Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most ez tényleg annyira bántó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ez tényleg annyira bántó volt neki 3 év után, hogy ezért ott kellet hagynia? 25.F

Figyelt kérdés

Anno örököltem egy lakást apámtól ami viszonylag jó helyen is van és felhasználtam a munkám mellé passzív jövedelemnek tehát ki van adva.

Ezaz a bevételi forrás amit én 100%-ban félretettem (éves szinten 3 millió forint kb) nem nyúltam hozzá és a munkás fizetésemből éltem teljesen.

3 éve lassan együtt vagyok a barátnőmmel aki megkérdezte tőlem a napokban, hogy mikor veszem el.

Megmondtam neki kerekperec, hogy soha, mert a házassági idő alatt beszerzett vagyon közös és ha úgy dönt, hogy elvál akkor a házasság idejében lévő bevételem felét még jogosan is követelhetné tőlem és én senkinek nem fogom azt engedni, hogy jogilag támadható legyek.

És ha te úgy döntesz, hogy 5 év után elválsz akkor én nem leszek hajlandó azért adni neked milliókat az én megspórolt pénzemből mert te már nem akarsz velem lenni szóval úgy ahogy van felejtsd el a házasságot.

Erre annyit mondott nekem, hogy hatalmasat csalódott bennem és nem számított arra, hogy én ennyire anyagias vagyok és, hogy legyek boldog a pénzemmel.

Aztán fogta magát és a cuccai nagy részét elvitte de még maradtak itt dolgok azokért meg gondolom visszajött.

De én ezt nem tudom, hogy gondolta. Én soha nem fogom azt hagyni, hogy jogilag támadható legyek.

Akárkiről is van szó.

Mit tudni mi lesz évekkel később, hogy mennyit változnak az emberek


2022. aug. 29. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
97%

Igen hát nem csoda hogy elment.

Ha ennyire félted a pénzedet, ami persze jogos, arra találták föl a házassági szerződést.

De nagyon csúnyán beszéltél a lánnyal, és minden oka megvolt, hogy otthagyjon.

2022. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy van ennyi megspórolt pénzed, így ezért soha nem akarsz megházasodni? Hát érdekes ez egy kicsit azért...

De biztos van valami jogi lehetőség, amivel teljesen a te nevedre írathatod a megspórolt pénzed, hogy soha ne kelljen senkivel se osztozni rajta, érdemes lenne utánanézned.

2022. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
3%

Én is ezt csináltam kérdező.

Mikor a kapcsolatban kezdett kiderülni enyhe utalásokkal hogy a páromat érdekelné a pénzem, egyszer csak mondtam neki, szedheti a cuccokat és mehet.Eljött érte az anyja azt is vitte a nőt, de még csak nem is köszönt el, délután már le is voltam mindenhol tiltva, telón se tudtam elérni.

Egy perc alatt kilépett az életemből,mert rájöttem hogy csak a pénz érdekli, neki ez semmi volt, mert azóta se keresett.

2022. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Nem a mostani,

Ahhoz nem nyúlhatna mert nem voltunk házasok.

A házasságtól kezdődő bevételeim felére pályázhatna

2022. aug. 29. 23:13
 5/61 anonim ***** válasza:
93%
Ja igaza van a csajnak teljesen. De gondolom ő meg hagyja ott a munkáját, hogy a te kölködet is nevelje
2022. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
6%

5-ös!

Igaza volt a csajnak?

Phfjjjjjjjjjj!

Te is csak a pénzt nézed, ami ingyen jön, nem akarnál te dolgozni semmit, csak az ingyen dellát várod.

2022. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
6%
ezzel kicsit lebukott, hogy a pénzedre hajtott, szerintem örülj neki
2022. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
93%

Akkor örökre szingli maradsz?

Nekd is csak azt tudom mondani, keress olyan nőt, aki szintén kiadja a lakását.


AMúgy igen, igaza van a csajnak.

Képzeld, én meg a te kölykeidet nem fogom nevelni, hogy évekre kiessek a karrieremből, ami igen erősen számszerűsíthető.

2022. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
19%

Erre találták ki a házassági szerződést. Bár tény, hogy kicsit nyersen tálaltad a dolgot.


Mondjuk az vicces, hogy a nők a szerződést általában "megalázónak" tartják és hallani sem akarnak róla...

Bezzeg az ismerősi körömben, ahol a nő keres jobban, ott a férfiak szó nélkül belementek a szerződésbe.


Nálam már ez is egy szűrő. Pedig én még nagyvonalú vagyok, mert a kapcsolat alatt MINDENT én fizetek (lakhatás, étel, progik, utazás, éttermek, drágább ruhák stb.), de sok nőnek az is kellene, amihez sose volt semmi köze. És ezek a dolgok általában a kapcsolat vége felé buknak ki, kezdetben "nekik nem számít a pénz".


34F

2022. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

2-es

Itt arról van szó, hogy ebben a helyzetben a lánynak nem volt semmije.

Nincsen magántulajdona, volt egy kis megspórolt pár száz ezre ami messze elenyésző volt az én bevételemhez képest.

Jelentősen jobban kerestem nála de ezt soha nem éreztem vele, hogy ő kevesebb lenne. Mindig én fizettem akármi volt, ha elmentünk étterembe vagy bármilyen programot de ezt kötelességemnek is éreztem mert tényleg szerettem.

De azért van egy határ és házasságot kötni csak akkor vagyok hajlandó ha valakinek legalább van olyan veszteni valója mint nekem

2022. aug. 29. 23:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!