Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ennyire más a török...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire más a török mentalitás?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy nálam majd 10 évvel idősebb török férfival. Mondhatjuk, hogy halálosan egymásba szerettünk. Mindig mikor találkoztunk igazi úriember volt. Nem hagyta, hogy fizessek sehol, még a cipőmet is ő akarta levenni, ajándékokkal halmozott el, minden reggel romantikus üzeneteket ír nekem, házasságot, gyereket akar.

Viszont van egy másik oldala is, állandóan zavarja, ha a barátaimmal beszélgetek. Akkor is rám szólt és nagyon megsértődött, mikor egy bikinis képet kiraktam facebook sztoriba, vagy mikor szerinte túl rövid volt a nadrágom.

Azt érzem, hogy hiába kedves és érzékeny, teljesen korlátozni akar. Emiatt kavarognak bennem az érzések, hogy köteleződjek-e el mellette, vagy hagyjam a francba.

Mit kellene tennem?


2022. febr. 3. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
42%

✅ Én azt mondanám, hogy jó lenne, ha megismernéd a családját/szüleit.

✅ Lássál bele a családi életükbe.

✅ Nagyjából ugyan az fog a ti kapcsolatotokban is jelen lenni.

✅ (Persze nyilván nem fogod látni a teljes képet, mert azokat nem teregetik ki mások elé )

2022. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
81%
ez naluk hozzatartozik ahhoz hogy megszerezzek maguknak a szulo masinat. aki mos foz takarit lefekszik vele SZULI SORBAN A GYEREKEKET!. nekik csak addig kell udvariasnak lenni amig megszerzik a kiszemelt not. azert ennyivel fiatalabbat mert az meg idomithato, egy idosebb no mar okosabb elovigyazatosabb. Ha pedig muszlim akkor dupla sebesseggel menekulj. Most azt mondja te maradsz aki vagy, de mar az eskuvo elott elkezdi hogy a szulei es a rokonai kedveert szeretne ha idovel atternel legalabbis az oltozes teren az o szokasaikhoz. aztan kesobb mar nem enged dolgozni eltilt a baratoktol rokonoktol. kiszolgaltatott leszel . es ne hidd hogy ez nem fordulhat veled elo. mind ezt hiszik akik ilyenekhez mennek hozza.
2022. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
94%

Tudod mit, én is ugyanazt mondtam, mint te. Velem nem fog megtörténni. Szívesen indítanék csoportot olyan nőknek akik keleti fickóval jönnek össze. Az én exem az egyik legnormakisabb volt. Az egyik barátnőm aki arab, azt mondta nekem annó, készüljek csúnya válásra. Igaza volt. Az exem tesója 2x vált, az első válása sem volt szép, de másodszorra évekig járt a bíróságra, mert mindent el akart venni a feleségétől. Ott a nőnek nincsenek jogai.

Nekem csak az volt a szerencsém, hogy nem volt közös gyerekünk és itt Magyarországon váltunk.

Higyj amit akarsz, ha azt akarod hinni, hogy veled nem fog megtörtenni, akkor lelked rajta. De az összes női ismerősöm akinek keleti férje van, az alárendelt szerepben van. És ne hidd, hogy ez alól te kivétel leszel. Nincs az a keleti férfi a földön aki mellett te ugyanúgy élheted a régi életedet, és ebben biztos vagyok.



"dilemmába vagyok, pont a kirohanásai miatt nem beszélek vele 2 hete"


Látod a jeleket te is, csak a te érdekedben írtam le a storymat.

2022. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

52 es vagyok megegyszer. en nem Europaban elek itt is sok keleti nep tagja van kepviselve. ezert olyan szomoru hallani amikor a "hoskent unnepelt" apa es fia az anya segitsegevel kozosen oltek meg a libanoni fiatalasszonyt mert FELTETELZTE az anyosa hogy a no valami kereszteny ferfivel folytat titkos telefonbeszelgeteseket. arra mar nem vettek a faradtsagot hogy utana is jarjanak mielott 47 kesszurassal oltek meg a szerencsetlen lanyt. amikor letartoztatta a rendorseg az abban a keruletben jobbara libanoniak laknak szinte kivetel nelkul oriasi uvoltozes kozott eltettek a gyilkosokat amiert "megvedtek a csalad becsuletet". aztan arra is sor kerult hogy megnezzek mi volt a telefonjaban az idegen beszed. a fiatalasszony telefonon hallgathato francia nyelvleckeket hallgatott. azt hittem a szivem megszakad amikor a tv bemutatta az esetet. es nem egyedi. a kormany altal letrehozott kulon specializalodott egyseg statisztikaja szerint evente itt az orszagban legalabb 100 olyan no tunik el nyomtalanul aki mnem hagyta el az orszagot egyszeruen csak nyoma veszett. ezek nagyreszt a becsuletbeli gyilkossagok aldozatai. az utolsok egyike volt az a 14 eves afgan kislany aki uszodaba ment el titokban egy kereszteny lannyal es ott egyreszes de nem fedett uszoruhaban volt a medenceben. neki a az occse es az apja vagtak el a torkat. aztan felhivtak a rendorseget miutan meggyozodtek a halalrol es feladtak magukat. nem buntudatbol hanem hogy a kozosseg megunnepelhesse oket mint martirokat amikor a rendorseg letartoztatja oket.

Kerdezo, itt sokan ravilagitottak arra amit talan szeretnel nem eszrevenni. hidd el minden into jel ott van, ha most faj is el kell hagynod addig amig lehet. Ez a te erdeked. a masik hazassagarol is biztosan vannak reszletek jo lenne tudni de nem az o oldalarol.

2022. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

Az előző feleségével kellene beszélj, tutira veszem, hogy egy másik arcát ismernéd meg ennek a férfinek. Mint írtam fentebb, az én exem sohasem volt féltékeny, kedves, rendes férj volt, de nem az én életemet éltem itt Magyarországon, hanem az övét. Ha az ő országába mentünk, akkor már az ő területén voltunk és ott igazán megismertem azt az arcát is ami végül is a 25 év utáni váláshoz vezetett (persze erre még rátett a bosszújával).

Minden keleti férfi a saját országában a családja iranyítása alatt áll. Ha az anyós vagy a lánytestvérek 1x is hibát találnak benned (azaz, ha nem úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek) ott már nem leszel soha szívesen látott vendég. Azon lesznek, hogy elválasszanak.


Én bevallom, amikor a családomnak elmondtam, hogy el fogok válni, rám haragudtak, mert hát milyen rendes ember. De amikor megismerték a bosszúszomjas oldalát, azóta, örülnek, hogy sikerült elválnom.


Nem azzal van a probléma, hogy szerelmes vagy egy keleti férfibe, a mindennapi élet lesz nehéz számodra egy idő után, amikor még abba is bele fog szólni, hogy mit főzzél, ha vendégek jönnek. Az én exem apja azt is megmondta a feleségének, hogy mit egyen. Nem nézte jó szemmel, ha exanyós kicsit is boldog.


Az egyik barátnőm pl török férjjel, ha kint voltak Törökországban a családnál, este le sem feküdhetett addig amíg az apósa azt mondta, most már mehetnek aludni, mert náluk ez a szokás a családban.


Nagyon nagyon modernnek kell lennie, hogy szabadon élj mellette, de mint írtad, már most is vannak jelek ami azt bizonyítja, hogy te sem leszel kivétel, sőt szerintem már most be akar törni.


Bántalmazó vagy sem, nem ez a fontos, mert nem mindenki válik bántalmazóvá, de 2 különböző kultúra, vallás, családi minták teljesen másként hatnak ránk. Hiába próbálod elhitetni magaddal, hogy veled nem fog megtörténni. Meg fog történni csak másképp.

2022. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
És most mi van? Együtt vagy vele, vagy szakítottál?
2022. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta?
2022. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kiadtam az útját, nem bírtam már elviselni a hisztijeit.
2022. aug. 14. 12:12
 59/61 anonim ***** válasza:
nagyon jol dontottel nehogy engedj neki ha ujra vissza akarna konyorogni magat a szokasos "megvaltozok minden mas lesz" szoveggel. kivanok neked sok boldogsagot egy hozzadillo sajat kulturadbol szarmazo ferfivel. sose ess megegyszer ilyen udvarlo karjaba ezek muszlimok szamukra fontosabb minden a felesegnel. Meselsz mik voltak a "hisztik"? targyai?
2022. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

A hangulatingadozásait nehezrn viseltem már. Nem agresszióra kell gondolni, csak éppen, ha nem vele foglalkoztam, hanem elmentem valahova és elfoglalt voltam pár órán keresztül, akkor passzív-agresszív stílusban megsértődött. Állandóan a kedvében kellett járjak. Már nem mertem semmit írni/mondani, mert nem tudtam, hogy mitől fog megsértődni. Sokszor nem is tudtam, hogy miért vagy mivel sértettem meg.

Olyan, mintha egy önbizalomhiányos CSAJOM lett volna. Totál kimerített ez.. kész agyrém

2022. aug. 23. 17:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!