Én meg csak szimplán válaszolni szerettem volna azoknak a nőknek, akik vették a fáradtságot és leírták a hosszú tapasztalataikat.
2022. febr. 4. 12:28
 48/61 anonim ***** válasza:
26%
✅ Azért azt tegyük hozzá, hogy nem is olyan régen (20.században) még a magyar kultúrában/közéletben sem volt elfogadó, ha a nő nem hosszú szárú fürdőruhában mutatkozott !
2022. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
32%
✅ #48.) 20.század elején ~ (egy hosszú emberöltővel ezelőtt)
2022. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudjatok, de attol nem lesz egy kapcsolat bantalmazo, hogy a no nem tehet fel magarol bikinis kepeket, meg nem lehetnek fiu baratai.

Ezt minden ferfi, akinek van egy kicsi onerzete, elvarja.

Sajnos a magyarok nagyon bedoltek ennek az egyenloseg dumanak, nem is ferfiasak mar jo regota.

Meg is lehet nezni, hogy egyre tobb magyar no arabhoz megy, mert az a no akinek normalisan mukodnek az osztonei, igenyelni fogja hogy a ferje ferfikent viselkedjen, es ne csak disznek lotyogjon valami a laba kozt.

2022. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!